نحوه دریافت باربرگ

نحوه دریافت باربرگ (مجوز حمل بار) در تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از الزام رانندگان خودروهای حمل بار برای دریافت “باربرگ” خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن پورسید آقایی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که بر اساس مصوبه‌ دولت، ساماندهی خودروهای حمل بار در داخل شهرها باید به مانند حمل بار در خارج از شهرها باشد، گفت: بر همین اساس طرحی تهیه شده است که خودروهای حمل بار در شهر تهران ملزم به دریافت بارانه باشند.

وی با بیان این که برای خودروهای حمل بار برگه‌ای تحت عنوان باربرگ صادر می‌شود که تمام مشخصات کالای حمل شده راننده و خودرو در آن درج می‌شود، گفت: بر اساس قانون رقم هزینه‌ صدور باربرگ را باید شوراهای هر شهر تعیین کند که امروز پیشنهاد دریافت مبلغ هزار تومان برای صدور هر باربرگ به تصویب رسید.

معاون ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از این پس باید برای تمامی خودروهای حمل بار و نخاله و …. باربرگ صادر شود، گفت: رانندگان خودروهای حمل بار می‌توانند با ورود به سامانه‌ی  http://baraneh.tehran.ir نسبت به دریافت باربرگ اقدام کنند و یا می‌توانند با مراجعه به شرکت‌هایشان از آنجا باربرگ بگیرند.

بر اساس همین تصمیم، تردد خودروهای حامل بار بدون گواهی معاینه فنی نیز ممنوع اعلام‌شده و موعد اجرای آن، اول آبان ۱۳۹۷ در نظر گرفته‌شده است. اکنون طبق اعلام معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، این سامانه بر روی اینترنت راه‌اندازی شده و اپلیکیشن مربوط به آن نیز طراحی‌شده است.

رانندگان می‌توانند بعد از ثبت‌نام در سایت «تهران من» به نشانی my.tehran.ir و ثبت اطلاعات خودرو، به نشانی baraneh.tehran.ir مراجعه کنند و با همان نام کاربری و رمز عبور که در سایت تهران من دریافت کرده‌اند، نسبت به ثبت مشخصات و اخذ باربرگ اقدام کنند.

علاوه بر سایت مذکور، رانندگان محترم می‌توانند از طریق اپلیکیشن بارانه نیز برای درخواست باربرگ اقدام کنند و در صورت عدم دسترسی به اینترنت هم با شماره‌گیری کد دستوری (#۲*۳*۱۳۷*) و وارد کردن کد ملی مالک خودرو می‌توان برای دریافت باربرگ اقدام کرد.

-لازم به ذکر است آژانس‌ها و وانت‌بارها دارای ۵۰ درصد تخفیف عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک هستند و در صورت داشتن سند سفر یا بار برگ این تخفیف به ۷۰ درصد می‌رسد. چنانچه قصد ورود به طرح دارید برای خرید طرح ترافیک اینجا کلیک کنید.

در بخشنامه پورسیدآقایی، علاوه بر اصنافی همچون دارندگان ماشین‌های کمپرسی و راه‌سازی، اتحادیه کامیون، کمپرسی و ماشین‌آلات راه‌سازی و دفاتر بارکش و جرثقیل، انجمن کامیون‌داران یخچال‌دار، انجمن ملی صنعت پخش، اتحادیه صنف اتومبیل کرایه و انجمن صنفی بوژیداران؛ قسمت‌های مختلف شهرداری تهران ازجمله سازمان‌های پسماند، میادین میوه و تره‌بار، مهندسی عمران شهر تهران و دیگر مجموعه‌های فعال در حوزه خدمات شهری و عمران نیز مخاطب قرارگرفته‌اند تا خودروهای مشمول در زیرمجموعه شهرداری با اولویت بیشتری برای تطبیق خود با این طرح اقدام کنند.

