با اپلیکیشن فرمون آنلاین استعلام خلافی بگیر

استعلام خلافی خودرو

به راحتی با ابزاری که در بالای صفحه است خلافی بگیرید.

توجه: برای استعلام خلافی حتما باید شماره موبایل متعلق به مالک وسیله نقلیه باشد و کدملی مالک را وارد نمایید. همچنین درصورتی که پلاک شما دارای شکایت باشد این سایت قادر به نمایش خلافی برای آن پلاک نمی باشد.

اگر به هر دلیلی با ابزار بالا موفق به استعلام خلافی خودرو خود نشدید می توانید با روشهایی که در ادامه توضیح می دهیم به راحتی خلافی بگیرید. چنانچه در سایت پرداخت انجام دادید و در استعلام خلافی به مشکل برخوردید برای پشتیبانی اینجا کلیک کنید و از طریق واتساپ پیام دهید.

روشهای استعلام خلافی خودرو

 

۱) اپلیکیشن استعلام خلافی خودرو (فرمون)

فرمون یک برنامه استعلام خلافی خودرو است که این برنامه را از کافه بازار، گوگل پلی به آسانی میشه دانلود کرد. می تونید با کلیک بر روی دکمه زیر آخرین نسخه برنامه فرمون را دانلود کنید.

با برنامه فرمون می تونید خلافی تونو به صورت موردی (قسطی) پرداخت کنید!

به جرات میشه گفت استفاده از این برنامه اندرویدی آسانترین روش استعلام خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه و پرداخت آنلاین خلافی است.

برنامه فرمون چه مزیتی داره؟

  • سوابق خلافی و جریمه های رانندگی شما حفظ میشه!
  • به جز دفعه اول برای استعلام خلافی نیاز به وارد کردن مجدد اطلاعات نداری!
  • میتونی عوارض خودرو با استفاده از پلاک چک کنی!
  • هشدار دوربین های کنترل ترافیک و کنترل سرعت داره!
  • خرید بیمه شخص ثالث داره!
  • قیمت گذاری خودرو صفر و کارکرده با توجه به مدل و سال ساخت و … داره!

 

 

خلافی با فرمون

 

با فرمون می تونید خلافی خودرو یا موتور به صورت تکی از لیست جریمه ها انتخاب و پرداخت کنید و نیازی به پرداخت یکجای تمام خلافی نیست. باقی خلافی را می توانید در فرصتی دیگر و قبل از اتمام موعد پرداخت تسویه کنید.

۲) گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور۱۲۰

یکی از روشهای استعلام خلافی خودرو مراجعه به وبسایت پلیس راهور می باشد برای ورود به آدرس service.rahvar120.ir/page/infractions-police مراجعه کنید. سایت راهور ۱۲۰ برای آی پی های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی دارید با آپی های داخل کشور و بدون VPN به سامانه راهور مراجعه کنید.

به تازگی تغییراتی در سایت راهور صورت گرفته است که برای استعلام خلافی خودرو یا موتور سیکلت نیاز به ثبت نام در سایت سخا دارد. پس از ورود به بخش استعلام تخلفات در سایت راهور، باید در سامانه سخا ثبت نام کنید. ثبت نام در سامانه سخا به آسانی انجام می شود و پس از ثبت نام و وارد شدن به سامانه می توانید با استفاده از بارکد کارت خودرو، خلافی بگیرید. برای ثبت نام نیاز به کدملی و شماره تلفن به نام خود فرد است. ضمنا از این پس فقط در صورتی می توانید خلافی بگیرید که بارکد خودرو با کدملی مالک خودرو مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر مالک خودرو نیستید باید ابتدا با اطلاعات مالک خودرو در سامانه سخا ثبت نام کنید تا بتوانید خلافی را استعلام کنید.

سامانه سخا

 

پس از ورود به بخش استعلام خلافی با استفاده از شماره بارکد پستی مندرج روی کارت ماشین می توانید میزان خلافی خودرو خود را استعلام نمایید.

 

بارکد پستی کارت ماشین

برای استفاده از سامانه راهور۱۲۰ نیاز به کد ۸ یا ۹ رقمی درج شده در پشت کارت ماشین مالک خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر برای نمایش ریز خلافی خودرو دارید.

علی رغم سهولت این روش از آنجا که بخش استعلام خلافی اغلب در دسترس نمی باشد و یا کد کپچا به درستی عمل نمی کند، استعلام خلافی از این طریق اغلب با مشکل مواجه است.

اگر قصد خرید و فروش خودرو خود را دارید توصیه می کنیم تنها از طریق مراکز تعویض پلاک و یا دفاتر پلیس+۱۰ اقدام به گرفتن خلافی و تسویه خلافی کنید. در سایر موارد نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید از روش های آنلاین استعلام خلافی و یا از روش های ساده و آفلاین استعلام و پرداخت خلافی خودرو استفاده کنید.

۳) دریافت پیامک تخلفات رانندگی از طریق کدهای دستوری USSD

یکی از روش های دریافت پیامک تخلفات رانندگی استفاده از کدهای USSD است.

با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید با شماره‌گیری کد #۱۱۰* خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید. پس از شماره گیری دو گزینه نمایش داده می شود:

۱- خدمات قابل ارائه

۲- خدمات در دست اقدام

اگر می‌خواهید خلافی خود را ببینید باید عدد ۱ را انتخاب و ارسال نمایید. در مرحله بعد یک گزینه (استعلام خلافی خودرو) می بینید که برای دریافت خلافی ماشین خود باید عدد ۱ را ارسال نمایید.

 

پیامک خلافی خودرو

 

در مرحله بعد باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. این شماره علاوه بر کارت ماشین بر روی برگه سبز خودرو یا همان سند خودرو و همچنین بیمه نامه شخص ثالث درج شده است.

دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید. همچنین به یاد داشته باشید کدهای USSD به خاطر مسائل امنیتی در صورت نگرفتن پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباطشان قطع می‌شود، بنابراین بهتر است بدون معطلی کد VIN را وارد کنید. (توصیه می کنیم آن را در جایی نوشته و کپی کنید تا در زمان وارد کردن کد VIN سریعتر عمل کنید)

در این مرحله ۲ انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد ۱ را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید.

اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد ۲ را واردکنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

۴) گرفتن خلافی ماشین با پیامک

گرفتن خلافی خودرو با پیامک یکی دیگر از روشهایی است که در هر زمان و مکانی میتوانید برای بررسی میزان جریمه خودرو استفاده نمایید.

برای دریافت میزان جریمه کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به شماره پیامک خلافی خودرو به شرح ذیل ارسال نمایید.

    ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

اس ام اس خلافی ماشین برای شما ارسال خواهد شد.

درصورتی که قصد پرداخت کل مبلغ خلافی را دارید، یک بار دیگر کد VIN را وارد کرده و در انتهای آن ستاره قرار دهید. پیامکی حاوی مبلغ، شناسه قبض و شناسه پرداخت برایتان ارسال می‌شود.

میتوانید از اطلاعات موجود در اس ام اس خلافی ماشین برای پرداخت جریمه توسط یکی از بسترهای الکترونیکی (درگاه پرداخت اینترنتی ، دستگاه کارت‌ خوان و کدهایUSSD ،…) اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که با ارسال شماره گواهینامه به همین شماره می توانید نمره منفی گواهینامه را استعلام کنید.

۵) دریافت خلافی خودرو با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰

میتوانید پیش از مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ خلافی ماشین خود را اینترنتی مشاهده کنید. در صورتی که میزان خلافی شما کمتر از یک میلیون تومان است می توانید برای استعلام و پرداخت حضوری مراجعه نمایید.

قابل ذکر است رانندگان با جریمه بیش از یک میلیون تومان باید به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند. (می توانید با پرداخت غیرحضوری جریمه توسط اپلیکیشن فرمون مانع از توقیف خودرو شوید و نیازی به مراجعه حضوری به راهنمایی و رانندگی برای پرداخت خلافی نیست)

هزینه استعلام خلافی خودرو در دفاتر پلیس+۱۰ مبلغ ۱۱.۵۰۰ تومان است. اگر پرینت لیست جریمه های شما بیش از ۳ برگ باشد به ازای هر برگ پرینت مبلغ ۱۵۰۰ تومان از شما دریافت می شود. همچنین تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجراییات ۳۳۰۰ تومان است و مبلغ ۳۰۰ تومان هم بابت هر ردیف خلافی که قابل اعتراض باشد از شما دریافت می کنند.

بنابراین در صورتیکه قصد خرید و فروش خودرو ندارید توصیه می کنیم از روشهای آنلاین خلافی را استعلام و پرداخت کنید.

۶) استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک (تماس تلفنی)

می توانید با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ از میزان جرائم و یا عدم خلافی ماشین خود مطلع شوید.

در این مقاله تمامی راه های استعلام خلافی را بررسی کردیم. در روشهای بررسی شده برای استعلام خلافی خودرو، نیازمند شماره vin و یا بارکد ۸ یا ۹ رقمی خودرو و یا اطلاعات پلاک، کدملی و شماره تلفن همراه مالک وسیله نقلیه هستید.

اگر کارت ماشین خودرو را گم کرده اید می توانید با شماره VIN  که در برگه سبز خودرو یا سند خودرو نیز درج شده است خلافی خودرو را از روشهای گفته شده استعلام کنید.

سوالی که اغلب کاربران می پرسند استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک است که از طریق اپلیکیشن فرمون و یا ابزاری که در بالای صفحه است، امکان پذیر است.

همچنین برای استعلام خلافی به صورت تلفنی پس از تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ ( عزیزان شهرستانی با وارد کردن پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند) به تلفن گویا متصل شده و عدد ۱ برای وصل شدن به استعلام تخلفات رانندگی، عدد ۲ استعلام صدور گواهینامه و عدد ۳ مربوط به استعلام صدور کارت ماشین است که با شماره گیری عدد ۱ به بخش استعلام خلافی وصل می شوید.

پس از شماره گیری عدد ۱ به اپراتور وصل شده و می توانید با خواندن شماره پلاک برای اپراتور میزان خلافی خودرو را استعلام کنید.

روش دیگر برای استعلام خلافی با پلاک 

اگر با ابزاری که در ابتدای همین صفحه برای استعلام خلافی وجود دارد، تنها یکبار خلافی خودرو خود را استعلام کنید. در دفعات بعدی می توانید با ورود به این لینک با استفاده از وارد کردن پلاک خودرو خود ، خلافی بگیرید.

بالاترین مبلغ جرایم رانندگی

پیامک خلافی و فعالسازی ارسال خلافی با پیامک

اگر خودرو و شماره تلفنی که با آن سند زده اید به نام شماست در صورت ثبت تخلف دوربین، اطلاعات این خلافی توسط پیامک برای شما ارسال می شود. البته طرحی برای ارسال آنی تخلفات توسط پیامک به رانندگان در نظر گرفته شده است که هنوز اجرایی نشده است. اگر پیامک تخلفات دوربین برای شما ارسال نمی شود باید برای فعالسازی آن به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

نحوه پرداخت اینترنتی خلافی خودرو

پس از استعلام خلافی در صورت داشتن جریمه می توانید از طریق اینترنت خلافی خودرو  را پرداخت کنید.

اگر از برنامه فرمون برای استعلام خلافی خودرو استفاده کرده اید امکان پرداخت خلافی نیز در همان صفحه استعلام وجود دارد.

کافیست یک یا چند مورد خلافی یا تمام جرایم را انتخاب و گزینه پرداخت را بزنید.

مطلب پیشنهادی: جدول کد تخلفات رانندگی و نرخ جریمه سال ۱۴۰۱

مکان های پر تخلف در تهران

در برنامه فرمون می توانید مکانهای پرتخلف را مشاهده و از جریمه شدن توسط دوربین های راهنمایی رانندگی جلوگیری کنید.

بهنگام سازی داده های سایت راهور

طبق توضیح راهور: بدلیل حجم بالای داده ها و عدم ارتباط آنلاین به بانک اصلی ، در حال حاضر بهنگام رسانی اطلاعات بصورت هفتگی مصوب و اجرا گردیده است . محتویات این بخش از سایت آفلاین بوده و به هیچ وجه به بانک اطلاعاتی پلیس راهور متصل نمی باشد و یک نسخه بروزرسانی شده از سامانه اجرائیات پلیس راهور می باشد.

با این توضیح توجه داشته باشید که خلافی خودرو یا موتور بلافاصله پس از پرداخت از لیست خلافی ها پاک نمی شود. در واقع چون سیستم راهور با تاخیر ۷۲ ساعته تا یک هفته ای همراه است و سامانه راهور به صورت آفلاین فعالیت می کند، مدتی طول می کشد تا خلافی شما پاک شود. حتی ممکن است خلافی پرداخت شده شما دوبرابر شود چراکه اطلاعات پرداخت به سامانه راهور ارسال شده ولی توسط راهور با تاخیر چند روز تا یک هفته بررسی و  اعمال می شود. بنابراین در صورت پرداخت خلافی نگران پاک نشدن جریمه های خود نباشید و تا به روز رسانی بعدی سامانه راهور منتظر بمانید. اما اگر این زمان طولانی شد برای پیگیری می توانید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

پرتخلف ترین کاربران

در فرمون می توانید پرتخلف ترین کاربران و بالاترین میزان جریمه ها را مشاهده کنید!

ضرورت استعلام دوره ای خلافی خودرو

هر راننده ای باید حداقل هر دو هفته یکبار خلافی خودرو خود را استعلام کند. استعلام خلافی خودرو نه تنها برای مالکان خودرو بلکه برای افرادی که اقدام به خرید و فروش خودرو می کنند بسیار مهم و ضروری است چراکه برای سند زدن و به نام کردن خودرو نیاز به برگه عدم خلافی است.
برگه یا قبض جریمه رانندگی که از طرف پلیس راهور صادر می شود دارای انواع مختلفی است و بعضا دارای مهلت ۶۰ روزه است.

پرداخت خلافی خودرو ضروری است و در صورت عدم پرداخت به موقع و افزایش آن تبعاتی را به دنبال خواهد داشت. توقیف خودرو و دو برابر شدن مبلغ خلافی از جمله جرایمی است که در صورت عدم پرداخت به موقع خلافی به عنوان مجازات درنظر گرفته شده است.

با توجه به شیوه های نوین ثبت تخلفات رانندگی، راه گریزی برای عدم پرداخت خلافی وجود ندارد. اما در صورتیکه مبلغ جریمه های رانندگی شما زیاد است می توانید خلافی خودرو را به صورت تک به تک پرداخت کنید. این نحوه پرداخت خلافی که به آن پرداخت قسطی نیز گفته می شود در این مطلب توضیح داده شده است.

نحوه کم کردن خلافی خودرو چگونه است؟

از آنجا که برخی افراد با مخدوش کردن پلاک باعث ثبت جریمه های به ناحق برای سایر رانندگان می شوند و یا به دلیل بروز خطاهای انسانی و سیستمی گاها در ثبت تخلفات رانندگی اشتباهاتی صورت می گیرد.

لذا خیلی از رانندگان به دنبال اعتراض به خلافی خودرو و کم کردن خلافی هستند که در این مطلب توضیح داده شده است.

کدامیک از جریمه ها مهلت پرداخت دارند و در صورت عدم پرداخت در مهلت ۶۰ روزه دوبرابر می شوند؟

در جریمه های تسلیمی، الصاقی و خودداری مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز در صورت پرداخت نشدن دوبرابر می‌گردد. اما در جریمه های دوبرگی و جریمه های دوربین مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز و در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمی‌شود.

پس از پرداخت قبض جریمه چه مدت طول می کشد تا جریمه ها از سایت راهور حذف شود؟

پس از پرداخت قبض بلافاصله جریمه شما تسویه می‌شود ولی از آنجا که سایت پلیس راهور هفته ای یکبار به روز می‌شود خلافی شما تا یک هفته در سایت راهور قابل مشاهده است. جهت اطمینان از پاک شدن خلافی می‌توانید از طریق پلیس ۱۰+ استعلام بگیرید تا مطمئن شوید قبض شما پرداخت شده است.

آیا امکان ثبت نام در طرح ترافیک با برنامه فرمون وجود دارد؟

خیر در حال حاضر در برنامه فرمون امکان خرید طرح ترافیک  و  ثبت نام در تهران من وجود ندارد.

آیا امکان استعلام خلافی چند خودرو و موتور وجود دارد؟

بله امکان وارد کردن اطلاعات چند خودرو نیز در برنامه فرمون امکان پذیر است. سوابق تمامی آنها ثبت می شود.

پرتکرارترین جریمه های رانندگی کدامند؟

اغلب جریمه های رانندگی مربوط به نبستن کمربند، صحبت با موبایل حین رانندگی و سرعت غیرمجاز است. از آنجا که برنامه فرمون سوابق تخلفات رانندگی را حفظ می کند می توانید خلافی های پرتکرار خود را مشاهده و با رعایت آنها کمتر جریمه شوید.

خلافی خودرو را هر چند وقت استعلام کنیم؟

پیامک خلافی اغلب برای رانندگان ارسال نمی شود. اکثر ماموران با استفاده از دست افزار و به شکل هوشمند اقدام به ثبت جریمه رانندگی می‌کنند اما در مواردی که قبض‌ها به شکل کاغذی صادر می شود برخی از این جرایم کاغذی از یک تا پنج روز طول می‌کشد تا روی سیستم ثبت شود. بنابراین توصیه می کنیم خلافی خود را هفتگی چک کنید.

در صورت مشاهده خلافی که شما مرتکب نشده اید چگونه اعتراض کنید؟

اگر پس از استعلام خلافی در لیست جرایم، جریمه ای را مشاهده کردید که مطمئن هستید مرتکب نشده اید می توانید به این خلافی اعتراض کنید.

به طور کلی شکایت به خلافی خودرو و موتور به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته اول شکایت به تخلفات ثبت شده از طریق دوربین است. این تخلفات شامل عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود به محدود طرح ترافیک است. اگر به این تخلفات اعتراضی دارید باید به مراکز اجراییات مراجعه کنید که معمولا پلیس راهور مستندات ثبت شده توسط دوربین را به شما نشان می دهد و در صورت ثبت اشتباه جریمه، خلافی پاک می شود.

دسته دیگر تخلفاتی هستند که توسط شما انجام نشده‌اند یا دارای مبلغ جریمه غیرمنطقی هستند. به‌عنوان مثال شما مبلغ جریمه میلیون تومانی در لیست خلافی خود دارید یا اینکه در شهری که اصلا نرفته‌اید جریمه شده‌اید. در این صورت لازم است با مراجعه به مراکز پلیس ۱۰+ شکایت خود را مطرح کنید. اگر مبلغ جریمه بیش از ۳ میلیون تومان باشد باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید.

در صورتی که پلیس+۱۰ یا دفاتر جرایم رانندگی بتوانند شما را راضی کنند باید مبلغ جریمه را پرداخت کنید. در غیر این صورت با مراجعه به مراکز رسیدگی پلیس راهور از یک کارشناس و یک قاضی می‌خواهید که جرایم را بررسی کند. در صورتی که حکم قاضی مبنی بر قطعی بودن جریمه باشد، جایی برای اعتراض باقی نمانده و باید کل مبلغ جریمه را پرداخت کنید.

برای اعتراض به خلافی خودرو چه مدارکی لازم است؟

  • اصل کارت شناسایی و اصل سند مالکیت خودرو
  • کارت شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی وی
  • تکمیل فرم درخواست

سوالات متداول

-برای دریافت خلافی خودرو به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای دریافت خلافی خودرو از سایت فرمون به کدملی و شماره موبایل مالک خودرو نیاز است. با وارد کردن پلاک می توانید لیست جرایم را مشاهده کنید.

-چرا خلافی های پرداخت شده پاک نمی شوند؟

در صورت پرداخت خلافی از سایت راهور از آنجا که سامانه راهور آفلاین است، معمولا بین ۳ روز تا دو هفته زمان می برد تا از لیست خلافی ها حذف شود. اما در صورت پرداخت از طریق فرمون بعد از چند ساعت پاک می شود.

-آیا امکان پرداخت قسطی خلافی وجود دارد؟

بله در فرمون می توانید پس از مشاهده جرایم به صورت تکی از بین جرایم انتخاب و پرداخت کنید و سایر جرایم را در فرصتی دیگر پرداخت نمایید.

۴.۷/۵ - (۲۶ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
354 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments