استعلام خلافی خودرو برای اندروید
300,256
0 امتیاز
سوال شده در مقصر تصادفات توسط (120 امتیاز)
ویرایش شده توسط
در اتوبان 4 لاینه (با احتساب لاین اصافه جهت دوربرگردان) در لاین 3 با سرعت حدود 110 حرکت میکردم (جاده خشک ترافیک 0 حدود ساعت 11 صبح) کمی عقب تر از تقاطع یک تیبا کنار جدول در لاین 1 توقف کامل داشته که با نزدیک شدن من به تقاطع به صورت ناگهانی اقدام به دور زدن تقاطع میکنه که باعث برخورد شدیدی میشه(ماشین من از جلو تا نصفه کاپوت جمع میشه. (بر خورد از جلو ماشین من به صورت کامل به قسمت عقب سمت راننده شامل درب گلگیر چرخ و سپر میشه) درضمن طول خط ترمز من 20 متر گزارش شده. افسر تصادفات راننده تیبا را 100%مقصر دانست. راننده مقصر در خواست کارشناس کرده با این عنوان که من در حال حرکت بودم و برای دور زدن راهنما زده بودم که تو از عقب زدی یا اینکه با توجه به محل قرار گیری خودروها بعد از تصادف (به علت کشیده شدن و شدت برخورد حدود 5 متر از تقاطع رد شده بود) من اصلا قصد دور زدن نداشتم و تو سرعتت زیاد بوده و یا اینکه شما تا آمدن پلیس صحنه را به هم زدید(در صورتی که وقتی با 110 تماس گرفتیم گفت که از صحنه عکس و فیلم بگیرید و صحنه را جمع کنید) . آیا این اضهارات و سرعت من (حداکثر سرعت اتوبان 110 بود) در رای کارشناسان تاثیر دارد و ممکنه 50 50 بشه یا من 100 %مقصر بشوم؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (11.6k امتیاز)
کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):

سلام، به نظر من شما مقصر نیستید و تیبا قصد دور زدن داشته باید رعایت حق تقدم خودروهایی که در مسیر مستقیم در حرکتند را میکرد

سوالات مشابه

دسته بندی
...