استعلام خلافی خودرو برای اندروید
300,256
0 امتیاز
سوال شده در مقصر تصادفات توسط
با سلام و احترام

بنده در حال رانندگی در محل ورودی یک زیر گذر بودم . به محض وارد شدن به زیرگذراز سمت سبقت مشاهده کردم که خودرو پرایدی در حال انحراف به راست و چپ شده و به دنبال آن خودرو دنایی نیز دچار انحراف به راست و بعد از آن برخورد یک سمند با دنا و ...متاسفانه به دلیل لغزنده بودن سطح معبر از سمت راست از محل ورودی زیر گذر تا محل برخورد خودروها، خودرو من نیز علی رغم استفاده از ترمز به دلیل لغزنده بودن ابتدا به گاردریل و سپس با خودرو جلویی که یک پژو می باشد برخورد و در نهایت با خودرو سمند برخورد می نماید. طبق نظر افسر اولا به طور کلی لغزنده بودن معبر انکار شده و شرایط سطح معبر را طبیعی دانسته و همچنین طبق این گزارش، خودرو جلوتر از من با دیدن صحنه تصادف اولیه دارای توقف کامل شده و بر همین اساس نظر داده است که خودرو جلوتر از من بر اثر ضربه خودرو من از پشت به آن ،ابتدا از جلو با خودرو دنا و سپس در حالت چرخشی از پشت به خودرو سمند برخورد کرده است و اکنون خسارت عقب و جلو خودرو پژو و همچنین جلو خودرو دنا و سمت راست سمند متوجه من شده است. چند سوال از خدمتتان داشتم. اول اینکه چگونه می توانم لغزنده بودن سطح معبر را ثابت کنم( تعدادی عکس هم از وضعیت معبر دارم که در آن وضعیت کاملا متفاوت دو طرف معبر در آن مشخص است و لغزنده بودن سمت راست به فاصله تقریبی 70 متر و بیشتر تا محل برخورد خودروها با یکدیگر در آن مشخص است. در این تصاویر خط ترمز زیگزاگی خودروها تقریبا از محل ورودی زیرگذر به پایین مشخص است) و همچنین کل این تصادف همزمان و زنجیره ای در کمتر از 20 ثانیه انجام شده ولی خودرو جلوتر از من مدعی توقف کامل شده است. در حالی که من خودم شاهد بودم که همه خودرو های جلوتر از من به خاطر لغزندگی به همدیگر برخورد می کردند و اصلا سیستم ترمز به دلیل لغزنده بودن زیاد معبر هیچ گونه عملکرد و کارایی نداشت.آیا توقف ادعایی ایشان سد معبر محسوب می شود ؟ و آیا شهادت یکی از رانندگان غیر از خودم مبنی بر لغزنده بودن سمت راست معبر تاثیری دارد؟ممنون از راهنماییتان

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (7k امتیاز)

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، دوست عزیز شما حتما باید از طریق شورای حل اختلاف درخواست کارشناس سه نفره کنید و هر چی مدرک و شاهد دارید اعلام کنید که در تصمیم گیری موثر است

دارای دیدگاه توسط
با سلام و احترام و ضمن تشکر از پاسخگویی
فاصله قانونی یک خودرو با خودرو جلویی در شهر( به طور مثال در همین وضعیت زیر گذر و شکل گیری تصادف و ...) چقدر باید باشد؟ چه در حالت توقف و چه در حالت حرکت. ممنون

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده 2 Mar 2019 در مقصر تصادفات توسط روزبه
0 امتیاز
1 پاسخ
دسته بندی
...