سایت تهران من

راهنمای خرید طرح از سایت تهران من my.tehran.ir

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۳/۲۰ )

سایت تهران من به آدرس https://my.tehran.ir عمدتا برای خرید طرح ترافیک و پرداخت عوارض مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه راهنمایی جهت توضیح نحوه ثبت نام در این سامانه با هدف کمک به کاربران آمده است:

سایت تهران من

۱- پس از ورود به سایت، گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

۲- در این مرحله اگر قصد خرید طرح ترافیک برای خودرو شخصی خود را دارید و نماینده شرکت نیستید گزینه شخص حقیقی را انتخاب کنید در غیر اینصورت گزینه حقوقی را انتخاب کنید.

۳-در این مرحله کد ملی، تاریخ تولد و کد پستی خود را وارد نمایید و با وارد کردن کد امنیتی به مرحله بعد بروید.

۴- در این مرحله اطلاعات شناسنامه ای و محل سکونت شما به نمایش در می آید و بایستی ضمن بررسی و کنترل اطلاعات شخصی خود سایر موارد شامل نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل، تلفن و موبایل را تکمیل کنید. در این مرحله بارگذاری تصویر کارت ملی اجباری نیست.

سایت تهران من

۵- در مرحله بعدی کدی به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود که با وارد کردن آن در سامانه، ثبت نام شما تکمیل می شود و می توانید وارد سامانه شوید. در صورتی که بعد از ۵ دقیقه کد را دریافت نکردید بایستی مراحل ثبت نام را مجدد انجام دهید. توصیه می کنیم در صورت بروز این مشکل از طریق دستگاه دیگر (موبایل تبلت، رایانه و یا مرورگر دیگری مانند کروم، فایرفاکس) امتحان کنید.

توضیح قسمتهای مختلف سایت تهران من

در سمت راست صفحه موارد زیر را می بینیم:

تهران من

داشبورد من

اطلاعات کلی مانند: اعتبار حساب شهروندی من، خودروهای ثبت شده اسناد و موقعیت مکانی محل سکونت شما آمده است.

مشخصات کاربری من
در اینجا مشخصات کاربری شخص ، شماره موبایل و ایمیل ، آدرس محل سکونت، تصویر کارت ملی و شماره شبا بانکی را مشاهده می کنید. در اولین فرصت تصویر کارت ملی خود و همچنین شماره شبا بانکی خود را وارد کنید.

خودروهای تحت پوشش
چنانچه قصد خرید طرح دارید بایستی مشخصات شماره پلاک و شماره vin (در پشت کارت ماشین درج شده است)  را وارد نمایید.

سپس پیامی به شما نشان داده می‌شود که در صورت درست بودن اطلاعات، روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

اگر با پیام «شماره پلاک و شماره VIN با هم تطابق ندارد. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده برای ادامه فرایند، دکمه تایید را کلیک کنید.» مواجه شدید ابتدا از درست وارد شدن اطلاعات مربوطه مطمئن شوید و در صورت صحیح بودن دکمه تأیید را زده و ثبت نام را تکمیل نمایید. ولی اگر پیغام «VIN معتبر نمی باشد» ظاهر می شود، اطلاعات مربوطه را به پست الکترونیکی my@tehran.ir ایمیل بزنید و منتظر رفع اشکال و پاسخ بمانید.

 

تهران من

حساب شهروندی
این قسمت شامل افزایش اعتبار، فهرست تراکنش ها و استرداد وجه است.

چنانچه قصد خرید طرح دارید در قسمت افزایش اعتبار مبلغ مورد نظر را وارد کنید و از طریق درگاه بانک پرداخت کنید. این مبلغ در حساب شما باقی می ماند و در زمان ورود به طرح از حساب کاربری شما به طور خودکار کسر می شود. مقداری که از حساب کاربری شما کسر می شود بستگی به نوع معاینه فنی و ساعت ورود به طرح و خروج از طرح دارد.

