سوالات متداول استعلام و پرداخت خلافی خودرو

سوالات متداول استعلام و پرداخت خلافی خودرو

تردد در محدوده طرح زوج و فرد برای افراد ساکن در این محدوده چگونه است؟ آیا در صورت تخلف از طرح زوج و فرد، مشمول جریمه می شوند؟

تردد برای افراد ساکن در محدوده طرح زوج و فرد نیز مشمول قوانین طرح زوج و فرد می باشد. اما معمولا کنترل بیشتر در محدوده ورود به طرح انجام می شود.

آیا با خروج از طرح زوج و فرد (توسط دوربین ها) جریمه ثبت میشود؟

خیر با خروج از طرح زوج و فرد دوربین عکس نمی گیرد. اما چنانچه در ورود به طرح زود و فرد تخلف کنید دوربینها مجدد عکس می گیرند.

آیا استعلام لیست خلافی ماشین از طریق پلیس+۱۰ ، اینترنت و پیامک و اپلیکیشن یکسان است؟ و اگر متفاوت است کدامیک بروزتر و کاملتر است؟

استعلام خلافی از طریق پلیس +۱۰ نسبت به سایر روشها به روزتر و کامل تر است اما با پرداخت هزینه ۲۸ هزارتومان انجام می شود . در استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک نیز، محل و نوع تخلف مشخص نمی شود. استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن و سایت یکسان است و اطلاعات آن با فاصله دو هفته ای به روز می شود. جز در موارد انتقال سند و برای صفر کردن خلافی، لزومی به استعلام خلافی از طریق پلیس+۱۰ نیست.

خلافی خود را پرداخت کرده ام اما هنوز اعمال نشده است.

در صورت پرداخت مبلغ جرائم از روشهای آنلاین مانند اپلیکیشن، بات تلگرام و سایت، اطلاعات با تاخیر ۷۲ ساعته در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات سایت قابل رویت خواهد بود و حدود ۲ هفته به طول می انجامد. برای تسریع در این امر تنها راه پرداخت از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ است.

نحوه اعتراض به خلافی چگونه است؟

جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص نحوه اعتراض به خلافی خودرو و جریمه های رانندگی اینجا کلیک کنید.

آیا برای پرداخت خلافی ماشین امکان قسط بندی وجود دارد؟

امکان تقسیط و قسط بندی خلافی وجود ندارد اما می توانید پس از استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن یا وبسایت، موارد دلخواه را انتخاب و پرداخت نمایید.

چگونه می توان خلافی که ۲ بار پرداخت شده پیگیری کرد؟

بهترین راه مراجعه به دفاتر پلیس+ ۱۰ با ارائه مستندات پرداخت است.

تردد افرادی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند چگونه است؟

یکی از تفاوت‌های طرح ترافیک جدید این است که بهای طرح ترافیک برای ساکنان محدوده  ۵۰ درصد کمتر از بقیه تعیین شده است.

-ساکنان در صورت تردد ، باید همانند دیگر شهروندان عوارض پرداخت کنند و متقاضیان استفاده از این امتیاز، باید پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در همین وب سایت وارد کنند و سپس با در دست داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره‌ی واحد مسکونی خود به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند تا مدارک سکونتی آنها مورد تایید قرار گیرد. قراردادهای اجاره باید به صورت قانونی و همراه با کد رهگیری باشد و متقاضیان باید عوارض نوسازی و پسماند را نیز پرداخت کرده باشند.

– اگر ساکن محدوده طرح ترافیک هستید، صبح روزی که می‌خواهید وارد محدوده طرح ترافیک شوید، می بایست شماره خودروی خود را وارد اپلیکیشن کنید و بعد از آن اجازه ورود به محدوده طرح ترافیک را دریافت خواهید کرد. وقتی خودرو شما وارد محدوده شد دوربین‌ها، ساعت ورود خودرویتان را ثبت می‌کنند و احتیاجی نیست که شما “خود اظهاری” داشته باشید و مثلا بگویید من در فلان ساعت وارد محدوده می‌شوم و آخرین خروج خودرو نیز توسط دوربین‌ها ثبت خواهد شد. اگر بیش از یک بار تردد داشته باشید، تنها اولین ورود و خروج ثبت می‌شود و اگر تعداد بیشتری تردد داشته باشید عوارض خودرویتان را طبق فرمول محاسبه می کند و از حساب کاربری که شارژ شده است کسر خواهد کرد.

چگونه می توان خلافی موتور سیکلت را استعلام و پرداخت نمود؟

در حال حاضر امکان استعلام و پرداخت خلافی موتورسیکلت به صورت آنلاین یا از طریق پیامک و… فراهم آمده است جهت استعلام آنلاین خلافی موتور اینجا کلیک کنید.

تفاوت انواع قبض جریمه تسلیمی الصاقی دوبرگی و دوربینی در چیست؟

جهت اطلاع از تفاوت انواع قبض های جریمه به این پست مراجعه کنید.

انواع روشهای پرداخت خلافی خودرو کدام است؟

جهت اطلاع از انواع روشهای پرداخت خلافی خودرو به این پست مراجعه کنید.

نحوه اعتراض به خلافی خودرو (دوبرگی، دوربین و…) و کم کردن خلافی چگونه است؟

جهت اطلاع از انواع روشهای اعتراض به خلافی خودرو و کم کردن خلافی به این پست مراجعه کنید.

کدامیک از تخلفات رانندگی مشمول نمره منفی گواهینامه می شوند؟

جهت مشاهده جدول لیست نمره منفی گواهینامه به این پست مراجعه کنید.

نحوه استعلام و اعتراض به نمره منفی گواهینامه چگونه است؟

جهت اطلاع از نحوه استعلام و اعتراض به نمره منفی گواهینامه به این پست مراجعه کنید.