پیگیری گواهینامه رانندگی

۴ روش پیگیری گواهینامه رانندگی با کد ملی و استعلام صدور گواهینامه

گواهینامه رانندگی پس از انجام آزمون های آیین نامه و شهر برای متقاضیان صادر می شود و طی یک هفته تا یک ماه برای آنها ارسال می شود. ۴ روش برای اطلاع از صدور گواهینامه رانندگی و روند آن وجود دارد که در ادامه می خوانید.

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق سایت پست

یکی از این روش ها مراجعه به سایت پست است در این سایت با وارد نمودن کدملی می توانید از روند ارسال آن در سایت پست مطلع شوید. برای این منظور باید به آدرس najatracking.post.ir بروید و پس از انتخاب گزینه گواهینامه، کد ملی خود را وارد کنید. سپس اعداد کنترلی را وارد نموده و بر روی جستجو بزنید. در صورتی که گواهینامه در پست نباشد با این پیام مواجه می شوید: مرسوله ای با مشخصات وارد شده تاکنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است.

اما چنانچه گواهینامه صادر و در پست باشد پیامی شامل مشخصات مرسوله را دریافت می کنید.

پیگیری گواهینامه رانندگی از پست

 

در این سامانه علاوه بر گواهینامه امکان رهگیری مرسولات دیگری از جمله کارت سوخت، شناسنامه خودرو، کارت خودرو، اسناد موتورسیکلت، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه، ابلاغیه دیوان عدالت اداری، رهگیری سیم کارت نیز وجود دارد.

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق تلفن

اگر بیش از ۴۰ روز از قبولی شما در آزمون شهر گذشته است و هنوز موفق به دریافت گواهینامه رانندگی خود نشده اید می توانید با شماره تلفن ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ تماس بگیرید و از این طریق صدور گواهینامه رانندگی را پیگیری کنید.

روش پیامکی پیگیری گواهینامه رانندگی

راه دیگر برای اطلاع از صدور گواهینامه رانندگی ارسال شماره ملی خود به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰ است. پس از ارسال کد ملی پیام زیر را دریافت می کنید:

مشترک گرامی شما درخواست فعالسازی سرویس وضعیت گواهینامه با تعرفه ۳۵۰ تومان را داده اید برای تایید و فعالسازی عدد ۴ را ارسال کنید.

با وارد کردن این کد می توانید از روند صدور گواهینامه خود مطلع شوید.

مراجعه به پلیس+۱۰ جهت پیگیری صدور گواهینامه رانندگی

اگر با روشهای گفته شده به نتیجه نرسیدید می توانید به صورت حضوری به پلیس+۱۰ مراجعه و روند صدور گواهینامه رانندگی خود را جویا شوید.

پیگیری گواهینامه با فرمون

یکی دیگر از خدمات برنامه فرمون استعلام و پیگیری گواهینامه است. با نصب برنامه فرمون و پرداخت هزینه مصوب ناجا (۵۲۰۰ تومان) می توانید گواهینامه خود را پیگیری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
417 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
امیر
10 روز قبل

چجوری باید داخل اپ فرمون استعلام گرفت

رضا
30 روز قبل

دو ماهه که قبول شدم برای گواهینامه ولی خبری نیست

فاطمه
1 ماه قبل

سلام
من ۲۰ مهر ماه آزمون عملی قبول شدم
امروز ۲۶ ام از اپ فرمون استعلام گرفتم زده قبول آزمون تئوری !
کسی می‌تونه راهنمایی کنه طبیعی هست این زمان ؟

رها
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۶/۲۷ ازمون دادم بعد امروز استعلام گرفتم میزنه تایید دفتر/آموزشگاه یعنی چی تا کی میاد ؟

زهرا
1 ماه قبل

داخل اپ فرمون استعلام گرفتم زده چاپ کاردکس ۱۳شهریور عملیو قبول شدم.معنیش چیه؟

1 10 11 12