برای خرید مجوز طرح ترافیک هر روز، باید ۳۶ هزار تومان (معادل حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد) در حساب فرد وجود داشته باشد، ولی رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد.درصورتی‌که مجوز روزانه برای خودرو خریداری‌شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یک روز (۱۳۴۴۰ تومان) از حساب فرد کسر می‌شود. از این رو توصیه می‌شود شهروندان صرفا وقتی اقدام به خرید رزرو کنند که از نیاز خود به تردد در محدوده اطمینان دارند.

در صورتیکه به هر دلیلی از خرید طرح بی نیاز شدید و تصمیم به دریافت مبلغ شارژ شده داشتید در قسمت استرداد وجه می توانید مبلغ مورد نظر را وارد کنید و درخواست استرداد دهید. لازم به ذکر است اطلاعات حساب شما (شبا بانکی) بایستی در قسمت مشخصات کاربری من وارد شده باشد.

خدمات طرح ترافیک
این بخش شامل خدمات خاص به شهروندان است.

-ساکنان محدوده طرح ترافیک: در صورتیکه ساکن محدوده طرح ترافیک هستید. می توانید اطلاعات محل سکونت خود را وارد کنید (لازم به ذکر است در طرح ترافیک جدید برای ساکنان محدوده طرح  تمهیداتی در نظر گرفته شده است که بر این اساس این افراد مجازند به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه، یک‌بار در دو ساعت ابتدایی طرح یعنی پیش از ساعت ۸:۳۰ از محدوده خارج شوند و یک‌بار در دو ساعات پایانی اجرای طرح یعنی پس از ساعت ۱۷ به محل سکونت خود بازگردند. ساکنان در صورت تردد در بین این دو ساعت، باید همانند دیگر شهروندان عوارض پرداخت کنند و متقاضیان استفاده از این امتیاز، باید پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در همین وب سایت وارد کنند و سپس با در دست داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره‌ی واحد مسکونی خود به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند تا مدارک سکونتی آنها مورد تایید قرار گیرد. قراردادهای اجاره باید به صورت قانونی و همراه با کد رهگیری باشد و متقاضیان باید عوارض نوسازی و پسماند را نیز پرداخت کرده باشند.)

-خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان: باید مدارک مربوطه را در اینجا بارگذاری کنند.

-جانبازان ۲۵% و بالاتر: باید مدارک مربوطه را در اینجا بارگذاری کنند.

 

درخواست انتخاب روز
اگر خودرو خود را ثبت کرده باشید می توانید از این قسمت روزهای موردنظر را برای ورود به طرح انتخاب کنید. فایل مربوط به روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، در بامداد روز جمعه قبل باز خواهد شد و شهروندان می‌توانند هر تعداد از روزهای هفته را که قصد ورود به محدوده طرح دارند، رزرو کنند. این کار در روزهای بعد نیز ممکن است و این امکان تا روز چهارشنبه برقرار خواهد بود اما دقت داشته باشید که در طول روز پنجشنبه، محدودیت طرح ترافیک وجود ندارد و ورود به محدوده آزاد است.

مبلغ مسدودی چیست؟ در صورتیکه روزهای مورد نظر خود را انتخاب کنید مبلغی که برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک شارژ نموده اید، در حساب شما مسدود خواهد شد و پس از تردد خودرو شما، مبلغ نهایی عوارض ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، از مبلغ مسدود شده کسر می‌شود و مابقی آن به حساب شما برگردانده خواهد شد و درصورت عدم تردد و همچنین در صورتیکه خودروی شما توسط دوربین‌‏ها رویت نشود، حداقل مبلغ تردد به میزان ۱۳ هزار و ۴۴۰ تومان از مبلغ مسدودی کسر و مابقی به حساب شما برگردانده خواهد شد. بنابراین تنها در صورتیکه از تصمیم خود به تردد در محدوده طرح ترافیک مطمئن هستید اقدام به ثبت روز کنید.

موارد باقی مانده در این ستون شامل تهران کد، خدمات املاک و شهرسازی(استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و استعلام طرح تفصیلی) می باشد که در صورت نیاز جهت بارگذاری مدارک می توان اقدام نمود.

 

پشتیبانی
در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با شماره ۱۳۷ داخلی ۵ تماس حاصل فرمایید. همچنین کارشناسان از طریق تیکت پشتیبانی، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. بدین منظور در قسمت پشتیبانی پیام بگذارید. همچنین ایمیل my@tehran.ir دیگر روش ارتباطی است.

در انتها توصیه میکنیم بخش اطلاعیه ها و بخش سوالات متدوال سایت را در صفحه اصلی سایت my.tehran.ir گوشه بالا سمت چپ صفحه مطالعه بفرمایید .

مطلب پیشنهادی  خرید طرح ترافیک 98 (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)
اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

29
دیدگاه بگذارید

15 نظرات
14 پاسخها
0 دنبال کنندگان کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
16 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
علیرضا شهریاری

با سلام در خصوص طرح جدید که جایگزین طرح زوج و فرد میشود، بیست روز رایگان در هر فصل چگونه محاسبه میشود؟ یک روز یعنی یک روز کامل با ورود و خروج های مکرر یا یکبار ورود و خروج به محدوده؟

کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
دوست عزیز منظور یک روز کامل ورود و خروج های مکرر به محدوده( زوج و فرد) بدون محدودیت پلاک یعنی پلاک زوج در هرروز و بالعکس

پرویز مرادیان

با سلام لطفا درمورد اینکه بنده استان اصفهان زندگی میکنم و فقط خودرو در تهران ثبت نام خریداری و پلاک شده و خودروی من فقط در استان اصفهان تردد کرده و هر دوهفته یکبار پیامک جریمه عوارض شهرداری تهران باید پرداخت کنم توضیح بدهید تا الان هیچ ارگانی پاسخگوی بنده نبوده در حالیکه ۷۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه پرداخت کردم و جواب درست به بنده نمیدن که باید چیکار کنم. حالا باید نسبت به استرداد مبلغ جریمه اقدام کنم ؟

کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند ):
دوست عزیز وقتی اگر خودروی شما در محدوده زوج و فرد یا طرح اصلی در تهران تردد نداشته چطور پیامک پرداخت عوارض برای شما میاد ؟
لذا پرداخت نکنید و درخواست تصاویر دوربین کنید

احمداسکندری

در اجرای طرح زوج و فرد به طرح آلودگی هوا وفروش طرح آیا واقعا با پول دادن آلودگی از بین میرود

کارشناس

قطعا خیر

علی اکبر اکبری

شماره من فرداست وساکن محدوده طرح ترافیک وچندین سال هم مجوز ورود گرفته ام دراسفند۹۷روزهای سه شنبه وپنجشنبه برای من جریمه ورود به طرح زوج وفرد صادر شده چرا؟من برای رفتن به خانه خودم بایداز مسیر زوج وفرد عبورکنم پرواز که نمیتوانم بکنم.اکبری

اگر شماره شما فرد است و در روز فرد جریمه شدید اعتراض کنید تا حذف شود

کارشناس

(نظر کارشناس راهور سرهنگ حسنوند) :اگر شماره شما فرد است و در روز فرد جریمه شدید اعتراض کنید تا حذف شود

غلامعلی طهوری

با سلام. با توجه به پاسخ شما در رابطه با درخواست مورخ ۹۷/۱۲/۸ اینجانب بغلامعلی طهوری بنده ۳۵ سال است در این خیابان وارد ودر دانشگاه تهران کار می کنم.شما در جریان نیستید چرا از اردیبهشت ۹۷ دوربین جنب سینما بهمن تا تادیخ ۹۷/۹/۳ ورود به طرح ثبت کرده وقبل از ان وپس از ان تاریخ هیچگونه ثبت ورود درج نشده است.لطفا پاسخ مطابق مقررات را کنترل کنید.حتی پلیس راهور مستقر در منطقه ۶ این خیابان را فقط فرد وزوج می داند. .براساس تماس با سازمان ترافیک وفناوری ( مراجعه حضوری ) ا وتماس با سامنه ۱۳۷ کدارتباط ۵ به… مشاهده بیشتر »

علی

برای ثبت در سامانه پیام زیر میآید:
ارتباط با سرویس ثبت امکان پذیر نیست

چه کاری میتوانم انجام دهم؟

احتمالا سرعت نت ضعیف است مجددا تلاش کنید

غلامعلی طهوری

با سلام.ایاخیابان ۱۶ اذر که سالها فرد وزوج بوده اسا هم اکنون طرح ترافیک محسوب می شود.؟ قبلا فقط فرد وزوج بوده وپلاک مجاز در روز مجا زبه شرط عدم گردش به چپ یا وروود به خیابان اردیبهشت مجاز به گردش در سمت راست به سمت میدان انقلاب مجاز بود وجریمه نمی شد.هم اکنوت برای من جریمه عوارض ورود به طرح ترافیک در این حیابان ثبت شده است.در حالی که تاکنون ورود به طرح ترافیک در چهار راه تقاطع بولوار وکارگر قید شده کهص ۵۰ متر جلوتر یعنی ورود به بولوار پس ا ز تقاطع ۱۶ اذر طرح ترافیک محسوب… مشاهده بیشتر »

دوست عزیز خیابان ۱۶ آذر سالهاست که جزء محدوده طرح اصلی ترافیک است و عکس و محل ورود و زمان آن نیز قابل مشاهده است

غلامعلی طهوری

با سلام.. شما گویا اطلاع ندارید یا گزارش مرا به دقت نخوانده اید.۱۶ اذرهیچگاه طرح ترافیک نبوده وسازمان ترافیک این اشتباه را جبران کرده وفقط زوج وفرد ان باقی است.لطفا درپاسخ به مردم ومتقاضیان قانونی ومستدل جواب دهید.عوارض خودرو بنده از ۵ جلسه وروود به ۱۶ اذر سه جلسه حذف شده و دو جلسه دیگر قرار است حذف شود. ۲۶/۱/۹۸

كرم

طرح ترافيك براي خالي كردن جيب مردم و دزدي مدرن شهرداري ميباشد اگه راست مي گويند براي الودگي هواي شهر تهران است چرا ازماشين هاي يورو ۴و۵و۶ استفاده نميكنند كه سيستم ادبلو دارند وماشين هاي سوخت ديزلي را تا ۹۰ درصد الايندگي را ميگيرد

محسن آب خضر

لطفا روزهايي را كه وارد محدوده طرح ترافيك شده ايم را مشخص كنيد .ممنون

Aly Nakoiy

سلام میخواستم با کلمات زشت سوالمو بپرسم ! ولی خودموسرکوب کردم وموادبانه میخوام بپرسم طبق چه مدرکی وبرچه اساسی خودروی بنده رادر مهرماه وآذرماه بجرم ورود به طرح طرافیک جریمه کردید بنده ساکن پرندهستم و ازخردادماه ۹۷که ماشینوخریدم ۶بار وارد حریم شهرتهران شدم واونهم میدان آزادی . همت تابیمارستان بقیت الله .صادقیه . فرودگاه وترمینال جنوب آمدم. که محدوده طرح نیستن چرا باید ۴۰۸۰۰۰ریال به شما جریمه بدم به کدام گناه نکرده . ماشین بنده سمندسورن توربو سفید رنگ مدل آخر۹۵بشماره ۶۳ل۳۸۷ ایران ۳۸ است . لطف کنیداگرعکسی یا مدرکی دارید ارئه نماید. درضمن بنده مسلمان ،شیعه ومقید به شرع… مشاهده بیشتر »