به این مطلب امتیاز دهید :

10
دیدگاه بگذارید

10 نظرات
0 پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
9 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
محسن

همه رانندگان زحمت کش، صادقانه کار میکنند و از این طریق دسترنج این قشر زحمتکش به عناوین مختلف میخورند.

هادی

اقایان مسئول لطفا بیایید ماشین های مارا بخرید وشرکتهای حمل بزنید ما فقط رانندگی کنیم وبما حقوق بدید همه چی پای خودتون اونوقت هرچقد دوست دارید چیز برگ وچیز هوشمند درست کنید

علی

اینقدربرای رانندگان مقررات الکی مثل کارت هوشمندسوخت.هوشمندماشین.هوشمندراننده.کارت سلامت.مهاربار.واینکه شرط شرکت برای پایه یکم ۲۶ساله بودن وغیره س.بنظرشمااین همه اذیت کردن وپول گرفتن چه معنی داره.یکسره بیاییدمردم روسرببریدومارانجات دهید.این همه مانع یعنی چی.همه دنبال گیردادن هستیدبرای هرکاری درهراداره ای.بجای اینابیاییدلاستیک تهیه کنیددراخبارمیگوییدلاستیک برارانندگان بنده بایک ۱۸چرخ تاحال یک حلقه لاستیک شماروندیدم.اینه خدمت به مردم؟بجای دشمنی بامردم بیاییدحداقل مزاحم مانشویدخدمتتون فدای سرتون.

علی

به نظرمن بجای این مقررات دست وپاگیرجلوقاچاق گازوییل ازمرزهابااتوبوس رابگیریدکه هراتوبوس هربار۲۰بشکه راخارج میکند

علی

به نظر من این کار ربطی به شهرداری نداره این کار مربوط به سازمان و اصناف حمل ونقل و فقط بخاطر پول به جیب زدن و ترکه کردن مردمه

حیسین

شما هم تو این وضع اقتصادی کشور که در حال بحرانیم به فکر پر کردن جیب خودتونید با این یک ماه منو بدون سوخت گذاشتین تو این شرایط خدا ازتون نگذره

عباس

سلام این کارباربرگ یه حرف بیربط هست کسی که این حرفومیگه اگرخوش سه ماه کامیون میخرید بدرد دل ما بیچارها میرسید این اصلا غیرممکنه همیجور بگین برجی یه مبلغی بدین چرا دیگه باربرگ مطرح میکنید یه راننده بی سوادچه میفهمه باربرگ یعنی چی بابا دلتون خوشه

محمد

سلام محمد بارانی هستم عضو انجمن سنفی رانندگان اندیمشک. ما که در شهرستان ها زندگی میکنیم کارمان حمل مصالح ساختمانی از قبیل شن و ماسه هستش و پول باری که تو ماشینمان میذاریم رو نقدا به معدن پرداخت میکنیمو اگر بار خسارتی در بین راه ببیند خودمان خسارتش رو دادیم قبل از بارگیری یا همان پول بار رو دیگر چه نیازی هست باربرگ بگیریم واسه خسارته بار. این کار بجز پول زور گرفتن از راننده هیچ چیزی در پی ندارد

مجید

من که بار خودم جابه جا می کنم تکلیف چی هرروز باید یه بارنامه بگیرم به نظرم این فقط گرفتن پول زور از مردم تازه فایده این کار چیه اگر یکی تو راه بار به پستش خورد باید چیکار کنه

فرزاد باباویسی

با سلام
با این قوانین و ضوابط دست و پاگیر و بدونه کارشناسی هر چند کمکی به مبارزه با قاچاق سوخت نمی کند بلکه حمل و نقل به لبه دره بیشتر هدایت می کند .
ضمنا بعضی از قوانین فقط در اجرا و موقعیت جغرافیایی تمام کشور نمایان است !؟
ایران تنها تهران نیست !؟ ووووو
ارادتمند : فرزاد باباویسی دو دوره رئیس کانون رانندگان استان کردستان و لیسانس حقوق ۰۹۱۸۳۷۲۰۰۷۴