سایت تهران من

سامانه تهران من my.tehran.ir و راهنمای کامل ثبت نام

سایت تهران من به آدرس https://my.tehran.ir عمدتا برای خرید طرح ترافیک، خرید طرح کنترل آلودگی هوا و پرداخت عوارض خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه راهنمایی جهت توضیح نحوه ثبت نام در این سامانه با هدف کمک به کاربران آمده است:

 

سایت تهران من

۱- پس از ورود به سایت، گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

۲- در این مرحله اگر قصد خرید طرح ترافیک برای خودرو شخصی خود را دارید و نماینده شرکت نیستید گزینه شخص حقیقی را انتخاب کنید در غیر اینصورت گزینه حقوقی را انتخاب کنید.

۳-در این مرحله کد ملی، تاریخ تولد و کد پستی خود را وارد نمایید و با وارد کردن کد امنیتی به مرحله بعد بروید.

۴- در این مرحله اطلاعات شناسنامه ای و محل سکونت شما به نمایش در می آید و بایستی ضمن بررسی و کنترل اطلاعات شخصی خود سایر موارد شامل نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل، تلفن و موبایل را تکمیل کنید. در این مرحله بارگذاری تصویر کارت ملی اجباری نیست.

سایت تهران من

۵- در مرحله بعدی کدی به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود که با وارد کردن آن در سامانه، ثبت نام شما تکمیل می شود و می توانید وارد سامانه شوید. در صورتی که بعد از ۵ دقیقه کد را دریافت نکردید بایستی مراحل ثبت نام را مجدد انجام دهید. توصیه می کنیم در صورت بروز این مشکل از طریق دستگاه دیگر (موبایل تبلت، رایانه و یا مرورگر دیگری مانند کروم، فایرفاکس) امتحان کنید.

توضیح قسمتهای مختلف سایت تهران من

در سمت راست صفحه موارد زیر را می بینیم:

تهران من

داشبورد من

اطلاعات کلی مانند: اعتبار حساب شهروندی من، خودروهای ثبت شده اسناد و موقعیت مکانی محل سکونت شما آمده است.

مشخصات کاربری من
در اینجا مشخصات کاربری شخص ، شماره موبایل و ایمیل ، آدرس محل سکونت، تصویر کارت ملی و شماره شبا بانکی را مشاهده می کنید. در اولین فرصت تصویر کارت ملی خود و همچنین شماره شبا بانکی خود را وارد کنید.

خودروهای تحت پوشش
چنانچه قصد خرید طرح دارید بایستی مشخصات شماره پلاک و شماره vin (در پشت کارت ماشین درج شده است)  را وارد نمایید.

سپس پیامی به شما نشان داده می‌شود که در صورت درست بودن اطلاعات، روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

اگر با پیام «شماره پلاک و شماره VIN با هم تطابق ندارد. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده برای ادامه فرایند، دکمه تایید را کلیک کنید.» مواجه شدید ابتدا از درست وارد شدن اطلاعات مربوطه مطمئن شوید و در صورت صحیح بودن دکمه تأیید را زده و ثبت نام را تکمیل نمایید. ولی اگر پیغام «VIN معتبر نمی باشد» ظاهر می شود، اطلاعات مربوطه را به پست الکترونیکی my@tehran.ir ایمیل بزنید و منتظر رفع اشکال و پاسخ بمانید.

 

تهران من

حساب شهروندی
این قسمت شامل افزایش اعتبار، فهرست تراکنش ها و استرداد وجه است.

چنانچه قصد خرید طرح دارید در قسمت افزایش اعتبار مبلغ مورد نظر را وارد کنید و از طریق درگاه بانک پرداخت کنید. این مبلغ در حساب شما باقی می ماند و در زمان ورود به طرح از حساب کاربری شما به طور خودکار کسر می شود. مقداری که از حساب کاربری شما کسر می شود بستگی به نوع معاینه فنی و ساعت ورود به طرح و خروج از طرح دارد.

برای خرید مجوز طرح ترافیک هر روز، باید ۳۶ هزار تومان (معادل حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد) در حساب فرد وجود داشته باشد، ولی رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد.درصورتی‌که مجوز روزانه برای خودرو خریداری‌شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یک روز (۱۳۴۴۰ تومان) از حساب فرد کسر می‌شود. از این رو توصیه می‌شود شهروندان صرفا وقتی اقدام به خرید رزرو کنند که از نیاز خود به تردد در محدوده اطمینان دارند.

در صورتیکه به هر دلیلی از خرید طرح بی نیاز شدید و تصمیم به دریافت مبلغ شارژ شده داشتید در قسمت استرداد وجه می توانید مبلغ مورد نظر را وارد کنید و درخواست استرداد دهید. لازم به ذکر است اطلاعات حساب شما (شبا بانکی) بایستی در قسمت مشخصات کاربری من وارد شده باشد.

خدمات طرح ترافیک
این بخش شامل خدمات خاص به شهروندان است.

-ساکنان محدوده طرح ترافیک: در صورتیکه ساکن محدوده طرح ترافیک هستید. می توانید اطلاعات محل سکونت خود را وارد کنید (لازم به ذکر است در طرح ترافیک جدید برای ساکنان محدوده طرح  تمهیداتی در نظر گرفته شده است که بر این اساس این افراد مجازند به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه، یک‌بار در دو ساعت ابتدایی طرح یعنی پیش از ساعت ۸:۳۰ از محدوده خارج شوند و یک‌بار در دو ساعات پایانی اجرای طرح یعنی پس از ساعت ۱۷ به محل سکونت خود بازگردند. ساکنان در صورت تردد در بین این دو ساعت، باید همانند دیگر شهروندان عوارض پرداخت کنند و متقاضیان استفاده از این امتیاز، باید پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در همین وب سایت وارد کنند و سپس با در دست داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره‌ی واحد مسکونی خود به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند تا مدارک سکونتی آنها مورد تایید قرار گیرد. قراردادهای اجاره باید به صورت قانونی و همراه با کد رهگیری باشد و متقاضیان باید عوارض نوسازی و پسماند را نیز پرداخت کرده باشند.)

-خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان: باید مدارک مربوطه را در اینجا بارگذاری کنند.

-جانبازان ۲۵% و بالاتر: باید مدارک مربوطه را در اینجا بارگذاری کنند.

 

درخواست انتخاب روز
اگر خودرو خود را ثبت کرده باشید می توانید از این قسمت روزهای موردنظر را برای ورود به طرح انتخاب کنید. فایل مربوط به روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، در بامداد روز جمعه قبل باز خواهد شد و شهروندان می‌توانند هر تعداد از روزهای هفته را که قصد ورود به محدوده طرح دارند، رزرو کنند. این کار در روزهای بعد نیز ممکن است و این امکان تا روز چهارشنبه برقرار خواهد بود اما دقت داشته باشید که در طول روز پنجشنبه، محدودیت طرح ترافیک وجود ندارد و ورود به محدوده آزاد است.

مبلغ مسدودی چیست؟ در صورتیکه روزهای مورد نظر خود را انتخاب کنید مبلغی که برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک شارژ نموده اید، در حساب شما مسدود خواهد شد و پس از تردد خودرو شما، مبلغ نهایی عوارض ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، از مبلغ مسدود شده کسر می‌شود و مابقی آن به حساب شما برگردانده خواهد شد و درصورت عدم تردد و همچنین در صورتیکه خودروی شما توسط دوربین‌‏ها رویت نشود، حداقل مبلغ تردد به میزان ۱۳ هزار و ۴۴۰ تومان از مبلغ مسدودی کسر و مابقی به حساب شما برگردانده خواهد شد. بنابراین تنها در صورتیکه از تصمیم خود به تردد در محدوده طرح ترافیک مطمئن هستید اقدام به ثبت روز کنید.

موارد باقی مانده در این ستون شامل تهران کد، خدمات املاک و شهرسازی(استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و استعلام طرح تفصیلی) می باشد که در صورت نیاز جهت بارگذاری مدارک می توان اقدام نمود.

 

پشتیبانی
در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با شماره ۱۳۷ داخلی ۵ تماس حاصل فرمایید. همچنین کارشناسان از طریق تیکت پشتیبانی، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. بدین منظور در قسمت پشتیبانی پیام بگذارید. همچنین ایمیل my@tehran.ir دیگر روش ارتباطی است.

در انتها توصیه میکنیم بخش اطلاعیه ها و بخش سوالات متدوال سایت را در صفحه اصلی سایت my.tehran.ir گوشه بالا سمت چپ صفحه مطالعه بفرمایید .

مطلب پیشنهادی  خرید طرح ترافیک ۹۹ (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)

 

همچنین طبق راهنمای بالا و با نصب برنامه فرمون می توانید در طرح ترافیک ثبت نام کنید و طرح خریداری کنید.

 

[popup post_id= 2244][/popup]

به این مطلب امتیاز دهید :

58
دیدگاه بگذارید

29 نظرات
29 پاسخها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
32 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
احمد کرباسیان

با سلام.اتومبیل اینجانب هیوندای آی۳۰ به شماره ۴۷-ق-۹۸۲-ایران ۵۵ میباشد.در اطلاعات آمده در سایت از تاریخ ۵/۴/۹۸ تا تاریخ۲۳/۵/۹۸ هشت بار وارد طرح شده است.در حالیکه فقط دو بار بنده در آن مدت به تاریخهای ۳۱/۴/۹۸ -۱۵/۵/۹۸ وارد طرح شده ام.لطفا دستور فرمایید موضوع را پیگیری فرموده رفع اشکال فرمایند.

شماره موبایل
9121207016
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، از طریق پلیس+۱۰ پیگیری کنید

sara

salam..hata age az manateghe tarh obur nakonim bayad hatman sabte nam konim?

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگر شما به هیچ وجه از طرح اصلی و محدوده های زوج و فرد سابق عبور نمیکنید نبازی به ثبت نام ندارید ولی بنظر من ثبت نام که رایگانه انجام بدید بهتره

روح الله

سلام آقا من هر چی مشخصات وارد میکنم کد تایید نمیده باید چکار کنم ؟

شماره موبایل
9139713406
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، سوال مفهوم نیست

سامان طاوی

سلام . آیا برای استفاده از ۲۰ روز رایگان حق تردد در طرح باید روز ان را در سیستم ثبت و حساب کاربری خود را شارژ کنیم ؟
یا ثبت در سیستم فقط مربوط به محدوده هسته مرکزی طرح ترافیک سابق است؟

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، استفاده از ۲۰ روز رایگان اگر در تهران من ثبت نام کرده باشید نیازی به ثبت نداره و اگر بیش از اون بخواهید وارد شوید هزینه نصف طرح اصلی به بدهی شما اضافه میشه و شما با شارژ حساب کاربری خود از بدهی شما کسر میشه

سید داود شعیبی

خودرو اینجانب اصلا درسال ۹۷ وارد طرح زوج وفرد نشده ولی برای اینجانب عوارض طرح ثبت گردیده باید به کجا مراجع کنم جهت رفع مشکل

شماره موبایل
9125248315
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، متاسفانه عوارض ورود با طرح در اختیار شهرداری است و به پلیس راهور ارتباط نداره و از طریق سامانه ۱۸۸۸ یا بازرسی شهرداری پیگیر باشید

homayon

با سلام
پلاک ماشین بنده زوج میباشد.در روز زوج بعد از ساعت۶ تردد ازاد خواهد بود؟

کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
دوست عزیز طرح زوج و فرد دیگه نداریم و همه پلاکهای تهران بعد از ثبت نام میتونن در روز زوج یا فرد بیست روز رایگان تردد کنن

نادر ابوالفتحی

با عرض سلام و خسته نباشید. من نام کاربری ام رو فراموش کردم ولی قسمتی برای فراموشی نام کاربری پیدا نکردم.لطفا راهنمایی کنید.

شماره موبایل
9126467712
کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
اگر در تهران من منظورتون هست یک قسمتی برتی فراموشی کاربری هست و براتون پیامک میشه

اسماعیل ممتازی

من نام کاربری و رمز ورودم فراموش کرد

شماره موبایل
9123877493
کارشناس

کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسنوند):
اگر منظورتون سامانه تهران من است یه قسمتی داره که نوشته فراموشی رمز عبور و کاربری بعد براتون ارسال میشه

کورش کانطوری

با درود.من کلیه خلافی های خودروی خود را از سایت پلیس راهور پرداخت کردم.با توجه به طرح جدید در تهران من ثبت نام کردم و دیدم از اوایل سال ۹۷ برام جریمه و عوارض به مبلغ ۷۴۰۰۰۰۰۰ ریال نوشته اند.در حالی که در سامانه پلیس راهور ۴۴۰۰۰۰۰ ریال بدهکارم.توضیح اینکه در محدوده طرح ترافیک زندگی می کنم و صبحها از طرح خارج شدم و بعد از ظهرها با طرح زوج و فرد (بعد از اتمام طرح ترافیک ) به منزل مراجعت کردم.
این دور از عدالته لطفا راهنمایی بفرمایید؟

شماره موبایل
9121300247
کارشناس

کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسنوند):
متاسفانه عوارض ورود و خروج از طرح و زوج و فرد را شهرداری برای شما منظور کرده و مربوط به پلیس و جریمه نمیشه

مهسا

سلام میخوام ثبت نام کنم سایت مشکل داره چرا ما باید تو این زمینه ها همیشه مشکل داشه باشیم ؟؟؟؟؟اول سایت رو درست کنن بعدا پیامک بدن