نحوه تشخیص مقصر در تصادف

نحوه تشخیص مقصر در تصادفات رانندگی

تصادف در میدان

تصادف در میدان

توضیحات :

وسیله نقلیه شماره ۱ وارد میدان می‌شود که با وسیله نقلیه شماره ۲ که در حال گردش به دور میدان بوده برخورد می‌کند .

علت :

بی احتیاطی از جانب وسیله نقلیه شماره ۱ به علت عدم رعایت حق تقدم نسبت به وسیله  نقلیه شماره ۲ تشخیص داده شد . 

استناد قانونی

بند پ ماده ۱۳۷ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

  • حق تقدم عبور وسایل نقلیه در تقاطع‌ها و میدان‌هایی که هیچگونه علامت و چراغ راهنمایی و رانندگی وجود نداشته‌باشد، به ترتیب زیر است:
  •  الف ـ در تقاطع هم‌عرض اگر دو وسیله نقلیه‌ای که روبروی یکدیگر در حرکتند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور واحدی شوند، حق تقدم عبور با وسیله‌ای است که به‌سمت راست گردش می‌کند.
  •  ب ـ هرگاه دو یا چند وسیله نقلیه از دو یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسند، حق تقدم عبور با وسیله نقلیه‌ای است که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد.  
  • پ ـ هنگام ورود به میدان‌ها حق تقدم عبور با وسایل نقلیه‌ای است که در درون میدان در حال حرکت هستند.

تصادف فرعی به اصلی

 

تصادف در فرعی به اصلی

توضیحات :

وسیله نقلیه شماره ۱ بدون رعایت حق تقدم وارد خیابان اصلی می‌شود که با وسیله نقلیه شماره ۲ که در مسیر مجاز خود در حال حرکت بوده و جهت فرار از تصادف (آثار خط ترمز نشان دهنده مسیر اولیه است) به مسیر مخالف منحرف و با وسیله نقلیه شماره ۱ برخورد می‌کند .

علت :

بی احتیاطی از جانب وسیله نقلیه شماره ۱ به علت عدم رعایت حق تقدم نسبت به وسیله  نقلیه شماره ۲ تشخیص داده شد. 

استناد قانونی

ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

در برخورد راه اصلی با راه فرعی حق تقدم با وسیله‌ای است که از راه اصلی عبور می‌کند. رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می‌شوند، باید پیش از ورود به راه اصلی، در صورت لزوم توقف نموده و پس از رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه‌ای که در مسیر مجاز خود در راه اصلی و با سرعت مجاز عبور می‌کنند، وارد این راه بشوند.

ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

رعایت مقررات ماده (۱۳۸) برای وسیله نقلیه‌ای که از راه خصوصی یا شانه راه یا گاراژ یا کوچه یا تعمیرگاه و مانند آنها به معابر عمومی وارد می‌شود نیز لازم است.

 

تشخیص خیابان اصلی از فرعی

خیابان اصلی :

راهی است که در برخورد با راه های دیگر، عرض سواره روی آن بیشتر است و یا با نصب علایم راهنمایی و رانندگی، اصلی تلقی شده و در غیر این صورت در سمت راست راه دیگر قرار دارد .

خیابان فرعی :

راهی است که در برخورد با راه های دیگر، عرض سواره روی آن کمتر اسـت و یا با نصب علائم راهنمایی و رانندگی، فرعی تلقی شده و در غیر این صورت در سمت چپ راه دیگر قرار گرفته باشد.

 

حق تقدم با کیست؟

حق تقدم عبور وسایل نقلیه در تقاطع ها و میدان هایی که هیچگونه علامـت و چـراغ راهنمایی و رانندگی وجود نداشته باشد، به ترتیب زیر است :

الف- در تقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبروی یکدیگر در حرکتنـد بخواهنـد بـا هـم وارد خیابان مجاور واحدی شوند، حق تقدم عبور با وسیله ای است که به سمت راست گردش می کند .

ب- هرگاه دو یا چند وسیله نقلیه از دو یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسـند، حـق تقـدم عبور با وسیله نقلیه ای است که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد .

پ- هنگام ورود به میدان ها حق تقدم عبور با وسایل نقلیه ای است که در درون میـدان در حـال حرکت هستند .

ت- در سه راه ها حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که به طور مسـتقیم و در سـمت و مسـیر مجاز حرکت می کند حتی اگر عرض خیابانی که مسیر آن است از عرض راه تلاقی کننده کمتر باشد.

در برخورد راه اصلی با راه فرعی حق تقدم با وسـیله ای اسـت کـه از راه اصـلی عبـور می کند. رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می شوند، باید پیش از ورود به راه اصلی، در صورت لزوم توقف نموده و پس از رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای که در مسـیر مجـاز خـود در راه اصـلی و بـا سرعت مجاز عبور می کنند، وارد این راه بشوند .

در راه های مسطح که دو طرف راه منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حـق تقدم عبـور بـا وسایل نقلیه ای است که در طرف پرتگاه قرار دارند .

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

به این مطلب رای دهید

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 رای ، میانگین :3٫33 از5)
Loading...

