naghshe

نقشه جدید محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اصفهان ۹۹

مجموعه مدیریتی ترافیک شهر اصفهان جهت کنترل ترافیک از فن آوری روز دنیا برای حل این معضل پیچیده استفاده نموده است و بر این اساس سیستم کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد شهر اصفهان راه اندازی شده است.

محدوده طرح ترافیک اصفهان

این طرح شامل محدوده:

  • از سمت شمال : خیابان مسجدسید –  خیابان عبدالرزاق
  • از سمت شرق : خیابان هاتف – خیابان نشاط – خیابان چهارباغ خواجو
  • از سمت جنوب : خیابان کمال الدین اسماعیل و خیابان مطهری
  • از سمت غرب : خیابان دکتر بهشتی – خیابان کاشانی

می باشد.

همچنین تردد در خیابان های مرز محدوده طرح ترافیک شهر اصفهان مشمول اجرای محدودیت تردد نبوده و برای وسائل نقلیه آزاد است.

ساعت طرح زوج و فرد در اصفهان

به منظور تسهیل در رفت و آمد ساکنین و کارمندان ادارات واقع در محدوده ساعات اجرای طرح و ممنوعیت تردد برای خودروهای با پلاک غیرهمگون از ۸ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ لغایت ۲۰ در نظر گرفته شده است. تردد خودروها در روزهای تعطیل رسمی و به شرط عدم اعلام شرایط ویژه ترافیکی و زیست محیطی در محدوده طرح آزاد است.

 

آیا پنجشنبه ها هم طرح ترافیک در اصفهان اجرا می شود؟

باید بگوییم که بله! طرح زوج و فرد در تمامی روزهای هفته به غیر از جمعه ها و تعطیلات رسمی اجرا می شود. بدین صورت که آن دسته از رانندگانی که رقم آخر پلاک آن ها از سمت چپ ۲،۴،۶ و ۸ باشد، می توانند در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از محدوده طرح ترافیک گذر کنند و بقیه نیز در روز های یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه می توانند در محدوده طرح ترافیک تردد نمایند.

مطلب پیشنهادی: نحوه تشخیص پلاک زوج و فرد

جریمه ورود به طرح ترافیک در اصفهان چقدر است؟

جریمه ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک اصفهان مبلغ ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است؛ لذا چنانچه راننده‌ای با پلاک زوج در یک روز فرد، مثلا یکشنبه، سه شنبه یا پنجشنبه در ساعات اعلام شده در نقشه جدید محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اصفهان حضور داشته باشد، ۲۰ هزار تومان جریمه می شود و این مبلغ به عنوان بدهی طرح ترافیک اصفهان در خلافی او لحاظ می شود.

در این روش تمامی معابر ورودی و معابر میانی محدوده طرح ترافیک شهر اصفهان به دوربین های هوشمند پلاک خوان مجهز شده، این دوربین ها به طور مستمر از معبر، تصویر برداری کرده و شماره پلاک تک تک خودروهای عبوری را قرائت می نمایند، پس از پردازش اطلاعات، خودروهای فاقد مجوز و متخلف شناسائی شده و برای آنها جریمه ثبت می گردد. شهروندان می توانند جهت اطلاع از تخلفات، با استعلام خلافی خودرور با اپلیکیشن فرمون و یا با استفاده از سامانه استعلام تخلفات رانندگی پلیس راهور و یا از  سامانه پیامکی ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ میزان خلافی خودرو خود را استعلام نمائید.

برای دانلود مستقیم اپلیکیشن فرمون می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر آخرین نسخه برنامه فرمون را دانلود کنید.

ساکنین محدوده های طرح ترافیک اصفهان چه باید بکنند؟

آن دسته از افرادی که ساکن محدوده طرح ترافیک در اصفهان هستند، می توانند با مراجعه به سایت اصفهان من، my.esfahan.ir و پس از وارد کردن اطلاعات خود در این سامانه می توانند درخواست خود را برای تردد در روزهای غیر مجاز نیز مطرح کرده و به این ترتیب جریمه نشوند.

 

 نقشه محدود طرح ترافیک اصفهان

نقشه محدوده طرح زوج و فرد اصفهان

نقشه محدوده زوج و فرد اصفهان

منبع:

سایت شهرداری اصفهان

سایت اصفهان ادوایسر

مطلب پیشنهادی  خرید طرح ترافیک ۹۹ (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)

مطلب پیشنهادی  خرید طرح زوج و فرد (طرح کنترل آلودگی هوا)

اشتراک در
اطلاع از
19 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments