خلافی موتور (استعلام آنلاین خلافی موتورسیکلت)

برای دریافت و استعلام خلافی موتورسیکلت می توان از سرویس آنلاین پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) و یا اپلیکیشن فرمون استفاده نمود. در همین صفحه نیز امکان استعلام خلافی موتورسیکلت را فراهم کرده ایم تا کاربران به راحتی بتوانند خلافی موتور را استعلام نمایند.

جهت استعلام خلافی موتورسیکلت علاوه بر روش مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+۱۰ می توانید از روش پیامکی و یا تلفنی و یا روشهای آنلاین نیز استفاده کنید که در ادامه توضیح داده شده است. برای استعلام خلافی خودرو نیز می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

برای استعلام خلافی موتورسیکلت نیاز به کد VIN یا بارکدپستی کارت موتور دارید و اینکه پلاک موتور قدیمی است یا خلافی موتور سیکلت پلاک ملی می گیرید تفاوتی ندارد.

استعلام خلافی موتور سیکلت با پیامک

از طریق ارسال شماره vin به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ می توانید خلافی موتور سیکلت خود را استعلام نمایید. که البته این پیامک هزینه دارد.  هزینه ارسال هر پیامک ۳۵۰ تومان است.

دقت کنید که شماره ۱۷ رقمی vin موتور سیکلت را به طول کامل همراه با حروف انگلیسی وارد کنید. شماره vin بر روی کارت موتور درج شده است.

پس از ارسال vin  پیامی با محتوای زیر دریافت می کنید:

مشترک گرامی؛ شما درخواست سرویس خلافی و نمره منفی با تعرفه ۳.۵۰۰ ریال را داده اید. برای تایید عبارت ۲ را مجددا به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید. 

پس از ارسال عدد ۲ مبلغ خلافی موتور سیکلت شما همراه با تعداد تخلف برای شما ارسال می شود.

خلافی موتور

 

در صورتی که بعد از کد ۱۷ رقمی VIN ، * را بزنید و ارسال کنید، شناسه پرداخت و شناسه قبض هم برای شما ارسال خواهد شد.

برای استعلام خلافی موتورسیکلت روش دیگری وجود دارد که مشابه با روش استعلام خلافی موتور با پیامک است. شما می توانید با شماره گیری #۱۱۰* و وارد کردن کد ۱۷ رقمی VIN موتور سیکلت خود نیز، نسبت به استعلام و پرداخت خلافی موتور سیکلت با VIN اقدام کنید که در نهایت خلافی شما با پیامک برای شما ارسال می شود.

 استعلام خلافی موتورسیکلت به صورت تلفنی

جهت استعلام تلفنی خلافی موتورسیکلت بایستی با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس گرفته تا مبلغ جریمه و تعداد تخلفات را از اپراتور سوال کنید. (برای تماس از خارج از تهران ابتدا کد ۰۲۱ را شماره گیری کنید) البته مدتی است که اپراتور، پاسخگو نیست و به صورت گویا شده است و امید است که این روش مجددا فعال شود.

برای اطلاع از نرخ جریمه های موتورسیکلت می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

استعلام خلافی موتور در سایت راهور

در سایت rahvar120.ir باید به قسمت استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلت مراجعه کنید. سپس با وارد کردن بارکد پستی ۸ رقمی که در کارت موتور درج شده است، از خلافی خود استعلام بگیرید.

در استعلام آنلاین خلافی حتما به تاریخ به روزرسانی سایت توجه کنید چرا که اطلاعات سایت به صورت هفتگی به روزرسانی می شود. همچنین در صورت پرداخت آنلاین خلافی، اطلاعات مربوط به جرایم شما در سایت راهور با تاخیر ۷۲ ساعته پاک می شود.

پرداخت خلافی موتورسیکلت

پس از استعلام خلافی موتور سیکلت از روش های گفته شده در بالا می توانید با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت جریمه ها کنید. با اپلیکیشن فرمون نیز می توانید خلافی خود را پرداخت کنید.

با فرمون خلافی موتورتو قسطی پرداخت کن!

اپلیکیشن های پرداخت مثل آپ ،درگاه های بانکی مانند سامانه سداد بانک ملی ایران و همچنین خودپردازهای بانک امکان پرداخت خلافی موتور را با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت فراهم نموده اند.

اشتراک در
اطلاع از
349 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
هادی
1 ماه قبل

درود
کارت موتور من ۱۶ رقمه و آخرش یه ستاره داره و هیچ کاری نمیتونم بکنم

جوادمشهدی
6 ماه قبل

سلام موتوری خریدم فروشنده گفت عوارض شهرداری وخلافیشو پرداخت کن بعدتعویض پلاک حساب وکتاب کنیم حالا میشه خلافی که پرداختم استعلام بگیرم مال چه تاریخ بوده که پرداختم ممنونم ازراهنمایتون

جوادمشهدی
6 ماه قبل

سلام اگه مدارک کامله ومطمئن هستین ازمحل موتوربرین سنندج وشکایت کنین به مالتون برسین

خاک
8 ماه قبل

یعنی تو هر چهار راه و گذری از بنده عکس است.خانمم ترک موتور عکس هست در هر شرایطی کاری به مبلغ جریمه ندارم فدای یه پره موتورسیکلت قبلیم.خیلی حواس نیرو انتظامی راهنمایی رانندگی جمع.شما نمیتونی به راحتی خلاف قانون عمل کنید و رسد نشید.فقط نمیدونن از روز سرقت موتورسیکلت به بعد هیچ جریمه و عکسی نیست!چه دزد قانون مداری هست یه تخلفی نداشته تا امروز.برم ۱ میلیون جریمه رو پرداخت کنم اگه یه جا نگهش داشتن سر جریمه موتور منو از زیر پاش در نیارن.آدم خوب اونه بده منم

محمد شفیعی
9 ماه قبل

سلام وخسته نباشید بنده محمد شفیعی هستم که در مورخ۱۲/۱۱/۴۰۱موتورهندا۱۲۵ccخریدم باقولنامه ومدارک موتور را فروشنده یک هفته مهلت‌ خواست بدهد حال امروزرفتم برای مدارک فرمود سه چهار روز دیگه می خواستم ببینم موتور سیکلت سرقتی هست یا ایراد قانونی نداردممنون

جمیدرضا علاقبند
10 ماه قبل

سلام برایم برگ جریمه دو برگی در تاریخی صادر شده که در ایران نبودم آیا تاریخ ورود و خروج پاسپورت کفایت می کنه ؟ چکار باید بکنم؟

Ali
11 ماه قبل

سلام من یه موتور تریل میخوام از کسی بخرم مراحل خرید رو بگید ممنون

مظلوم
11 ماه قبل

منو تو یه شهر دیگه جریمه کردن. نداشتن پلاک یا ناخوانا. خوب کسی که پلاک نداره یا ناخواناست چطوری تونستی بخونی جریمه کنی؟؟؟ فقط جیب مردمو الکی خالی میکنید.

هاشمی
11 ماه قبل

سلام من الان ۵۲۰۰ شارژ کردم حسابمو تو سایت ولی میگه کد ملی اشتباه از دوتا گوشی زدم میگه اشتباه، نرم‌افزار رو هم نصب کردم موجودی رو میگه صفر در صورتی که من ۵۲۰۰ شارژ کردم

مجید
11 ماه قبل

با عرض سلام موتور منو چن روز پیش دزدیدن آپاچی ۱۸۰ امیدی هست پیدا بشه ؟؟

امین پاکروان
1 سال قبل

موتور خلافی دارد؟

1 8 9 10