استعلام خلافی خودرو
1

2

3

4

خلافی خودرو – آنلاین استعلام خلافی بگیر

به راحتی با ابزاری که در بالای صفحه هست خلافی بگیرید. اگر به هر دلیلی با ابزار بالا موفق به استعلام خلافی خودرو خود نشدید می توانید با روشهایی که در ادامه توضیح می دهیم به راحتی خلافی بگیرید.

۱) اپلیکیشن استعلام خلافی خودرو (فرمون)

فرمون یک برنامه استعلام خلافی خودرو است که این برنامه را از کافه بازار، گوگل پلی، سیبچه و یا هر مارکت معتبر دیگر میشه به آسانی دانلود کرد. می تونید با کلیک بر روی دکمه زیر آخرین نسخه برنامه فرمون را دانلود کنید.

با برنامه فرمون می تونید خلافی تونو به صورت موردی (قسطی) پرداخت کنید!

به جرات میشه گفت استفاده از این برنامه اندرویدی آسانترین روش استعلام خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه و پرداخت آنلاین خلافی است.

برنامه فرمون چه مزیتی داره؟

  • سوابق خلافی و مهمتر از اون سوابق پرداخت شما حفظ میشه!
  • هر چند وقت یکبار به طور اتومات استعلام خلافی میگیره برات میفرسته!
  • میتونی طرح ترافیک بخری! حتی میتونی در طرح ثبت نام کنی!
  • هشدار دوربین های کنترل ترافیک و کنترل سرعت داره!
  • خرید بیمه شخص ثالث با تخفیف ویژه برای کاربران اپلیکیشن فرمون داره!
  • قیمت گذاری خودرو صفر و کارکرده با توجه به مدل و سال ساخت و … داره!

 

 

خلافی با فرمون

 

 

۲) گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور۱۲۰

یکی از روشهای استعلام خلافی خودرو مراجعه به وبسایت پلیس راهور می باشد برای ورود به صفحه استعلام خلافی کافیست اینجا کلیک کنید. سایت راهور ۱۲۰ برای آی پی های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی دارید با آپی های داخل کشور و بدون VPN به سامانه راهور مراجعه کنید.

پس از ورود به این قسمت با استفاده از شماره بارکد پستی مندرج روی کارت ماشین می توانید میزان خلافی خودرو خود را استعلام نمایید.

 

بارکد پستی کارت ماشین

برای استفاده از سامانه راهور۱۲۰ نیاز به کد ۸ یا ۹ رقمی درج شده در پشت کارت ماشین مالک خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر برای نمایش ریز خلافی خودرو دارید.

علی رغم سهولت این روش از آنجا که بخش استعلام خلافی اغلب در دسترس نمی باشد و یا کد کپچا به درستی عمل نمی کند، استعلام خلافی از این طریق اغلب با مشکل مواجه است. اگر با فرمون خلافی بگیرید نیازی به وارد کردن کد کپچا نداشته و فرآیند استعلام سریعتر و آسانتر است.

اگر قصد خرید و فروش خودرو خود را دارید توصیه می کنیم تنها از طریق مراکز تعویض پلاک و یا دفاتر پلیس+۱۰ اقدام به گرفتن خلافی و تسویه خلافی کنید. در سایر موارد نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید از روش های آنلاین استعلام خلافی و یا از روش های ساده و آفلاین استعلام و پرداخت خلافی خودرو استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: پرداخت خلافی خودرو بدون دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت

۳) دریافت پیامک تخلفات رانندگی از طریق کدهای دستوری USSD

یکی از روش های دریافت پیامک تخلفات رانندگی استفاده از کدهای USSD است.

با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید با شماره‌گیری کد #۱۱۰* خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید. پس از شماره گیری دو گزینه نمایش داده می شود:

۱- خدمات قابل ارائه

۲- خدمات در دست اقدام

اگر می‌خواهید خلافی خود را ببینید باید عدد ۱ را انتخاب و ارسال نمایید. در مرحله بعد یک گزینه (استعلام خلافی خودرو) می بینید که برای دریافت خلافی ماشین خود باید عدد ۱ را ارسال نمایید

 

پیامک خلافی خودرو

 

در مرحله بعد باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید.

دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید. همچنین به یاد داشته باشید کدهای USSD به خاطر مسائل امنیتی در صورت نگرفتن پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباطشان قطع می‌شود، بنابراین بهتر است بدون معطلی کد VIN را وارد کنید.

در این مرحله ۲ انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد ۱ را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید.

اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد ۲ را واردکنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

۴) گرفتن خلافی ماشین با پیامک

گرفتن خلافی خودرو با پیامک یکی دیگر از روشهایی است که در هر زمان و مکانی میتوانید برای بررسی میزان جریمه خودرو استفاده نمایید.

برای دریافت میزان جریمه کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به شماره پیامک خلافی خودرو به شرح ذیل ارسال نمایید.

    ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

اس ام اس خلافی ماشین شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جریمه برای شما ارسال خواهد شد.

میتوانید از اطلاعات موجود در اس ام اس خلافی ماشین برای پرداخت جریمه توسط یکی از بسترهای الکترونیکی (درگاه پرداخت اینترنتی ، دستگاه کارت‌ خوان و کدهایUSSD ،…) اقدام نمایید.

۵) دریافت خلافی خودرو با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰

میتوانید پیش از مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ خلافی ماشین خود را اینترنتی مشاهده کنید. در صورتی که میزان خلافی شما کمتر از یک میلیون تومان است برای استعلام و پرداخت حضوری مراجعه نمایید.

قابل ذکر است که رانندگانی با جریمه بیش از یک میلیون تومان باید به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

هزینه استعلام خلافی خودرو در دفاتر پلیس+۱۰ مبلغ ۶۵۰۰ تومان است. اگر پرینت لیست جریمه های شما بیش از ۳ برگ باشد به ازای هر برگ پرینت مبلغ ۱۵۰۰ تومان از شما دریافت می شود. همچنین تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجراییات ۳۳۰۰ تومان است و مبلغ ۳۰۰ تومان هم بابت هر ردیف خلافی که قابل اعتراض باشد از شما دریافت می کنند.

بنابراین در صورتیکه قصد خرید و فروش خودرو ندارید توصیه می کنیم از روشهای آنلاین خلافی را استعلام و پرداخت کنید.

۶) استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک (تماس تلفنی)

می توانید با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ از میزان جرائم و یا عدم خلافی ماشین خود مطلع شوید.

در این مقاله تمامی راه های استعلام خلافی را بررسی کردیم. در تمامی روشهای بررسی شده برای استعلام خلافی خودرو، نیازمند شماره vin و یا کد پستی ۸ یا ۹ رقمی خودرو هستید که در پشت کارت ماشین درج شده است.

اگر کارت ماشین خودرو را گم کرده اید می توانید با شماره VIN  که در برگه سبز خودرو یا سند خودرو نیز درج شده است خلافی خودرو را استعلام کنید.

سوالی که اغلب کاربران می پرسند استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک است که تنها از طریق تماس تلفنی با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ امکان پذیر است.

در این روش پس از تماس با این شماره ( عزیزان شهرستانی با وارد کردن پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند) به تلفن گویا متصل شده و عدد ۱ برای وصل شدن به استعلام تخلفات رانندگی، عدد ۲ استعلام صدور گواهینامه و عدد ۳ مربوط به استعلام صدور کارت ماشین است که با شماره گیری عدد ۱ به بخش استعلام خلافی وصل می شوید.

پس از شماره گیری عدد ۱ به اپراتور وصل شده و می توانید با خواندن شماره پلاک برای اپراتور میزان خلافی خودرو را استعلام کنید.

روش دیگر برای استعلام خلافی با پلاک 

اگر با ابزاری که در ابتدای همین صفحه برای استعلام خلافی وجود دارد، تنها یکبار خلافی خودرو خود را استعلام کنید. در دفعات بعدی می توانید با ورود به این لینک با استفاده از وارد کردن پلاک خودرو خود ، خلافی بگیرید.

مطلب پیشنهادی: جدول کد تخلفات رانندگی و نرخ جریمه سال ۹۹

پیامک خلافی و فعالسازی ارسال خلافی با پیامک

اگر خودرو و شماره تلفنی که با آن سند زده اید به نام شماست در صورت ثبت تخلف دوربین، اطلاعات این خلافی توسط پیامک برای  شما ارسال می شود. البته طرحی برای ارسال آنی تخلفات توسط پیامک به رانندگان در نظر گرفته شده است که هنوز اجرایی نشده است.

نحوه پرداخت اینترنتی خلافی خودرو

پس از استعلام خلافی در صورت داشتن جریمه می توانید از طریق اینترنت خلافی خودرو  را پرداخت کنید.

اگر از برنامه فرمون برای استعلام خلافی خودرو استفاده کرده اید امکان پرداخت خلافی نیز در همان صفحه استعلام وجود دارد.

کافیست یک یا چند مورد خلافی یا تمام جرایم را انتخاب و گزینه پرداخت را بزنید.

بهنگام سازی داده های سایت راهور

طبق توضیح راهور: بدلیل حجم بالای داده ها و عدم ارتباط آنلاین به بانک اصلی ، در حال حاضر بهنگام رسانی اطلاعات بصورت هفتگی مصوب و اجرا گردیده است . محتویات این بخش از سایت آفلاین بوده وبه هیچ وجه به بانک اطلاعاتی پلیس راهورمتصل نمی باشد و یک نسخه بروزرسانی شده از سامانه اجرائیات پلیس راهور می باشد.

ضرورت استعلام دوره ای خلافی خودرو

هر راننده ای باید حداقل هر دو هفته یکبار خلافی خودرو خود را استعلام کند. استعلام خلافی خودرو نه تنها برای مالکان خودرو بلکه برای افرادی که اقدام به خرید و فروش خودرو می کنند بسیار مهم و ضروری است چراکه برای سند زدن و به نام کردن خودرو نیاز به برگه عدم خلافی است.
برگه یا قبض جریمه رانندگی که از طرف پلیس راهور صادر می شود دارای انواع مختلفی است و بعضا دارای مهلت ۶۰ روزه است.

پرداخت خلافی خودرو ضروری است و در صورت عدم پرداخت به موقع و افزایش آن تبعاتی را به دنبال خواهد داشت. توقیف خودرو و دو برابر شدن مبلغ خلافی از جمله جرایمی است که در صورت عدم پرداخت به موقع خلافی به عنوان مجازات درنظر گرفته شده است.

با توجه به شیوه های نوین ثبت تخلفات رانندگی، راه گریزی برای عدم پرداخت خلافی وجود ندارد. اما در صورتیکه مبلغ جریمه های رانندگی شما زیاد است می توانید خلافی خودرو را به صورت تک به تک پرداخت کنید. این نحوه پرداخت خلافی که به آن پرداخت قسطی نیز گفته می شود در این مطلب توضیح داده شده است.

برخلاف ادعای برخی سایت ها مبنی بر استعلام جریمه رانندگی از طریق کد ملی یا شماره پلاک تنها روش استعلام خلافی از طریق بارکد پستی یا کد VIN مندرج در پشت کارت ماشین است.

برای آشنایی با روش های استعلام خلافی موتور و همچنین استعلام آنلاین خلافی موتور به این مطلب مراجعه کنید.

نحوه کم کردن خلافی خودرو چگونه است؟

از آنجا که برخی افراد با مخدوش کردن پلاک باعث ثبت جریمه های به ناحق برای سایر رانندگان می شوند و یا به دلیل بروز خطاهای انسانی و سیستمی گاها در ثبت تخلفات رانندگی اشتباهاتی صورت می گیرد.

لذا خیلی از رانندگان به دنبال اعتراض به خلافی خودرو و کم کردن خلافی هستند که در این مطلب توضیح داده شده است.

کدامیک از جریمه ها مهلت پرداخت دارند و در صورت عدم پرداخت در مهلت ۶۰ روزه دوبرابر می شوند؟

در جریمه های تسلیمی، الصاقی و خودداری مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز در صورت پرداخت نشدن دوبرابر می‌گردد. اما در جریمه های دوبرگی و جریمه های دوربین مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز و در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با انواع قبض جریمه این مطلب را بخوانید.

پس از پرداخت قبض جریمه چه مدت طول می کشد تا جریمه ها از سایت راهور حذف شود؟

پس از پرداخت قبض بلافاصله جریمه شما تسویه می‌شود ولی از آنجا که سایت پلیس راهور هر هفته یکبار به روز می‌شود خلافی شما تا یک هفته در سایت راهور قابل مشاهده است. جهت اطمینان از پاک شدن خلافی می‌توانید از طریق پلیس ۱۰+ استعلام بگیرید تا مطمئن شوید قبض شما پرداخت شده است.

آیا استفاده از امکاناتی چون گرفتن خلافی خودرو در فرمون رایگان است؟

بله برخی از امکانات این برنامه مانند استعلام خلافی خودرو رایگان بوده و برخی دیگر نیازمند پرداخت درون برنامه ای است.

آیا امکان ثبت نام در طرح ترافیک با برنامه فرمون وجود دارد؟

بله با برنامه فرمون علاوه بر امکان خرید طرح ترافیک، امکان ثبت نام در تهران من نیز وجود دارد.

آیا امکان استعلام خلافی چند خودرو و موتور وجود دارد؟

بله امکان وارد کردن اطلاعات چند خودرو نیز در برنامه فرمون امکان پذیر است. سوابق تمامی آنها ثبت می شود.

اشتراک در
اطلاع از
296 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments