خرید طرح ترافیک

خرید طرح ترافیک ۹۹ (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)

طرح ترافیک سال ۹۹ تا ۲۰ فروردین ماه لغو شده است.

با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم شورای ترافیک شهر  تهران، طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، در سطح شهر تهران اجرا نخواهد شد و این عدم اجرا تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت. سردار مهماندار ضمن اعلام این خبر افزود: از شهروندان عزیز میخواهیم از تردد‌های غیر ضروری در تهران خودداری کنند تا هرچه بیشتر بتوان با این بیماری مقابله کرد.

به تبعیت از سال‌های گذشته، طرح ترافیک در ایام نوروز اجرا نشد. محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد تهران برای سال ۹۹ تغییری نخواهد کرد

بنابر اعلام شورای ترافیک تهران، ساعت محدوده‌های ترافیکی نیز به روند گذشته یعنی از ۸ صبح تا ۱۷ عصر تا اطلاع ثانوی خواهد بود.

– هر شهروندی که قصد دارد  با خودروی شخصی در محدوده طرح ترافیک تردد کنند، باید قبل از اولین ورود، اطلاعات شخصی و خودرو را در سامانه my.tehran.ir ثبت‌نام کند.

– شهروندان در هنگام ثبت‌نام در سامانه my.tehran.ir بعد از اینکه مشخص کردند به عنوان شخصی حقیقی ثبت‌نام می‌کنند، باید کدملی و تاریخ تولد خود را وارد کنند و بعد از مشاهده اطلاعات شناسنامه‌ای، همانند همه ثبت‌نام‌های اینترنتی، نام کاربری و رمز عبور مورد نظر خود را درج می‌کنند و سپس از طریق پیامک، کد فعال‌سازی را دریافت می‌کنند و پس از وارد کردن آن، می‌توانند  با رمز خود در قسمت ورود به پنل اصلی سایت دسترسی داشته باشند. همچنین اطلاعات مورد نیاز شامل مشخصات مندرج بر روی کارت ملی، سند مالکیت خودرو و نیز بارگذاری تصویر آن‌ها در وب سایت مذکور است.

–  سپس در پنل اصلی سایت، امکان ورود مشخصات یک یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد و کاربران می‌توانند حساب شهروندی خود را به میزان دلخواه شارژ کنند و از مبالغ آن برای خرید روزانه طرح ترافیک استفاده کنند.

-این مبالغ در حساب شهروندی افراد باقی می‌ماند و صرفا پس از تردد خودرو در محدوده طرح ترافیک، بسته به تعرفه و شرایط تردد (ساعات اوج یا غیر اوج و دارا بودن یا نبودن معاینه فنی برتر) ، هزینه طرح ترافیک آن روز محاسبه و از حساب کسر می‌شود و مانده آن برای تردد در روزهای بعد استفاده می‌شود.

-از ابتدای تیرماه ۱۳۹۸ دیگر طرح زوج یا فرد وجود ندارد و طرح «محدوده کنترل آلودگی هوا» یا «حلقه دوم» جایگزین آن می‌شود. در طرح کنترل آلودگی هوا ورود به طرح زوج و فرد قدیم برای تمامی خودروها با پلاک تهران تنها ۲۰ روز در هر فصل و برای ماشین‌های دارای پلاک غیر تهران ۱۵ روز در هر فصل به صورت رایگان است.

– تردد بیش از سهمیه مجاز(۲۰ روز در هر فصل برای پلاک تهران و ۱۵ روز برای پلاک غیرتهران) مشمول پرداخت عوارض می‌شود.

با فرمون به راحتی در طرح ترافیک ثبت نام کنید و طرح خریداری کنید.

-فروش عوارض برای تردد بیشتر از ۲۰ روز، به صورت روزانه است که مبلغ آن در حدود ۵۰ درصد مبلغ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک است که مبلغ آن براساس فاکتورهایی مانند معاینه فنی و ساعت ورود به طرح متغیر خواهد بود.

-شهروندان دقت داشته باشند که زمان اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد جدید (کنترل آلودگی هوا) در تمام روزهای سال به‌استثنای روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۸ تا ۱۷ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۶.۳۰ تا ۱۳ است. (پنجشنبه ها فقط طرح کنترل آلودگی هوا اجرا می شود.)

– طرح ترافیک روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا در این روزها برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

-نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک برای هر روز براساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می‌شود.

– هزینه ورود و خروج خودروها بسته به ساعات اوج و غیراوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودروهای دارای معاینه فنی برتر از ۳۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.

در صورتی که خودرویی چندبار توسط دوربین ها شناسایی شود اولین ورود و آخرین خروج آن ملاک قرار خواهد گرفت.

-تردد خودروهای فاقد گواهی معاینه فنی در سراسر شهر تهران و از جمله در این محدوده ممنوع است.

-عوارض طرح محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق)برای روزهای مازاد بر سهمیه مجاز، نصف عوارض طرح ترافیک است.

-همه خودروها برای تردد در محدوده طرح کنترل ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا «حلقه دوم» (زوج و فرد سابق) باید در سامانه تهران من ثبت‌نام کنند. خودروهایی که در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کرده باشند، پس از هر تردد اضافی در محدوده، تا یک ماه فرصت دارند عوارض خود را بپردازند و در صورتی‌که در مهلت یک‌ماهه عوارض را پرداخت نکنند، علاوه بر بدهی، مشمول جریمه راهنمایی و رانندگی می‌شوند.

بدون ثبت نام در سامانه «تهران من»، امکان استفاده از سهمیه ۲۰ یا ۱۵ روز ترددِ رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) را نخواهید داشت.

-بدون ثبت نام در سامانه «تهران من»، امکان استفاده از سهمیه ۲۰ یا ۱۵ روز ترددِ رایگان را نخواهید داشت. خودروهایی که در سامانه «تهران من» ثبت‌نام نکرده باشند علاوه بر این‌که مشمول بدهیِ عوارض و جریمه راهنمایی و رانندگی می‌شوند، امکانِ استفاده از سهمیه ۲۰ یا ۱۵ روز ترددِ رایگان را نخواهند داشت، چرا که پیش از ثبت‌نام، روزشمار تردد برای آن‌ها در سامانه فعال نمی‌شود.

-وسایل نقلیه برقی یا هیبریدی از ۹۰ درصد و وسایل نقلیه دارای گواهی معاینه فنی برتر تهران از ۳۰ درصد تخفیف عوارض بهره‌مند خواهند شد.

-آژانس‌ها و وانت‌بارها دارای ۵۰ درصد تخفیف عوارض تردد هستند و در صورت داشتن سند سفر یا بار برگ این تخفیف به ۷۰ درصد می‌رسد.

• حداقل نرخ تردد در حلقه دوم (محدوده کنترل آلودگی هوا) ۱۴,۷۰۰ تومان (در ساعات غیر اوج برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر) و حداکثر ۳۱,۵۰۰ تومان(در ساعات اوج صبح و عصر برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی) است.

• در صورت تردد وسایل نقلیه در هر دو محدوده(محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا) تنها عوارض مربوط به تردد در محدوده طرح ترافیک اخذ می‌شود و عوارض حلقه دوم به آن اضافه نمی‌شود.

با فرمون بی دغدغه وارد طرح ترافیک شوید

امتیاز ویژه تردد رایگان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک جدید

قوانین ساکنین محدوده طرح ترافیک تهران برای سال ۹۹، مشابه سال ۹۸ است و بهای طرح ترافیک برای ساکنان محدوده  ۵۰ درصد کمتر از بقیه تعیین شده است.

-بر اساس مصوبه شورای شهر در سال گذشته ساکنین محدوده قبل از ساعت ۸:۳۰ یک خروج رایگان و بعد از ساعت ۱۷ یک ورود رایگان به محدوده داشتند، که براساس مصوبه شورای شهر و به منظور بهبود تسهیلات ساکنین، این بازه در سال ۹۹ به ساعت ۹ تا ۱۶ تغییر می یابد و تعرفه عوارض ورود به طرح ترافیک و آلودگی هوا برای ساکنین نصف قیمت خواهد بود.

-برای خودرو‌های ساکنان محدوده کنترل آلودگی هوا تهران، ۵۰ درصد تخفیف از پرداخت عوارض در نظر گرفته‌شده است و به ازای هر واحد مسکونی، فقط به یک پلاک خودرو تعلق می‌گیرد.

-البته ساکنان محدوده دوم «کنترل آلودگی هوا» یا همان زوج یا فرد سابق دقت داشته باشند که فقط برای عوارض همان محدوده دوم از تخفیف ۵٠ درصدی برخوردارند و چنانچه وارد محدوده طرح ترافیک شوند تخفیف ۵٠ درصدی به آنها تعلق نخواهد گرفت.

-ساکنان در صورت تردد ، باید همانند دیگر شهروندان عوارض پرداخت کنند و متقاضیان استفاده از این امتیاز، باید پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در همین وب سایت وارد کنند و سپس با در دست داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره‌ی واحد مسکونی خود به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند تا مدارک سکونتی آنها مورد تایید قرار گیرد. قراردادهای اجاره باید به صورت قانونی و همراه با کد رهگیری باشد و متقاضیان باید عوارض نوسازی و پسماند را نیز پرداخت کرده باشند.

– اگر ساکن محدوده طرح ترافیک هستید، صبح روزی که می‌خواهید وارد محدوده طرح ترافیک شوید، می بایست شماره خودروی خود را وارد اپلیکیشن کنید و بعد از آن اجازه ورود به محدوده طرح ترافیک را دریافت خواهید کرد. وقتی خودرو شما وارد محدوده شد دوربین‌ها، ساعت ورود خودرویتان را ثبت می‌کنند و احتیاجی نیست که شما “خود اظهاری” داشته باشید و مثلا بگویید من در فلان ساعت وارد محدوده می‌شوم و آخرین خروج خودرو نیز توسط دوربین‌ها ثبت خواهد شد. اگر بیش از یک بار تردد داشته باشید، تنها اولین ورود و خروج ثبت می‌شود و اگر تعداد بیشتری تردد داشته باشید عوارض خودرویتان را طبق فرمول محاسبه می کند و از حساب کاربری که شارژ شده است کسر خواهد کرد.

نحوه رزرو مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک

– در طرح ترافیک جدید می بایست روزهای مورد نظر از قبل رزرو شود که برهمین اساس، افراد متقاضی پس از یک‌بار ثبت‌نام و افزودن اطلاعات خودرو و شارژ ابتدایی حساب شهروندی، تنها کاری که برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید انجام دهند، خرید مجوز روزانه قبل از ورود به محدوده است.

– فایل مربوط به روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، در بامداد روز جمعه قبل باز خواهد شد و شهروندان می‌توانند هر تعداد از روزهای هفته را که قصد ورود به محدوده طرح دارند، از طریق سامانه my.tehran.ir خریداری یا به عبارتی رزرو کنند. این کار در روزهای بعد نیز ممکن است.

– برای خرید مجوز طرح ترافیک هر روز، باید ۶۳,۰۰۰ تومان (معادل حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد) در حساب فرد وجود داشته باشد، ولی رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد.
– درصورتی‌که مجوز روزانه برای خودرو خریداری‌شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یک روز و معادل تردد غیر اوج  (۲۹.۴۰۰ تومان) از حساب فرد کسر می‌شود. از این رو توصیه می‌شود شهروندان صرفا وقتی اقدام به خرید رزرو کنند که از نیاز خود به تردد در محدوده اطمینان دارند.

مطلب پیشنهادی راهنمای خرید طرح از سایت تهران من my.tehran.ir

تکلیف پنجشنبه‌ها در اجرای طرح کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک

شهروندان دقت داشته باشند که طرح ترافیک و طرح زوج و فرد جدید در تمام روزهای سال به‌استثنای روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۸ تا ۱۷ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۶.۳۰ تا ۱۳ است. (پنجشنبه ها فقط طرح کنترل آلودگی هوا اجرا می شود.)

