پرداخت قسطی خلافی

تنها روش پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط

برخی از افراد به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت یکجای تخلفات معوقه راهنمایی و رانندگی را ندارند و لذا به دنبال روش تقسیط جریمه های معوقه رانندگی هستند. اگرچه امکان قسط بندی و پرداخت اقساطی خلافی خودرو وجود ندارد اما می توان تخلفات رانندگی را به صورت موردی انتخاب و بخشی از جرایم رانندگی را به انتخاب خود پرداخت نمود.

متقاضی می تواند با نصب اپلیکیشن فرمون و یا با مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ وارد بخش استعلام شود و پس از استعلام تخلفات رانندگی تعدادی از تخلفات را با توجه به شرایط اقتصادی خود، برای پرداخت انتخاب کند.

چه در اپلیکیشن فرمون و چه در سایت راهور، امکان پرداخت کلی و یا موردی مبلغ تخلفات  وجود دارد و فرد می تواند نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان اقتصادی خود اقدام کند.

برای دانلود مستقیم اپلیکیشن فرمون می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر آخرین نسخه برنامه فرمون را دانلود کنید.

نکته مهم: در صورتیکه خلافی یا میزان جریمه خودرو شما بیش از سه میلیون تومان است ابتدا آن را به کمتر از ۳ میلیون تومان کاهش دهید و سپس اقدام به پرداخت قسطی مابقی خلافی ها (در هر زمان که توان پرداخت آن را داشتید مثلا به صورت ماهانه) کنید چراکه خودروهای بالای ۳ میلیون تومان جریمه در صورت مشاهده پلیس توقیف و به پارکینگ منتقل می شوند.

روش پرداخت اقساطی خلافی خودرو

ابتدا به سایت پلیس راهور مراجعه کنید و استعلام تخلفات رانندگی را بزنید. پس از ورود به سامانه سخا ، شماره ۸ رقمی بارکد پستی در پشت کارت ماشین را وارد کنید و پس از واردکردن متن تصویر امنیتی در کادر، روی گزینه جستجو بزنید.

پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط

 

در مرحله بعد لیست و جزییات تخلفات رانندگی، مبلغ تخلفات و تعداد تخلفات نمایش داده می شود. در نمونه پایین ۴ مورد خلافی خودرو ثبت شده است که جمع کل مبلغ تخلفات ۱.۶۰۰.۰۰۰ ریال است. برای پرداخت اقساطی خلافی خودرو ، کافیست تعدادی از جرایم را انتخاب کرده و سپس روی گزینه پرداخت بزنید.

 

پرداخت قسطی خلافی خودرو

سپس به درگاه پرداخت بانکی هدایت می شوید پرداخت مبلغ خلافی مانند سایر روش های پرداخت‌ الکترونیکی با وارد کردن شماره کارت، رمز اینترنتی، کد CCV2، تاریخ انقضای کارت و کد امنیتی انجام می شود.

چنانچه قصد فروش یا تغییر مالکیت سند خودرو و یا ترخیص خودروی‌تان از پارکینگ راهنمایی و رانندگی را دارید، بایستی به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و یا در محل تعویض پلاک خلافی را تسویه کنید. به یاد داشته باشید که حتما پرینت جرایم و رسید کاغذی پرداختها را دریافت کنید. در روش های آنلاین، جریمه های پرداختی پس از ۷۲ ساعت از سامانه راهور حذف می شوند و اگر رسیدی در اختیار نداسته باشید ممکن است با مشکل مواجه شوید.

۳.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
101 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments