نحوه تشخیص مقصر در تصادف

نحوه تشخیص مقصر در تصادفات رانندگی

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۵/۳۰ )

تصادف در میدان

تصادف در میدان

توضیحات :

وسیله نقلیه شماره ۱ وارد میدان می‌شود که با وسیله نقلیه شماره ۲ که در حال گردش به دور میدان بوده برخورد می‌کند .

علت :

بی احتیاطی از جانب وسیله نقلیه شماره ۱ به علت عدم رعایت حق تقدم نسبت به وسیله  نقلیه شماره ۲ تشخیص داده شد .

استناد قانونی

بند پ ماده ۱۳۷ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

  • حق تقدم عبور وسایل نقلیه در تقاطع‌ها و میدان‌هایی که هیچگونه علامت و چراغ راهنمایی و رانندگی وجود نداشته‌باشد، به ترتیب زیر است:
  •  الف ـ در تقاطع هم‌عرض اگر دو وسیله نقلیه‌ای که روبروی یکدیگر در حرکتند بخواهند با هم وارد خیابان مجاور واحدی شوند، حق تقدم عبور با وسیله‌ای است که به‌سمت راست گردش می‌کند.
  •  ب ـ هرگاه دو یا چند وسیله نقلیه از دو یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسند، حق تقدم عبور با وسیله نقلیه‌ای است که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد.
  • پ ـ هنگام ورود به میدان‌ها حق تقدم عبور با وسایل نقلیه‌ای است که در درون میدان در حال حرکت هستند.

تصادف فرعی به اصلی

 

تصادف در فرعی به اصلی

توضیحات :

وسیله نقلیه شماره ۱ بدون رعایت حق تقدم وارد خیابان اصلی می‌شود که با وسیله نقلیه شماره ۲ که در مسیر مجاز خود در حال حرکت بوده و جهت فرار از تصادف (آثار خط ترمز نشان دهنده مسیر اولیه است) به مسیر مخالف منحرف و با وسیله نقلیه شماره ۱ برخورد می‌کند .

علت :

بی احتیاطی از جانب وسیله نقلیه شماره ۱ به علت عدم رعایت حق تقدم نسبت به وسیله  نقلیه شماره ۲ تشخیص داده شد.

استناد قانونی

ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

در برخورد راه اصلی با راه فرعی حق تقدم با وسیله‌ای است که از راه اصلی عبور می‌کند. رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می‌شوند، باید پیش از ورود به راه اصلی، در صورت لزوم توقف نموده و پس از رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه‌ای که در مسیر مجاز خود در راه اصلی و با سرعت مجاز عبور می‌کنند، وارد این راه بشوند.

ماده ۱۳۸ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

رعایت مقررات ماده (۱۳۸) برای وسیله نقلیه‌ای که از راه خصوصی یا شانه راه یا گاراژ یا کوچه یا تعمیرگاه و مانند آنها به معابر عمومی وارد می‌شود نیز لازم است.

 

تشخیص خیابان اصلی از فرعی

خیابان اصلی :

راهی است که در برخورد با راه های دیگر، عرض سواره روی آن بیشتر است و یا با نصب علایم راهنمایی و رانندگی، اصلی تلقی شده و در غیر این صورت در سمت راست راه دیگر قرار دارد .

خیابان فرعی :

راهی است که در برخورد با راه های دیگر، عرض سواره روی آن کمتر اسـت و یا با نصب علائم راهنمایی و رانندگی، فرعی تلقی شده و در غیر این صورت در سمت چپ راه دیگر قرار گرفته باشد.

 

حق تقدم با کیست؟

حق تقدم عبور وسایل نقلیه در تقاطع ها و میدان هایی که هیچگونه علامـت و چـراغ راهنمایی و رانندگی وجود نداشته باشد، به ترتیب زیر است :

الف- در تقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه ای که روبروی یکدیگر در حرکتنـد بخواهنـد بـا هـم وارد خیابان مجاور واحدی شوند، حق تقدم عبور با وسیله ای است که به سمت راست گردش می کند .

ب- هرگاه دو یا چند وسیله نقلیه از دو یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسـند، حـق تقـدم عبور با وسیله نقلیه ای است که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد .

پ- هنگام ورود به میدان ها حق تقدم عبور با وسایل نقلیه ای است که در درون میـدان در حـال حرکت هستند .

ت- در سه راه ها حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که به طور مسـتقیم و در سـمت و مسـیر مجاز حرکت می کند حتی اگر عرض خیابانی که مسیر آن است از عرض راه تلاقی کننده کمتر باشد.

در برخورد راه اصلی با راه فرعی حق تقدم با وسـیله ای اسـت کـه از راه اصـلی عبـور می کند. رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می شوند، باید پیش از ورود به راه اصلی، در صورت لزوم توقف نموده و پس از رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای که در مسـیر مجـاز خـود در راه اصـلی و بـا سرعت مجاز عبور می کنند، وارد این راه بشوند .

در راه های مسطح که دو طرف راه منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حـق تقدم عبـور بـا وسایل نقلیه ای است که در طرف پرتگاه قرار دارند .

تصادف در سبقت غیرمجاز

تصادف در سبقت غیرمجاز

توضیحات:

وسیله نقلیه شماره ۱ اقدام به سبقت از سمت راست وسیله نقلیه شماره ۲ می‌کند .

علت:

بی احتیاطی از جانب وسیله نقلیه شماره ۱ به علت سبقت از سمت راست  نسبت به وسیله  نقلیه شماره ۲ تشخیص داده شد

استناد قانونی

ماده ۱۳۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

رانندگانی که قصد سبقت گرفتن از وسایل نقلیه‌ای را که در جهت آنان حرکت می‌کنند دارند، در محل‌های مجاز و در صورت لزوم پس از روشن کردن چراغ راهنما و یا با دادن علامت لازم تنها از سمت چپ آنها سبقت گیرند و پس از سبقت و طی مسافت کافی، بار دیگر با روشن کردن چراغ‌ راهنما و یا با دادن علامت به طرف راست راه متوجه و در مسیر قبلی خود قرار گیرند به نحوی که راه وسیله نقلیه‌ای که از آن سبقت گرفته شده بسته نشود یا موجب تصادف نشود. با وجود این سبقت گرفتن از طرف راست وسیله نقلیه‌ای که در حال گردش به چپ می‌باشد مجاز خواهد بود.

تصادف در کوچه‌ها

تصادف در کوچه‌ها و خیابان‌ها

توضیحات:

وسیله نقلیه شماره ۱ بدون رعایت حق تقدم اقدام به گردش به سمت چپ می‌کند که از ناحیه پهلو یا جلو با وسیله نقلیه شماره ۲ برخورد می‌کند

گاهی اوقات آثار خط ترمز به جای مانده از وسیله نقلیه شماره ۲ نشان دهنده سرعت غیر مجاز وسیله نقلیه شماره ۲ است که کارشناس بازدید کننده با توجه به مستندات قانونی می‌تواند وسیله نقلیه شماره ۲  را به نسبت تقصیر، مقصر اعلام کند.

علت:

بی احتیاطی از جانب وسیله نقلیه شماره ۱ به علت عدم رعایت حق تقدم نسبت به وسیله نقلیه شماره ۲ تشخیص داده شد

استناد قانونی

ماده ۱۴۰ آیین نامه راهنمایی و رانندگی

وسیله نقلیه‌ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفی که در حال شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش یا دور زدن هستند حق تقدم دارند.

 

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رای ثبت نشده)
Loading...

591
دیدگاه بگذارید

264 نظرات
327 پاسخها
7 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
259 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
محمد

با سلام
بنده از پارک بصورت دنده عقب خارج شدم که پراید بدون توقف از فرعی به اصلی وارد شد و با نبش گلگیر عقب سمت چپ برخورد کرد و راهور من رو مقصر ۱۰۰% اعلام کرد.
ایا امکان اعتراض هست؟

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام،نظر کارشناس راهور درست بوده و شما صد در صد مقصر هستید

نوید

سلام. من راننده تاکسی هستم. دیروز سه مسافر عقب ماشین داشتم که همه یک جا قرار بود پیاده شن. منم کاملا کنار خیابون پارک کردم و همزمان که دونفر از درب سمت راست پیاده شدن یکیشون بدون این که به من بگه درب سمت چپ را باز کرد که پیاده بشه . یه کمپرسی که در حال حرکت بود به درب برخورد کرد که درب کلا کنده شد. میخوام بدونم مقصر کیه؟کمپرسی رضایت داده ولی الان هزینه درب خودروی من با کیه؟

شماره موبایل
9135472051
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام،مقصر صد در صد شما هستید که درب رو بطور ناگهانی باز کردید

جهانگیر

سلام بنده درجاده ای که سرعت مجاز آن ۱۱۰ می باشد در بین لاین ۱ و ۲ بودم و یک ماشین از فاصله دوری میومد و بنده به سمت راست پیچیدم تا وارد پمپ بنزین شوم که اون ماشین با سرعت زیاد به درب عقب و جلوسمت شاگرد برخورد کرد و منحرف شد و ماشینش داغون شد پلیس مقصر۱۰۰ درصد بنده را اعلام کرده است در حالی که فاصله بنده با اون ماشین خیلی بیشتر بود و بیشترین خسارت هم به علت سرعت بالای او ماشین هست آیا نظر کارشناس صحیح است یانه ؟باتوجه به اینکه سرعت اون ماشین بیشتر… مشاهده بیشتر »

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، بنظر بنده نظر کارشناس درست بوده چون شما قصد خروج از جاده رو داشتید باید رعایت میکردید و اون خودرو چون در مسیر مستقیم در حرکت بوده حق تقدم داشته

مهدی

سلام. سر چهار را اولین ماشین بودم که چون سبز شد به چپ رفتم هنوز دو ماشین و اتوبوس و سمند ( به ترتیب از خط وسط تا کنار لاین مقابل) راه نیافتاده بودند. به خیابان چپ رسیدم و اتوبوس و دو ماشین دیگر از پشت سرم از چهار راه به طور مستقیم رد شدند اما سمند با سرعت و شاید بدون ترمز زد به گلگیر و درب طرف شاگرد و ماشین هم نیم متر به جلو پرت شد. افسر گفت مقصرم (ماده ۱۵۲) اما قبول نکردم به استناد ماده ۱۴۰. چکار کنم؟ مدارک دست افسر است باید برویم کلانتری.

شماره موبایل
9356670296
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ،اگه شما رو به استاند بند ب ماده ۱۵۲ مقصر کردن و اعتراض دارید درخواست کروکی غیرسازشی کنید تا از طریق شورای حل اختلاف بتونید درخواست کارشناس سه نفره کنید

مهدی

دیشب کروکی را گرفتم با استناد ماده ۱۴۲ مقصر دانسته اما امروز رفتم دادخواست برای شورای حل اختلاف دادم به استناد: رعایت ماده ۱۴۲ و ۱۴۰ توسط خودم و عدم رعایت ماده ۱۴۰ توسط راننده مقابل!. البته هیچکدام از افسرها (نه کسی که کروکی کشید نه افسر حاضر در صحنه) حاضر به دیدن فیلم و عکس حین تصادف یا چک دوربین نشدند. نظرتان چیست؟

اسماعیل

ب سلام.یک خودرو تریلی در نقطه ای که توقف و پارک ممنوع است پارک کرد به مدت سه روز بدون.نصب هیچ علامت و تابلویی.نزدیک ب میدان اصلی.یک خودرو سواری هنگام خروج از اتوبان و در نزدیکی میدان با تریلی از عقب برخورد میکند که باعث فوت راننده سواری میشود.مقصر در این حادثه کیست؟ممنون میشم جواب بدید

شماره موبایل
9914754773
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگه تریلی هیچگونه علائم هشدار دهنده نزاشته باشه معمولا این موارد رو ۵۰-۵۰ اعلام میکنن

علیرضا

چند وقت پیش من داشتم یک مسیر کوتاهی رو از اصلی به فرعی خلاف میرفتم . در مقابل یکی هم داشت برعکس همان مسیر من یعنی از فرعی به اصلی خلاف می آمد . تقریبا همزمان به تقاطع رسیدیم . من صبر کردم تا او از کنار من رد بشود اما او همین که خواست وارد اصلی بشود از روبرو زد به ماشین من . اون نفر پیاده شد و از من بابت عجله کردن و ندیدن من عذرخواهی کرد . میخواستم بدونم در اینجور مواقع مقصر کیست ؟

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگه هر دو خلاف میومدید اونی که از فرعی قصد ورود به اصلی رو داره مقصر میشه

رضا

سلام در تصادف دو ماشین فرعی با اصلی که ماشین در راه اصلی روی خط ممتد بوده و ماشین در راه فرعی کاملا بیرون از راه و در خیابان اصلی بوده و برخورد از قسمت گلگیر جلو چپ ماشین فرعی و سمت جلو راست ماشین اصلی بود مقصر کی میتونه باشه.با تشکر

شماره موبایل
9129645905
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، در تصادفات فرعی به اصلی معمولا اونی که از فرعی میاد به اصلی مقصر هست

رضا

با سلام در تصادف خیابان فرعی با اصلی که نصف ماشین این طرف خط و نصف دیگه ان طرف خط باشد مقصر کی میتونه باشه

شماره موبایل
9129645905
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، در تصادفات فرعی به اصلی معمولا اونی که از فرعی میاد به اصلی مقصر هست

احسان ۳۱۳۱

سلام، در ترافیک در سر بالایی اگر حین نیم کلاچ کردن و تلاش برای حرکت ماشین به عقب حرکت کند و با خودروی عقبی برخورد کند، کدام ماشین مقصر است؟

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام،اگه در ترافیک باشه مقصر خودرویی هست که دنده عقب رفته

علیرض

باسلام
بنده از لاین سرعت قصد تغییر مسیر ب لاین کندرو داشتم ک بعد از عبدز یک ماشین اقدام ب تغییر مسیر کردم ولی در این حین راننده وانت بدون توحه ب راهنما از سرعت خود کم نکرد و سپر عقب(گلگیر عقب سمت راننده) به گلگیر جلوی ماشین بنده برخورد کرد
در این مورد مقصر کیه؟؟

شماره موبایل
9360508068
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، صد در صد شما مقصر هستید که قصد تغییر لاین و انحراف به راست داشتید