مطالب پربازدید

338
دیدگاه بگذارید

159 نظرات
179 پاسخها
6 دنبال کنندگان کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
160 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
محسن

با سلام
در بریدگی در بلواری در حال دور زدن بودم ماشینی با سرعت در مسیر مستقیم حرکت میکرد به نحوی که من او را ندیدم جلوی ماشینم تا نیمه به وسط بلوار امده بود
که جلوی ماشینم به درب عقب ماشینی که مستقیم میومد برخورد کرد و ماشینش به صورت نیمه چپ شد
در صورتی که من حتی ۲ کیلو متر برساعت هم سرعت نداشتم
مقصر کیست؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
خودرویی که در مسیر مستقیم در حرکت است نسبت به شما که در حال دور زدن بودید حق تقدم دارد و شما مقصر هستید

علی

سلام خسته نباشید در کوچه ماشین دنده عقب گرفت و در منو با سپر زد من در حال پیاده شدن بودم مقصر کی هست چند متر با من فاصله داشت ولی دقیقا همون لحظه ای که من درد باز کردم سرعت گرفت

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
مقصر هر دو به میزان ۵۰ درصد مقصرید
شما که درب را بطور ناگهانی باز کردید و او که به پشت سر خود توجه نکرده

محمد ابراهیم باقری

با سلام
من تو یه خیابان دوطرفه حرکت میکردم در لاین سرعت خودرویی جلوتر از من در لاین کند رو بود ناگهان برای پیچیدن منحرف به چپ شد به سمت کوچه در سمت چپ من هم هر چه تلاش کردم نتونستم بهش نخورم و با در راننده تصادف کردم مقصر کیست؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
اگر اون خودرو انحراف به چپ داشته و شما در مسیر مستقیم بودید شما مقصر نیستید

محمد ابراهیم باقری

اگر تصادف در لاین مخالف رخ داده باشد چطور؟

فواد معزی

سلام وقت بخیر
بنده ساعت ۱۲ شب با سرعت پایین در حال خروج از میدان بودم از خیابان دیگری که عمود بر خروجی من وارد میدان می شد پرایدی با سرعت زیاد به گلگیر جلو من برخورد کرد و متواری شد . مقصر کیست؟ ممنونم

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
مقصر پراید است که با شما برخورد و متواری شده

...

سلام من دیشب دور برگردون رو دور زدم ماشینم صاف شد دنده یک رو دادم ۲ یکی از پشت کوبید ب ماشینم فرار کرد . مقصر کیه؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
چون شما کامل در مسیر مستقیم قرار گرفته بودید خودرویی که از پشت زده مقصر است

رضا نایب زاده

سلام.

ابتدای زیر گذر بودم که به علت تمام کردم بنزین ماشین رو پارک کردم.ماشینی از پشت به من زد.من هیچ تابلویی رو به نشانه هشدار نذاشته بودم..مقصر کیست؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
مقصر هر دو نفر به میزان ۵۰ درصد هستید شما که تابلو و علایم نزاشته اید و خودرو دیگر که به جلو توجه نداشته

امير

باسلام ، خودرويً پژو پارس در حالت سبقت گرفتن از من در جاده يكطرفه ناگهان كنترل ماشين رو از دست داد و از سمت چپ با گلگير و چرخ سمت جلوي من برخورد كرد و باعث انحراف من شد ؛ در نتيجه ماشيني كه در لاين سمت راست من قرار داشت بدليل اينكه با من برخورد نكنه به بيرون از جاده پرتاب شد ، افسر من رو مقصر تعيين كرده فقط ميخوام بدونم همچين چيزي يا قانوني هس كه من مقصر باشم و اين كه مقصر خودروي سوم كيه ؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
کاش علت مقصر شدن شما را ذکر میکردید تا بشه بهتر نظر داد ولی احتمالا شما را بعلت انحراف به راست مقصر کرده اگه امکان داشت علت دقیق تقصیر برابر کروکی ترسیمی را ذکر کنید تا بهتر راهنمایی کنم

امير

افسر من رو مقصر كل حادثه اعلام كرده وگرنه مقصر به ماشين سوم تا حدودي قابل قبول مي بود ؛ اعتراض من به مقصر اعلام شدن من حتي نسبت به ماشينيه كه از من سبقت ميگرفت و به من برخورد كرده

امير

ضمنا دليل مقصر بودن من رو عدم رعايت فاصله عرضي قيد كردن در كروكي

س.مرادی

در هنگام خروج از پارکینگ منزل با دنده عقب با خودرویی که جلو ساختمان به صورت دوبل پارک بود تصادف کردم و درب آن خودرو ضربه خورد… مقصر این تصادف کیست؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
مقصر شما هستید که بصورت دنده عقب قصد خروج از پارکینگ را داشتید .

پویا

سلام وقت بخیر تو جاده مسیر بین شهری با یه خودرویی که در لاین مخالف بود برخورد کردیم الان هیچ جای ترمزی وجود نداره و و جاده هم خط کشی شده نبوده ماشین منم از جلو کمتر خسارت دیده .ایا امکان ۵۰-۵۰ هست یا نه ؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
توضیحات شما کامل نیست و نحوه برخورد هم مشخص نشده ولی اگر شما از روبرو با خودرویی در لاین مخالف برخورد کردید شما مقصرید

فردین

ماشینی از روبرو می‌آمده و با جدول وسط خیابان برخورد کرده و جدول را به سمت مخالف حرکت داده و با دو ماشین از روبرو برخورد کرده، حال مقصر کیست؟

کارشناس

کارشناس راهور ( جناب سرهنگ حسنوند ):
اگر ماشین از روبرو با جدول برخورد کرده و باعث تصادف خودروهای لاین مخالف شده حتما مقصر است