محدوده و مرزهای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در سال ۹۹

ابعاد و مرزهای محدوده کنترل آلودگی هوا همان ابعاد و مرزهای محدوده زوج یا فرد سابق است اما مقررات مرتبط با آن تغییر می‌کند. مرز و محدوده طرح ترافیک نیز همانند سال های قبلی است.

مطلب پیشنهادی: نقشه محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (جایگزین زوج و فرد) تهران

مجوزهای طرح ترافیک جانبازان، معلولان و بیماران خاص

–  بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، از سال ۱۳۹۷ برای جانبازان نسبت به گذشته شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته  شده است. بدین ترتیب که خودروهای با پلاک ویلچر (پلاک ژ) برای اولین بار به صورت قانونی از پرداخت عوارض طرح ترافیک کاملا معاف شده‌اند و این موضوع در مستندات قانونی طرح ترافیک جدید نیز درج شده است. مالکان این دسته از خودروها نیاز به ثبت اطلاعات خود در سامانه طرح ترافیک نیز ندارند.

-بر اساس مصوبه شورای ترافیک تهران مشخصا ذکر شده است که تاکسی‌ها، اتوبوس، خودروهای امدادی اعم از اورژانس، آتش نشانی و خودروهایی که اجازه نصب چراغ گردان سقفی دارند معاف از عوارض هستند و خودروهای پلاک انتظامی نیز مجاز به ورود به طرح ترافیک هستند اما پلاک نظامی شامل این مسئله نمی‌شود و معاف نیست!

– به علاوه، خودروهای پلاک شخصی جانبازان ۲۵ درصد به بالا هم در قالب سهمیه‌ای که همانند سنوات گذشته در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است، از پرداخت عوارض طرح ترافیک معاف شده‌اند. اطلاعات این دسته از خودروها باید ابتدا  همانند همه افراد در سامانه my.tehran.ir ثبت شده باشد و سپس به تعدادی از این خودروها به میزان سهمیه‌های مقرر، همانند سال‌های گذشته از سوی نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران سهمیه مربوطه واگذار خواهد شد.

– جانبازان و ایثارگرانی که متقاضی بهره‌مندی از سهمیه ورود به طرح ترافیک هستند، پس از ثبت‌نام در سایت مزبور باید مدارک خود را به دفاتر بنیاد ارائه دهند و نیازی به مراجعه به دفاتر الکترونیک شهر ندارند.

– در خصوص بیماران خاص و افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی نیز همانند گذشته سهمیه‌هایی در نظر گرفته شده است که به تعدادی از خودروهای این اقشار تخصیص می‌یابد. مجوزهای طرح ترافیک این دو گروه نیز به مانند سال‌های قبل به واسطه نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط با حوزه معلولان و بیماران خاص، بین متقاضیان توزیع می‌شود. متقاضیان این سهمیه‌ها باید پس از آنکه مانند دیگر شهروندان، اطلاعات شخصی و مشخصات خودرو را وارد سامانه کردند، به نهادهای مذکور مراجعه کنند و نیازی به حضور و ارائه مدرک در دفاتر خدمات الکترونیک شهر ندارند.

– لازم به تأکید است ثبت‌نام اولیه این اقشار به معنای بهره‌مندی از سهمیه طرح ترافیک نیست و قطعی شدن آن، منوط به اختصاص سهمیه بر اساس تعداد در نظر گرفته شده از سوی نماینده نهادهای متصدی امر خواهد بود. بدیهی است سایر عزیزانی که به واسطه محدودیت‌های فوق امکان دریافت سهمیه را پیدا نمی‌کنند،می‌توانند همانند سایر شهروندان به صورت روزانه از طرح ترافیک استفاده کنند.

 

تکلیف خودروهای پلاک شهرستان برای ورود به طرح جدید

اجرای طرح ترافیک جدید فقط برای خودروهای پلاک تهران نیست و خودروهای پلاک شهرستان نیز می‌توانند با داشتن معاینه فنی با پرداخت عوارض در محدوده طرح تردد کنند و نرخ عوارض تردد هم برای آنان بر اساس معاینه فنی محاسبه می‌شود.

ورود خودروهای غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک جدید

آماده‌باش دوربین‌های پایتخت

– طرح ترافیک در سال ۹۹ با رعایت دقیق قانون و مصوبات مراجع ذیربط آغاز خواهد شد. هرگونه تردد در محدوده طرح ترافیک، تنها بر اساس ضوابط جدید مجاز خواهد بود و در غیر این صورت تردد غیرمجاز تلقی خواهد شد.

– در صورتی که خودرویی بدون ثبت‌نام و دریافت مجوز وارد محدوده طرح ترافیک شود، طبق قانون هم جریمه خواهد شد و هم بدهی او بابت عوارض تردد به حساب خودرو منظور و از طرق قانونی دریافت خواهد شد.

– سامانه my.tehran.ir که ثبت‌نام، شارژ حساب شهروندی و خرید مجوز روزانه در آن انجام می‌شود، تا پایان سال فعال خواهد بود و شهروندان تا قبل از اولین ورود به محدوده طرح می‌توانند در آن ثبت‌نام کرده و مجوز روزانه خریداری کنند تا تردد ایشان قانونی محسوب شود و مشمول جریمه نشود.

– کلیه دوربین‌های ورودی، خروجی و داخل معابر محدوده طرح ترافیک، تردد خودروها را ثبت می‌کنند و با توجه به افزایش تعداد و تقویت دوربین‌ها، به عموم راکبان خودروها توصیه می‌شود از مسیر قانونی برای ثبت‌نام و تردد در محدوده اقدام کنند تا با انباشت هزینه مضاعف جریمه و بدهی عوارض توأمان روبه‌رو نشوند.

مطلب پیشنهادی: نحوه خرید طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق)

 

نحوه شارژ حساب شهروندی چگونه است؟

– در صفحه اصلی سایت، امکان ورودِ مشخصات یک یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد. در این مرحله، کاربران می‌توانند حساب شهروندی خود را به میزان دلخواه شارژ کنند تا از آن برای خرید روزانه طرح ترافیک برای هر یک از خودروهای خود استفاده کنند.

–  این مبالغ در حساب شهروندی افراد باقی می‌ماند و صرفاً پس از تردد خودرو در محدوده طرح ترافیک، بسته به شرایط تردد (ساعات اوج یا غیر اوج و دارا بودن یا نبودن گواهی معاینه فنی برتر)، هزینه طرح ترافیک آن روز محاسبه و از حساب کسر می‌شود و مانده آن برای روزهای بعد استفاده می‌شود.

 

تعرفه های سال ۹۹ طرح ترافیک 

یکی از تفاوت‌هایی که نرخ‌های امسال با سال گذشته دارد این است که بهای طرح ترافیک برای ساکنان محدوده  ۵۰ درصد کمتر از بقیه تعیین شده است.

همچنین در مقررات جدید طرح ترافیک داشتن معاینه فنی برتر در میزان تعرفه پرداختی تأثیر زیادی دارد.

گفتنی است از سال گذشته و با تصویب طرح ترافیک جدید ساعات ورود و خروج به طرح در هزینه پرداختی توسط شهروند نیز دارای اهمیت شد. به این ترتیب که در ساعات اوج ترافیک یعنی قبل از ۱۰ صبح و پس از ۱۶ نرخ حضور در محدوده طرح ترافیک بیشتر از ساعات دیگر است. ملاک محاسبه حضور در ترافیک اوج یا غیر اوج، اولین و آخرین مشاهده پلاک توسط دوربین‌هاست. این روال در سال جدید نیز ادامه دارد.

شهروندان تهرانی  بایستی قبل از حضور در محدوده طرح، هزینه آن را از طریق درگاه «تهران من» به نشانی my.tehran.ir پرداخت نمایند. اما پیش از آن می‌بایست در این سایت ثبت نام کرده و اطلاعات خودروی خود را ثبت کرده و اصطلاحاً دارای یک حساب شهروندی شده باشند. به این ترتیب شهروندان می‌توانند اطلاعات مربوط به ترددهای خود را با جزییاتی مثل هزینه، تاریخ، ساعت، دقیقه و ثانیه در سامانه مشاهده کنند.

قابل ذکر است داشتن یک حساب شهروندی در سامانه تهران من کاملاً رایگان بوده و علاوه بر مسائل مربوط به طرح ترافیک، سایر سرویس‌های شهروندی دیگر همانند خدمات املاک و شهرسازی، پرداخت هزینه پارکومتر، خرید بلیت تک سفره مترو و بلیت برج میلاد و… را پوشش می‌دهد. همچنین تعداد این سرویس‌ها در حال افزایش است.

مبالغ جدول زیر تنها بر اساس پارامتر ساعت تردد است و سه پارامتر دیگر (یعنی محدوده سکونت، محدوده تردد و نوع معاینه فنی) در آن لحاظ نشده است.

 

سال ۱۳۹۹

عوارض حلقه اول (تومان)

عوارض حلقه دوم(تومان)

ساعت تردد معاینه برتر معاینه عادی معاینه برتر معاینه عادی
دو سر اوج ۴۴,۱۰۰ ۶۳,۰۰۰ ۲۲,۵۰۰ ۳۱,۵۰۰
یک سر اوج ۲۹,۴۰۰ ۴۲,۰۰۰ ۱۴,۷۰۰ ۲۱,۰۰۰
غیر اوج ۲۰,۵۸۰ ۲۹,۴۰۰ ۱۰,۲۹۰ ۱۴,۷۰۰

در برنامه فرمون به تازگی امکان ثبت نام و خرید طرح ترافیک اضافه شده است. با نصب برنامه فرمون نیز می توانید به راحتی در طرح ترافیک ثبت نام کنید و طرح ترافیک بخرید. برای نصب برنامه فرمون کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید

تغییرات طرح ترافیک سال ۹۹

در سال ۹۹ ضمن افزایش نرخ طرح ترافیک و همچنین افزایش ۵ درصدی تخفیف معاینه فنی برتر چند تغییر اساسی دیگر را شاهدیم:

افزایش عوارض در روزهای آلوده

در سال ۹۹ نرخ عوارض ورود به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا در «روزهای آلوده» تغییر کرده است. اگر شاخص آلودگی هوا از ۱۰۰ واحد بیشتر شود، عوارض ورود به این محدوده ۵۰% افزایش می یابد و اگر شاخص آلودگی هوا از ۱۵۰ واحد بیشتر شود، عوارض ورود ۱۰۰% افزایش می یابد.

امکان رزرو سالیانه طرح ترافیک

پیش از این امکان خرید طرح ترافیک تنها به صورت روزانه و هفتگی فراهم بود اما برخلاف سال های قبل در سال ۹۹ می توانید با خرید بسته های اعتباری یکساله، طرح ترافیک را با ۳۰ درصد تخفیف تهیه کنید. البته تنها شرط بهره مندی از این تخفیف، این است که در ابتدای سال، عوارض کل سال را بپردازید.

علاوه بر بسته های اعتباری یکساله، قرار است شهرداری تهران، بسته های کوتاه مدت دیگری را نیز در اختیار متقاضیان قرار دهد.

همچنین فراموش نکنیم که فروش سهیمه، تا زمانی ادامه دارد که سقف تردد روزانه خودروها به کمتر از ۱۰۳ هزار دستگاه برسد. بنابراین اگر تردد روزانه خودروها از مرز ۱۰۳ هزار دستگاه بگذرد، فروش تمامی سهمیه ها برای تمامی گروه ها، متوقف خواهد شد.

خرید طرح ترافیک روزانه از عابر بانک و از طریق اس ام اس

در سال های قبل می توانستید با مراجعه به ATM (عابر بانک) و وارد کردن شماره موبایل خود، طرح مورد نظر خود برای یک روز یا به صورت هفتگی خریداری کنیدکه در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

همینطور شماره گیری کد دستوری #۱۳۷* از دیگر روشهای قدیمی و منسوخ خرید طرح ترافیک بود که در حال حاضر کاربردی ندارد. اما چنانچه در سایت تهران من ثبت نام کرده اید و حساب خود را از قبل شارژ نموده اید
، می توانید با شماره گیری #۶*۱۳۷* رزرو طرح ترافیک انجام دهید.

تنها روش خرید طرح ترافیک در حال حاضر ثبت نام در سایت تهران من است.

منبع: ایسنا

 

به این مطلب امتیاز دهید :

407
دیدگاه بگذارید

195 نظرات
212 پاسخها
3 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
205 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
کریم

سلام خسته نباشید
این ک تو مطلب نوشته همه خودرو ها ۲۰ روز رایگان میتونن وارد طرح ترافیک بشن یعنی چی؟؟
یعنی اگه من وارد بشم برام هزینه نداره ۲۰ روز در فصل ولی بیشتر از ۲۰ روز هزینه میندازه و من تو سامانه باید برم پرداخت کنم؟؟
من هفته گذشته برای بار اول وارد طرح شدم الان برام پیام اومد ک جریمه شدید و وارد سایت بشید و پرداخت کنید این چجوری حساب میکنه ک من بار اول باید جریمه ورود بدم؟؟

شماره موبایل
9102092350
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام: بله اگه در تهران من ثبت نام کنید بیست روز در هر فصل رایگان میتونید وارد محدوده طرح آلودگی بشید و بعد از بیست روز تم معادل نصف هزینه طرح اصلی به حسابتون اضافه میشه

Ramin mohammadi

سلام من هر چی میرم تو سایت تهران من نمیتونم ثبت نام کنم بالا نمیاد برنامه واس کد امنیتی چیکار باید کنم ؟

شماره موبایل
9129058739
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام،سعی کنید با رایانه انجام بدید و با گوشی همراه معمولا با مشکل مواجه میشه

ناشناس

خسته نباشید
اگر طرح اصلی خریداری کنیم برای تا قبل از ساعت ۱۶
اگر بعد از این ساعت وارد زوج و فرد بشیم از بیست روزمان کم میشود؟(مثلا سر ساعت ۱۵/۵۹ از طرح اصلی خارج بشوم و در بازه ی ۱۶ تا ۱۶/۳۰ در محدوده زوج و فرد ادامه ی مسیر دهم)

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ٫بله دقیقا یه روز از سهمیه طرح آلودگی کم میشه

مرتضی

باسلام وضعیت تاکسیهای پلاک ع نمره تهران جهت تردد چگونه است زوج وفرد ازادبودند.

شماره موبایل
9367576727
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، پلاک ع همانند سایر خودروهای شخصی هست و فقط تاکسی های پلاک ت مجاز به تردد هستن

شاهین

سلام و عرض ادب بنده ساکن خیابان فردوسی (داخل طرح ترافیک) هستم. ۲ماه پیش در تهران من هم ثبت نام کردم و مشخات و آدرس و کد پستی را ثبت کرده ام. هر روز قبل ساعت ۸و نیم (حدود ساعت ۸) با ماشین میرم سمت دانشگاه امیرکبیر که داخل طرح است و ساعت ۸شب برمیگردم خونه. متاسفانه در تاریخ های ۱۱ و ۱۵ و ۱۹ تیرماه هر کدوم به مبلغ ۲۷۶۰۰ جریمه شدم. در جدول نرخ طرح که چک کردم دیدم مبلغ ۲۷۶۰۰ مخصوص جریمه ساکنین خارج طرح است. میشه بپرسم چیکار باید بکنم که این جریمه ها بخشیده بشه… مشاهده بیشتر »

شماره موبایل
913412682
کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
دوست عزیز برای ساکنین طرح فقط ثبت نام کافی نیست و باید مدارک احراز سکونت خود را از طریق دفاتر الکترونیک هم ثبت کنید تا جریمه نشید و در مورد جریمه های عمل شده هم متاسفانه نمیشه کاری کرد

فاطمه

سلام. من ١٠ شب وارد طرح شدم و فردا ظهر میخوام از طرح خارج بشم. براى خروج از طرح چجورى محاسبه میشه و قانون خروج چجوریه؟
خروج از طرح هم جریمه داره؟

کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
اگر بخواهید از طرح هم خارج بشید جریمه میشید مگر اینکه پس از ثبت نام در سامانه حساب خود را شارژ کنید یا قبل از شروع طرح یا بعد از ساعت ۱۹ خارج بشید

شamin

سلام ، ایا پنج‌شنبه‌ها طرح ترافیک هم علاوه بر حلقه دوم اجرا میشه؟ چون جایی خوندم:مشاور معاونت شهردار تهران خاطرنشان کرد: البته از تیرماه که قرار است طرح زوج یا فرد حذف شود و ضوابط جدید محدوده آلودگی هوا جایگزین آن شود، مقرر شده که در روزهای پنجشنبه طرح ترافیک نداشته باشیم، اما از سهمیه ۲۰ روز محدوده دوم کسر شود و پس از ۲۰ روز نیز عوارض محدوده دوم که نصف عوارض طرح ترافیک تعیین شده، دریافت شود. این درست هست؟ اگر در حساب تهران من شارژ داشته باشیم و قبل ورود به طرح رزرو‌ نکنیم جریمه میشیم؟ اوتوماتیک… مشاهده بیشتر »

شماره موبایل
9214371914
کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
فعلا پمجشنبه ها از ۰۶۳۰ تا ۱۳۰۰ طرح اصلی اجرا میشه .
و اگر قبل از ورود به طرح اصلی رزرو نکرده باشید جریمه میشید و با طرح آلودگی متفاوت است

اسمعیل

با سلام
اگر کسی در طول روز وارد طرح ترافیک شد بعد از یک الی دو ساعت خارج شود آیا یک روز کامل برای شهروند محاسبه می شود

شماره موبایل
9124546361
اسمعیل

با توجه به اینکه ثبت نام در تهران من شده باشد بدون رزرو کردن روز مشخص وارد طرح ترافیک شویم جزء روز رایگان می شود یا اینکه جریمه می شود

کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
اگر طرح اصلی را از قبل مشخص نکنید و رزرو نکنید جریمه میشید

کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
بله اگر تنها یک ورود و خروج هم باشه یک روز محاسبه میکنن

مهرزاد مرادی

اقای محترم من طرح ترافیک میگیرم برام پیام میاد بعدش اینکه پولم از حسابم کم‌میشه ولی چند روز بعدش پیامی واسم میاد که جریمه شدم در صورتی که طرح هم‌گرفتم و هیچ شماره پیگیریی برام فرستاده نمیشه.!اقا شهرداری اگه نمیتونه یه سایت رو درست اداره کنه همون مثل قبل تحویلش بدن به راهنما رانندگی من هر کاری میکنم نمیتونم طرح ترافیک بگیرم

شماره موبایل
9396223804
احسان

خونمون داخل طرح زوج و فرد هست اگه فقط خارج بشم از طرح و تا پایان ساعت ۷ مجدد وارد طرح نشم بازم یک روز رایگان میسوزه؟ و آیا اگه ۲۰ روزم تموم بشه برای فقط خارج شدن از طرح بازم باید طرح بخرم

شماره موبایل
9126016121
کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند):
دوست عزیز اگر منزلتون در طرح هست هر روز یک خروج رایگان قبل از ۰۸۳۰ و یک ورود رایگان بعد از ساعت ۱۷۰۰ دارید ولی اگر غیر از این ساعت باشه جریمه میشید و ارتباطی به بیست روز نداره

اسمعیل

سلام
اگر واردطرح شدیم بعد از یک الی دو ساعت خارج شود آیا یک روز کامل برای شهروند محاسبه می شود یا خیر

کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
بله اگر تنها یک ورود و خروج هم باشه یک روز محاسبه میکنن