پشت پرده گرانی قطعات خودرو چه خبر است؟

پشت پرده گرانی قطعات خودرو چه خبر است؟

( آخرین به روزرسانی : ۹۷/۱۰/۰۷ )

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو گفت: برخی قطعات پس از افزایش قیمت در بازار یافت می‌شوند که این نشان می‌دهد دست‌هایی پشت پرده گرانی قیمت قطعه وجود دارد.

علیرضا نیک آئین رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی واردکننده خودرو در پشتیبانی قطعات به خوبی عمل نمی‌کنند و بیشتر مردم از این قضیه ناراضی هستند و تعداد نمایندگی‌ها هم معدود بوده و برخی تعطیل هستند لذا قطعات خودروهای خارجی در بازار کم است.

وی با بیان اینکه در مورد خودروهای داخلی هم کمبود قطعه مهمترین مشکل تعمیرکاران است گفت: قطعات خودروهایی چون برلیانس و L90 در بازار کم بوده و این باعث شده هر روز یک قیمت داشته باشند.

نیک آئین تصریح کرد: دست‌هایی پشت پرده گران شدن قطعات وجود دارد چرا که یک قطعه در بازار کمیاب می‌شود و پس از ۲ برابر شدن قیمت آن به وفور در بازار یافت می‌شود و این نشان می‌دهد برخی به عمد از عرضه برخی قطعات به بازار جلوگیری می‌کنند.

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای به دلیل کمبود قطعه در تعمیرگاه‌ها می‌مانند تاکید کرد: تعمیرکاران نیز مصرف کننده قطعات هستند و وقتی قطعه‌ای در بازار نیست نمی‌توانند کار کنند و این مهمترین چالش فعلی تعمیرکاران و البته  صاحبان خودرو است.

وی با انتقاد از نظارت بر بازار گفت: در سایه بی نظارتی قیمت‌ها بالا می‌رود و عرضه شدن قطعه پس از گران شدن نشان از دست‌های پشت پرده دارد که باید با نظارت جلوی سودجویی برخی افراد گرفته شود.

منبع: خودروکار

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از