سوالات متداول استعلام و پرداخت خلافی خودرو

سوالات متداول استعلام و پرداخت خلافی خودرو

تردد در محدوده طرح زوج و فرد برای افراد ساکن در این محدوده چگونه است؟ آیا در صورت تخلف از طرح زوج و فرد، مشمول جریمه می شوند؟

تردد برای افراد ساکن در محدوده طرح زوج و فرد نیز مشمول قوانین طرح زوج و فرد می باشد. اما معمولا کنترل بیشتر در محدوده ورود به طرح انجام می شود.

آیا با خروج از طرح زوج و فرد (توسط دوربین ها) جریمه ثبت میشود؟

خیر با خروج از طرح زوج و فرد دوربین عکس نمی گیرد. اما چنانچه در ورود به طرح زود و فرد تخلف کنید دوربینها مجدد عکس می گیرند.

آیا استعلام لیست خلافی ماشین از طریق پلیس+۱۰ ، اینترنت و پیامک و اپلیکیشن یکسان است؟ و اگر متفاوت است کدامیک بروزتر و کاملتر است؟

استعلام خلافی از طریق پلیس +۱۰ نسبت به سایر روشها به روزتر و کامل تر است اما با پرداخت هزینه ۲۸ هزارتومان انجام می شود . در استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک نیز، محل و نوع تخلف مشخص نمی شود. استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن و سایت یکسان است و اطلاعات آن با فاصله دو هفته ای به روز می شود. جز در موارد انتقال سند و برای صفر کردن خلافی، لزومی به استعلام خلافی از طریق پلیس+۱۰ نیست.

خلافی خود را پرداخت کرده ام اما هنوز اعمال نشده است.

در صورت پرداخت مبلغ جرائم از روشهای آنلاین مانند اپلیکیشن، بات تلگرام و سایت، اطلاعات با تاخیر ۷۲ ساعته در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات سایت قابل رویت خواهد بود و حدود ۲ هفته به طول می انجامد. برای تسریع در این امر تنها راه پرداخت از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ است.

نحوه اعتراض به خلافی چگونه است؟

جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص نحوه اعتراض به خلافی خودرو و جریمه های رانندگی اینجا کلیک کنید.

آیا برای پرداخت خلافی ماشین امکان قسط بندی وجود دارد؟

امکان تقسیط و قسط بندی خلافی وجود ندارد اما می توانید پس از استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن یا وبسایت، موارد دلخواه را انتخاب و پرداخت نمایید.

چگونه می توان خلافی که ۲ بار پرداخت شده پیگیری کرد؟

بهترین راه مراجعه به دفاتر پلیس+ ۱۰ با ارائه مستندات پرداخت است.

تردد افرادی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند چگونه است؟

در سال ۱۳۹۷ ساکنان محدوده طرح مجازند به‌طور رایگان و بدون پرداخت هزینه، در دو ساعت ابتدایی طرح از محدوده خارج شوند و در دو ساعات پایانی اجرای طرح به محل سکونت خود بازگردند.
بهره‌مندی از این امتیاز ویژه، تنها در صورتی مجاز شناخته می‌شود که خودروی ساکنان محدوده طرح تا قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح فقط برای یک بار از محدوده خارج شود، همچنین برای عصر آن روز بعد از ساعت ۱۷ یک بار به محدوده طرح ترافیک وارد شود. بدیهی است ساکنان در صورت تردد در بین این دو ساعت، باید همانند دیگر شهروندان، عوارض پرداخت کنند.متقاضیان استفاده از امتیاز سکونت در طرح، پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در این سامانه وارد می‌کنند.

چگونه می توان خلافی موتور سیکلت را استعلام و پرداخت نمود؟

در حال حاضر امکان استعلام و پرداخت خلافی موتورسیکلت به صورت آنلاین یا از طریق پیامک و… وجود ندارد و تنها راه پرداخت خلافی موتور سیکلت مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ است.

تفاوت انواع قبض جریمه تسلیمی الصاقی دوبرگی و دوربینی در چیست؟

جهت اطلاع از تفاوت انواع قبض های جریمه به این پست مراجعه کنید.

انواع روشهای پرداخت خلافی خودرو کدام است؟

جهت اطلاع از انواع روشهای پرداخت خلافی خودرو به این پست مراجعه کنید.

نحوه اعتراض به خلافی خودرو (دوبرگی، دوربین و…) و کم کردن خلافی چگونه است؟

جهت اطلاع از انواع روشهای اعتراض به خلافی خودرو و کم کردن خلافی به این پست مراجعه کنید.

کدامیک از تخلفات رانندگی مشمول نمره منفی گواهینامه می شوند؟

جهت مشاهده جدول لیست نمره منفی گواهینامه به این پست مراجعه کنید.

نحوه استعلام و اعتراض به نمره منفی گواهینامه چگونه است؟

جهت اطلاع از نحوه استعلام و اعتراض به نمره منفی گواهینامه به این پست مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید :