روزانه چند نفر در تصادفات رانندگی کشور کشته می‌شوند؟

روزانه چند نفر در تصادفات رانندگی کشور کشته می‌شوند؟

( آخرین به روزرسانی : ۹۷/۱۱/۲۹ )

یکی از دلخراش‌ترین اخباری که هر سال می شنویم مربوط به تلفات جانی در تصادفات رانندگی کشور است که باعث بحث‌های زیادی بین کارشناسان شده است و مسائل مهمی مانند: سطح استانداردهای ایمنی خودروهای داخلی، قوانین تصادفات رانندگی، فرهنگ رانندگی و … را پیش کشیده است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: براساس آمار‌ها روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ نفر در تصادفات رانندگی کل کشور کشته می‌شوند و مسئولان باید در این خصوص فکری اساسی کنند.

بیش از ۱۲ هزار نفر در تصادفات ۸ ماهه سال ۹۷ جان باختند

برابر اعلام پزشکی قانونی کشور در ۸ ماهه سال ۹۷ در حوادث رانندگی ۱۲۲۶۱ نفر جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۹۶) ۹ درصد افزایش داشته است .
لازم به ذکر است از این تعداد جان باختگان تعداد ۹۵۸۷ نفر مرد و ۲۶۷۴ نفر زن بودند .

سردار حمیدی رئیس پلیس راه راهور ناجا اظهار کرد: اقدامات پلیس در کاهش تلفات تصادف به حد نهایی خود رسیده و با وضعیت فعلی اعتبارات، سفر‌ها و … نمی‌توان بیش از این تصادفات رانندگی را کاهش داد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا تأکید کرد: اصلاح قوانین و افزایش بازدارندگی آنها، کاهش مصرف سوخت، استفاده از سامانه‌های جدید و اصلاح وضعیت راه و افزایش ایمنی خودرو‌ها از جمله ضروریات برای تداوم کاهش کشته‌های تصادفات رانندگی است که مسئولان باید در این خصوص فکری اساسی کنند.

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رای ثبت نشده)
Loading...

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از