پراید

قیمت پراید صفر تیر ۹۹ ( انواع مدل های ۱۳۱، ۱۱۱، ۱۳۲، ۱۵۱)

چند وقتی است، که با التهابات اقتصادی در کشور، بازار خودرو نیز با نوسانات شدیدی روبه رو شده است، به گونه‌ای که بهای پراید به حدود ۸۰ میلیون تومان نیز رسید. هر چند فعالان این بازار ادعا می‌کنند خریدار واقعی با این قیمت‌ها در بازار وجود ندارد، این نوسانات تأثیرات خود را بر بازار‌های دیگر نیز گذاشته و قیمت سایر اقلام به تناسب با افزایش‌هایی روبه رو شده است.

از آنجایی که اعلام قیمت خودرو در بازار توسط سایتهای اینترنتی مانند دیوار، شیپور و … تخلف محسوب می شود، در این صفحه قیمتهای اعلامی از سوی خبرگزاری های رسمی منتشر می شود.

خیز دوباره قیمت خودرو در بازار

در شرایطی که دستورالعمل و برنامه مشخصی برای مدیریت بازار خودرو وجود ندارد و کنترل بازار فقط به صدور فرمان و دستوراتی که اجرایی نمی شوند، محدود شده است شاهد خیز دوباره قیمت ها در بازار هستیم.

به گزارش تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو متأثر از افزایش قیمت دلار شاهد روند صعودی قیمت‌ها در انواع خودرو‌های داخلی است.

در حالی که قرار بود با عرضه خودرو و اجرای طرح‌های فروش التهابات بازار خودرو کاهش و رونق به این بازار باز گردد، اما متأسفانه روند افزایشی قیمت دلار به همراه نبود یک سیاست گذاری روشن جهت مدیریت بازار خرید و فروش خودرو باعث شده تا قیمت انواع خودرو این هفته ۵ تا ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

جالب اینجاست که افزایش قیمت‌ها در حالی هر روز در بازار اتفاق می‌افتد که تقریباً کمتر معامله‌ای انجام می‌شود و فقط فروشندگان برای سود بیشتر قیمت‌های بالاتری را برای محصولات خود پیشنهاد می‌کنند.

در بازار امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۱۳۶ میلیون تومان، ، پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک نیز با قیمت ۲۶۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۶۷ میلیون تومان، سمند ال ایکس با قیمت ۱۲۵ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ با قیمت ۱۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه بر این پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۵۷۰ میلیون تومان، سراتو با قیمت ۵۱۰ میلیون تومان، پژوپارس با قیمت ۱۵۳ میلیون تومان، پژو پارس با موتور TU ۵ نیز ۱۷۶ میلیون تومان، تیبا ۲ با قیمت ۹۱ میلیون تومان، استپ وی با قیمت ۳۱۰ میلیون تومان، تیبا معمولی ۷۸ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای با قیمت ۱۰۲ میلیون تومان، قیمت ساینا ۹۵ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۸۰ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ با قیمت ۷۳ میلیون تومان و  پراید ۱۳۲ به قیمت ۷۷ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

این رشد قیمت ها در حالی اتفاق افتاده که به گفته فعالان بازار خودرو، تقاضایی برای خرید در بازار وجود ندارد ولی قیمت ها همچنان صعودی است.

منبع: فرارو- فارس

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments