وام نوسازی تاکسی‌های فرسوده ۵۰ میلیون تومان شد

این وام از منابع شهرداری (درآمد حاصل از طرح ترافیک و…) تأمین می‌شود و با بهره ۴ درصد به رانندگان تاکسی ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران از افزایش وام نوسازی تاکسی‌های فرسوده خبر داد.

علیرضا قنادان مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران در گفت‌وگو با فارس،‌ درباره افزایش نرخ بنزین و تردد بیشتر مسافران با تاکسی‌های پایتخت همچنین مسافربرهای شخصی اظهارداشت: بخشی از مسافربرهای شخصی در قالب تاکسی‌های اینترنتی ساماندهی شده‌اند و در غیر اینصورت از هیچ سهمیه‌ سوخت برخوردار نخواهند بود.

وی بیان داشت: افزایش خودسرانه نرخ کرایه مسافربرهای شخصی نیز سبب شده که شهروندان بیشتر از تاکسی‌های رسمی و اینترنتی استفاده کنند و این مسأله بسیار حائز اهمیت است و به نفع رانندگان تاکسی محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان می‌توانند گزارش تخلفات رانندگان تاکسی را به شماره ۱۸۸۸ اطلاع دهند،‌گفت:‌میزان گزارشات طی یک هفته گذشته تا کنون نسبت به مدت مشابه قبل که تغییر قیمت بنزین نداشته‌ایم بیشتر نشده است و این مسأله نشان می‌دهد که رانندگان تاکسی قانون‌مند بوده و نرخ‌ها را خودسرانه افزایش نداده‌اند.

قنادان از افزایش وام نوسازی تاکسی‌ها از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون خبر داد و گفت:‌این وام از منابع شهرداری (درآمد حاصل از طرح ترافیک و…) تأمین می‌شود و با بهره ۴ درصد به رانندگان تاکسی ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۷۸ هزار تاکسی در سطح شهر تهران وجود دارد گفت:‌در حال تهیه طرحی هستیم که رانندگان تاکسی بر اساس پیمایش خودروی خود سهمیه سوخت دریافت کنند که در صورتی که در کارگاه ویژه سوخت که سه معاون وزیر کشور، نفت و صنعت حضور دارند این موضوع بررسی و احتمالاً تصویب خواهد شد.

امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments