مهم‌ترین قوانین تصادفات رانندگی که باید بدانید؟

۶ قانون تصادفات رانندگی که باید بدانید؟

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۵/۲۷ )

اینکه مقصر را در تصادفات رانندگی تشخیص دهیم در هر موردی متفاوت است ونیازمند کارشناسی است اما در بسیاری از مواقع دیده شده که رانندگان در زمان وقوع تصادف به خاطر نداشتن اطلاعات درست و کافی از قوانین،‌ اقداماتی را انجام می‌دهند که درست نبوده و در مراحل بعدی رسیدگی افراد دچار دردسرهایی می‌شوند.

در این مطلب مهم‌ترین نکاتی که کارشناسان تصادف معتقدند هر رانند‌ه‌ای باید از آن اطلاع داشته باشد را به صورت مختصر توضیح می‌دهیم و در آخر نمونه‌هایی از سوالاتی که برای کاربران در حین رانندگی پیش آمده را بررسی کرده و پاسخ می‌دهیم.

مراحل گرفتن دیه در تصادفات:

در تصادفات منجر به جرح یا فوت برای گرفتن دیه مراحلی وجود دارد از جمله :
داشتن کروکی راهور

– گزارش اورژانس ۱۱۵

– وجود گزارش پزشکی قانونی (طول درمان و تعیین نقاط نقص عضو و … )

– شکایت فرد غیر مقصر از مقصردر مراجع قضایی

– داشتن بیمه نامه معتبر (مقصر)

– طی مراحل بیمه شخص مقصر

 توقیف و ترخیص خودرو در تصادفات جرحی چگونه است؟

در تصادفات منجر به جرح (فارغ از اینکه عابر یا موتور باشد) میبایست بلافاصله با پلیس ۱۱۰ و اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شود و پس از انتقال مجروح به مراکز درمانی توسط اورژانس وسیله نقلیه به پارکینگ منتقل می‌شود.
سپس بعد از تنظیم کروکی توسط راهور و تحویل به کلانتری و تشکیل پرونده قضایی که معمولا چند روزی طول می‌کشد، راننده پس از مراجعه به مرجع قضایی و فقط با دستور مرجع قضایی می‌تواند خودرو را ترخیص کند .

در چه صورتی شکایت تصادف روی پلاک می‌خورد؟

در صورتی که وسیله‌ای پس از برخورد با وسیله دیگر که در محل پارک بوده و یا در حال حرکت بوده اقدام به فرار کند و در محل توقف نکند وسیله غیر مقصر چنانچه پلاک خودرو مقصر و متواری را داشته باشد میبایست با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرد و مامور کلانتری (نه راهور) در محل حاضر و پس از بررسی گزارش پلیس تنظیم کند.
سپس راننده با طرح شکایت از وسیله متواری در شورای حل اختلاف و بازدید وسیله توسط کارشناس حل اختلاف دستور تعمیر و ترمیم خودرو را داده و پس از طی مراحلی چناچه راننده متواری در دادگاه حاضر نشود توسط مرجع قضایی دستور توقیف پلاک خودرو توسط راهور صادر می‌شود.

تصادفات فرعی به اصلی:

برابر ماده ۱۳۸ آیین نامه راهور
در برخورد راه اصلی با فرعی حق تقدم با وسیله‌ای است که در راه اصلی در حرکت است
رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می‌شوند میبایست در صورت لزوم توقف کنند و پس از رعایت حق تقدم نسبت به خودروهایی که در مسیر مجاز و اصلی و با سرعت مجاز در حرکت هستند وارد راه اصلی شوند .
ماده ۱۳۹ در تکمیل ماده فوق اعلام می‌کند که رعایت مقررات ماده فوق برای وسایل نقلیه‌ایی که از راه خصوصی یا شانه راه، گاراژ،کوچه، تعمیرگاه و … وارد معابر عمومی و اصلی می‌شوند نیز لازم است
پس می‌توان نتیجه گرفت که با صراحت مواد قانونی رعایت حق تقدم در اکثر موارد با کسی است که‌ از راه فرعی به اصلی ورود می‌کند .

تصافات دنده عقب:

برابر مواد ۱۴۰ و ۱۵۵ آیین نامه راهور حرکت با دنده عقب در آزادراه و بزرگراه و ورودی و خروجی آنها ممنوع است و در راه‌های دیگر به هنگام ضرورت با احتیاط کامل و پرهیز از هر نوع حادثه مجاز است و وسیله نقلیه‌ایی که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفی که در حال شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش یا دور زدن هستند حق تقدم دارند.
پس در تصادفاتی که خودرویی در حال دنده عقب بوده باشد مقصر است.

نمونه‌هایی از پرسش‌های کاربران در مورد تصادف

 تصادف در خیابان و کوچه

در خیابان ۶متری در حرکت بودم و یک وسیله دیگری از کوچه ۷متری که منتهی به همین خیابان ۶متری است با سرعت وارد خیابان شد و قصد داشت مستقیم به سمت کوچه روبرویی خودش برود من با سمت راست آن ماشین یعنی از قسمت درب عقب وگلگیر شاگرد برخورد کردم علایم رانندگی هم وجود نداشت در این حالت مقصر کیست؟ ( عرض خیابان از کوچه کمتر است)

پاسخ:

صرف عرض کوچه نمیتواند اصلی و فرعی را تعیین کند .برخی از خیابانها با اینکه عرض کمتری دارند ولی اصلی تلقی میشوند که احتمالا این خیابان که اعلام کردن از اون دسته است ضمن اینکه با توجه به برخورد با درب عقب و گلگیر سمت شاگرد برخورد داشته خودرویی که در کوچه ۷ متری بوده مقصر است بعلت عدم رعایت حق تقدم( نقض ماده ۱۳۸ آیین نامه راهور)

تصادف دنده عقب

داشتم دنده عقب میگرفتم که به صورت مورب پارک کنم که یک ماشین در جهت خودش مستقیم آمد به گلگیر عقب سمت چپ قسمت سپر ماشینم برخورد کرد و ماشین دیگری گلگیر جلو سمت راستش (دقیقا کنار چراغش) خورد به سپر من خراب شد . مقصر کیست؟!

پاسخ:

خودرویی که دنده عقب میرود نسبت به خودرویی که در مسیر اصلی و مسقیم در حرکت است مقصر است
نقض ماده ۱۴۲ آیین نامه راهور.

بنده هنگام دور زدن در خیابانی که وسط آن جدول کشی شده بود به دلیل پارک خودرو در کنار خیابان مجبور شدم دنده عقب بگیرم که در این هنگام ماشین پشت سری بنده با علم به این موضوع اقدام به حرکت کرده و بنده نیز با خودرو ایشان برخورد کردم مقصر این حادثه کیست؟

پاسخ:

برابر ماده ۱۴۰ آیین نامه راهور وسیله نقلیه ایی که در مسیر مجاز و مستقیم در حال حرکت است بر وسایلی که در حال دنده عقب هستند حق تقدم دارد بنابرین خودرویی که دنده عقب میرفته مقصر است.

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

154
دیدگاه بگذارید

71 نظرات
83 پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
68 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
احسان

باسلام
من با زدن راهنمای سمت راست در حال خروج از میدان بودم که خودرویی از سمت راست به گلگیر عقب ماشین من زد، آن خودرو در میدان در حال گردش بود. مقصر کیست؟

شماره موبایل
9166204265
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، برابر ماده ۱۳۷ آیین نامه راهور در میدان حق تقدم با خودرویی است که در میدان درحال گردش است که با این توضیح شما مقصر هستید

محسن حسینی

درود. من خیابان اصلی میرفتم, سرعتم یکم, بالا بود. شاید۱۰۰کیلومتر. ناگهان خودرویی قصد دور زدن, از خیابان, را داشت که موجب تصادف شد.تصادف دقیقا وسط خیابان اتفاق افتاد و سمت چپ ماشین من به گلگیر عقب راننده, اون, ماشین برخورد کرد. اینم, اضافه کنم که محلی که دور میزد تقریباتقریبا نزدیک, به فلکه خط ممتد بود. بنظر شما, مقصر کدوم خودرو است.

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگر اون خودرو ناگهانی قصد گردش کرده و شما برخورد کردید او مقصر است ولی اگر اون خودرو بطور مستقیم بوده و انحرافی نداشته شما مقصر هستید

ben

سلام در تصادفی ک هر دو طرف (هر دو راننده)فوت کرده باشند و ماشین ها اسقاط ،به طرف مقصر هم دیه میدن؟ ماشین ها چی میشه

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، بله بیمه به طرف مقصر هم بیمه خواهد داد

ben

ماشین اون طرف رو خانواده مقصر باید بدهد؟ ماشین خود مقصر ک اسقاط شده چی میشه

محمد

سلام من در اتوبان همت در حال رفتن بودم که روی پل هنگام یک وانت پیکان در حال بکسل کردن یک پراید بود که سرعت خیلی خیلی کمی داشتند و بدون نصب هیچ علامتی هشداری این کارو کرده بودند و چون نتونستم سرعتشونو تشخیص بدم تصادف کردیم البته من قبل برخورد حدود ۱۰متر خط ترمز داشتم حال من و راننده پراید وخیم بود، ما با آمبولانس به بیمارستان رفتیم ولی اون راننده وانت که ظاهرا فامیل راننده پراید بود نگفت که بکسلن و طوری وانمود کرد که داشتند راه خودشونو میرفتن الان اعتراض بزنم به نظر شما جواب میده تمام… مشاهده بیشتر »

شماره موبایل
9034153236
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، بله تا دیر نشده دستور قضایی برای بازبینی دوربین بگیرید

پیمان بیگی

سلام.
من در بزرگراه شهید خرازی ایست کردم.در لاین ۴٫یک خودروی پارس از عقب با خودروی من(۲۰۶) تصادف کرد.صاحب پس از زنگ به پلیس راهور.افسر راننده عقب رو به دلیل نگاه کردن به گوشی موبایل و انحراف از لاین ۳ و بی توجهی به جلو و نداشتن هیچگونه خط ترمزی مقصر اعلام کرده و کروکی عدم سازش بخاطر خسارت بالای ماشین به ما داده.حالا با این حال اگه اعتراض بزنه احتمال داره ۵۰-۵۰ بشه؟وقتی از افسر سوال کرد که خودروی۲۰۶ گوشه بزرگراه توقف داشته.افسر گفت اونجایی که خودروی ۲۰۶ پارک بوده مشکلی نداشته و مقصر خودروی پارس است.

شماره موبایل
9366580056
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، خیر اعتراض ایشون بی فایده خواهد بود

آزیتا م

سلام من مسافر یک تاکسی بودم که راننده پشت چراغ قرمز توقف داشتند تا من پیاده شوم و زمانیکه از تاکسی پیاده میشدم درب عقب سمت راست به یک موتور برخورد کرد و راکب موتور و درب تاکسی آسیب دید. راننده از بی اطلاعی من استفاده کرد و منو مقصر دونست واسم، آدرس و شماره تماس منو گرفت. من با پلیس و اورژانس هم تماس گرفتم و بعد از اینکه پلیس در محل حاضر شد و موضوع رو شرح دادم راننده تاکسی رو به دلیل پیاده نکردن مسافر در ایستگاه مقصر دونست اما راننده با اصرار زیاد از من درخواست… مشاهده بیشتر »

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، شما اون مبلغ ۱۵۰ تومان را هم نباید میدادید و مقصر ۱۰۰ درصد راننده تاکسی هست و به شما هیچ ارتباطی نداره و دیگه پرداخت نکنید چون شکایت ایشون از شما بی معنی است و فریب این افراد را نخورید و اگر شماره پلاک تاکسی را دارید با سامانه ۱۸۸۸ تماس بگیرید و از راننده شکایت کنید

حامد

سلام. من در حال گردش به چپ برای عبور از خط ویژه اتوبوس و ورود به فرعی در سمت چپ بودم. که موتور سواری بدون گواهینامه و بیمه موتور، بدون چراغ چون شب بود، با سرعت بالای صد به قول دوستش، بدون کلاه کاسکت که در خط ویژه اتوبوس در حرکت بود به گلگیر جلو ماشین من برخورد و راننده مجروح شد. مقصر کیست؟ کارشناس صددرصد من رو مقصر کرده.
آیا نمی شد درصدی نوشت؟

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، موتور با تمام توضیحاتی که شمادادید در لاین ویژه که تخلف است در مسیر مجاز در حرکت بوده و شما که قصد گردش به چپ را دارید باید مراقب بوده و حق تقدم را رعایت کنید و شما به این علت مقصر هستید و موتور بعلت تردد در خط ویژه و … تخلف رانندگی داره و جریمه میشه ولی در بحث تصادف شما مقصرید

حامد

با سلام و تشکر از توضیحات تون. من فیلم صحنه تصادف رو دیدم. ۵۰ متر بالاتر از صحنه تصادف، در لاین ویژه یه ماشین خدمات به آهستگی در حال حرکته که این موتور سوار با سرعت به اون می رسه و ازش از روی خط ممتد وسط لاین ویژه سبقت میگیره. آیا این سبقت غیرمجاز چیزی رو عوض میکنه یا همچنان من مقصرم. موتور پشت ماشین بوده و من ندیدمش.

sami gh

سلام من باپیکان خلاف جهت خیابان میرفتم ویک موتوری یک باره پیچیدجلوی من افسرراهنمایی آمدولی کروکی نکشیدالان هم موتور وهم ماشین من درپارکینگ هستند می خواستم ببینم راه ترخیص شدن ازپارکینگ چیست؟

شماره موبایل
9142502675
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگر تصادف منجر به جرح باشه و مجرح داشته باشه هر دو وسیله نقلیه به پارکینگ میرن در غیر اینصورت نباید توقیف بشن اگر حالت اول باشه با نظر قاضی پرونده ترخیص میشن

شهباز

سلام در لاين ٣ اتوبان در حال رانندگي بودم خودرويي از لاين ٢ بدون اين كه حواسش باشه مايل شد به سمت ماشين من سرعتامون خيلي تفاوت نداشت من چند بار بوغ زدم و تا اونجايي كه راه داشت متمايل شدم به سمت لاين چهارم و معكوس كشيدم كه به من نخوره تو آخرين لحظه يه برخوردي با احتمالاً سپر من داشت(اصلا ماشين من خش هم نيافتاده)بعد الان افسر اومده ميگه چون جلو ماشين ايشون خورده به عقب ماشين شما در هر صورت شما مقصريد آخه اگر من انحراف به سمت اون داشتم اولا گلگيرش صدمه نميديد سپرش ميخورد دوما… مشاهده بیشتر »

شماره موبایل
9133147428
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، همانطور که شما اشاره کردید در تصادفات بغل به بغل باید به نحوه برخورد و میزان خسارت و انحراف خودرو توجه کرد و دقیق بررسی کرد و به نظر من شما مقصر نیستید

محمود

باسلام
چند روز پیش یک خودرو پارس پشت سرعت گیر جلوی یک ۲۰۶ ایست کامل کرد و من به عقب ۲۰۶ خوردم پارس هیچیش نشد ولی جلوی ۲۰۶ مقداری ضربه خورد میخواستم ببینم من فقط نسبت به عقب ۲۰۶ مقصرم‌‌یا خسارت جلوی ماشین را هم من باید بدهم؟
و اینکه ما جلوی پلیس راهور نوشتیم و توافق کردیم ولی الان داننده ۲۰۶ کارت خودروی من را گرفته و نمیده میگه همه ی هزینه ها اعم از تعویض کاپوت و…… را من باید بپردازم
اطفا راهنمایی کنید.
با تشکر!

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگر پژو ایست کامل داشته و با برخورد شما او به جلویی برخورد کرده و آسیب دیده شما نسبت به هر دو خودرو مقصر هستید ولی اگر در حال حرکت بودن هر خودرو نسبن به جلویی خود مقصر بود