استعلام خلافی خودرو رایگان از سایت راهور 120

گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک از راهور ۱۲۰

برای استعلام رایگان خلافی خودرو تنها روشی که در حال حاضر وجود دارد از طریق اینترنت و ورود به سایت پلیس راهور یا همان سایت راهور ۱۲۰ است. اما سایر روش های استعلام تخلفات رانندگی و جریمه ماشین با پرداخت هزینه اندکی انجام می شود و رایگان نیستند.

انواع روش های استعلام خلافی خودرو و هزینه های آن:

  • استعلام خلافی خودرو (رایگان) از سایت راهور
  • استعلام خلافی از سایت فرمون با هزینه ۵۲۰۰ تومان
  • استعلام جریمه رانندگی با پیامک با هزینه ۳۰۰ تومان
  • استعلام تخلفات رانندگی با کد USSD با هزینه ۳۰۰ تومان
  • دریافت خلافی با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ با هزینه ۱۱.۵۰۰ تومان

سایت ها و برنامه های موبایلی زیادی از جمله فرمون و پلیس من، خدمت استعلام خلافی را ارائه می کنند که با دریافت هزینه ۵۲۰۰ تومانی مصوب راهور است. با پرداخت این مبلغ شما می توانید جریمه های رانندگی را به روز دریافت کنید و پس از پرداخت نیز به صورت آنی جریمه، تسویه و پاک می شود. اما سایت راهور ۱۲۰ با تاخیر چند روزه تا چندهفته ای به روزرسانی می شود.

گرفتن رایگان خلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور۱۲۰

یکی از روشهای رایگان استعلام خلافی خودرو مراجعه به وبسایت پلیس راهور می باشد برای ورود به آدرس service.rahvar120.ir/page/infractions-police مراجعه کنید. سایت راهور ۱۲۰ برای آی پی های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی دارید با آپی های داخل کشور و بدون VPN به سامانه راهور مراجعه کنید.

برای استعلام تخلفات رانندگی خودرو یا موتور سیکلت نیاز به ثبت نام در سایت سخا دارید. پس از ورود به بخش استعلام تخلفات در سایت راهور، باید در سامانه سخا ثبت نام کنید.

ثبت نام در سامانه سخا به آسانی انجام می شود و پس از ثبت نام و وارد شدن به سامانه می توانید با استفاده از بارکد کارت خودرو، جزئیات جرایم رانندگی را ببینید. برای ثبت نام نیاز به کدملی و شماره تلفن به نام خود فرد است. ضمنا از این پس فقط در صورتی می توانید خلافی بگیرید که بارکد خودرو با کدملی مالک خودرو مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر مالک خودرو نیستید باید ابتدا با اطلاعات مالک خودرو در سامانه سخا ثبت نام کنید.

سامانه سخا

 

پس از ورود به بخش استعلام خلافی با استفاده از شماره بارکد پستی مندرج روی کارت ماشین می توانید میزان جرایم خودرو خود را استعلام نمایید.

 

بارکد پستی کارت ماشین

برای استفاده از سامانه راهور۱۲۰ نیاز به کد ۸ یا ۹ رقمی درج شده در پشت کارت ماشین مالک خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر برای نمایش لیست تخلفات خودرو دارید.

علی رغم رایگان بودن این روش از آنجا که بخش استعلام تخلفات در سایت راهور با تاخیر چند روزه به روزرسانی می شود و حتی در صورت پرداخت، جریمه ها از سایت راهور با تاخیر پاک می شوند. بنابراین توصیه می کنیم از روشهای آنلاینی مثل استعلام خلافی فرمون برای استعلام و پرداخت استفاده کنید تا هم استعلام به روز باشد و هم به صورت آنی جریمه های پرداختی پاک شوند.

اشتراک در
اطلاع از
345 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
سهیل
2 ماه قبل

سلام برای گرفتن خلافی ماشین باید حتما احراز هویت انجام بدم؟ ماشین به نام شخص دیگری است و بهشون دسترسی ندارم

رضا
پاسخ به :   فرمون
2 ماه قبل

یعنی بخوایم استعلام کنیم برای خلافی خودرو با شماره پلاک ماشین نیازی به کد ملی مالک نداریم؟

فردین
11 ماه قبل

چرا باید برای نمایش خلافی خودرو پول باید بدهیم قبلا این طوری نبود مثلا سال ۹۹ و قبل از آن نمایش میزان خلافی خودرو رایگان بود الآن هم برای نمایش خلافی و هم پرداخت خلافی پول میگیرند چیزی نمانده برای پرداخت هزینه پرداخت خلافی هم پول بگیرند

سجاد
پاسخ به :   فرمون
2 ماه قبل

امروز رفتم پلیس+۱۰ خلافی خودرو با پلاک بگیرم کلی تو صف بودم تازه مبلغ ۱۷۵۰۰ تومان برای هر برگ خلافی میگیرن باز آنلاین خلافی بگیریم بهتره

Behrooz Jahantigh
1 سال قبل

عالی.چجوری پرداخت کنم

جواد غفوریان
1 سال قبل

زدم عکس خلافی خطا ۴۰۴ داد و بیرون اومد بدون اینکه بتونم از خلافی پرینت بگیرم

مسعود
1 سال قبل

نتونستم خلافی بگیرم

قباد
1 سال قبل

سلام من مبلغ ۲۰۴۰۰۰ هزارتومان توی بندرعباس جریمه شدم در صورتی که همان روز در شهرستان داراب بودم . لطفا در صورت امکان منو راهنمایی کنید. ممنونم متشکرم.

نجمه حسن پور عاشق آبادی
1 سال قبل

سلام چرا تخلفات از طریق پیامک اعلام نمی‌شود تا آگاهی از جرایم داشته باشم
و اینکه مگه معلولین هم باید جریمه پرداخت کنند ؟
حتی اگه پلاک هم نداشته باشم یعنی شما از گواهی نامه من آگاهی ندارید؟

علی
پاسخ به :   نجمه حسن پور عاشق آبادی
1 سال قبل

بله، همینطوره،
من هم از طریق پیامک نتیجه ای نگرفتم

سیما محمدنژاد
2 سال قبل

سلام خسته نباشید تو اخبار اعلام شده برای تسویه خلافی با قبضینو یا آپ پرداخت نکنیم پس برای پرداخت جریمه ها چیکار کنیم؟

علی
پاسخ به :   سیما محمدنژاد
1 سال قبل

بر روی کارت ماشین ما شماره ای زیر بارکد نوشته نشده است، برای گرفتن آن، به کجا مراجعه کنیم؟

امیر
2 سال قبل

با سلام. این فرصت یک ماهه پرداخت جرایم کرونایی فقط برای جرایم الصاقی و تسلیمی است یا جریمه دوبرگی هم شامل میشه؟ من یک جریمه دوبرگی منع تردد شبانه دارم برای سه ماه قبله ایا دوبرابر میشه بعد از یک ماه؟

محمدرضا
2 سال قبل

سلام این خلافی ها معمولا بعد از چند روز از پرداخت جریمه پاک میشن؟

1 7 8 9