خرید مجوز طرح ترافیک در اصفهان

طرح ترافیک در شهرهای بزرگ ایران از جمله اصفهان در حال اجرا است. این طرح در اصفهان به صورت طرح زوج و فرد اجرا می شود و ورود به مناطق طرح زوج و فرد به پلاک خودرو بستگی دارد. البته شهرداری اصفهان برای ورود به طرح امکان خرید و یا گرفتن مجوزی در نظر نگرفته است و به این معنی است که شهرداری برای تردد خودروها در محدوده های ترافیکی عوارضی تعیین نکرده است. در این مقاله قصد داریم بیشتر به مسئله خرید مجوز طرح ترافیک در اصفهان بپردازیم و با جزئیات آن شما را آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آیا برای ورود به طرح ترافیک اصفهان نیاز به مجوز است؟

نیازی به خرید مجوز طرح ترافیک اصفهان نیست، زیرا این طرح اساسا به صورت زوج و فرد اجرا می شود.

 این طرح از ۱۲ آبان ۱۴۰۰ از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ ظهر و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در هسته مرکزی کلانشهر اصفهان به اجرا درمی‌آید.

جریمه ورود به طرح  زوج و فرد اصفهان در حال حاضر در اصفهان ۱۰۵ هزار تومان  است.

اگر خودرویی با پلاک غیرمجاز وارد محدوده اجرای طرح زوج و فرد شود، هر سه ساعت یک بار برای آن تخلف ثبت خواهد شد.

در این بازه زمانی هیچ خودرویی حق تردد در محدوده طرح ترافیک اصفهان را ندارد، مگر اینکه شماره پلاکش با روز هفته همخوانی داشته باشد.
اساسا طرح ترافیک اصفهان به مجوز نیاز ندارد. این طرح به صورت زوج و فرد اجرا می شود و مجوزی برای ورود به آن صادر نمی شود. زیرا مجوز هر خودرو با شماره پلاک آن داده می شود. به این معنی که هر خودرو با شماره پلاک زوج برای روزهای زوج هفته و هر خودرو با شماره پلاک فرد برای روزهای فرد هفته مجوز ورود به طرح ترافیک اصفهان را دارد و دیگر نیازی به خرید مجوز طرح ترافیک ندارد. در واقع همین شماره پلاک است که مجوز را صادر می کند.

محدوده جغرافیایی طرح ترافیک اصفهان

از سمت شمال : خیابان مسجدسید – خیابان عبدالرزاق

از سمت شرق : خیابان هاتف – خیابان نشاط – خیابان چهارباغ خواجو

از سمت جنوب : خیابان کمال الدین اسماعیل و خیابان مطهری

از سمت غرب : خیابان دکتر بهشتی – خیابان کاشانی

مرزبندی جزئی تر نقشه جدید محدوده طرح ترافیک اصفهان شامل:

میدان امام علی، خیابان عبدالرزاق، چهارراه تختی، خیابان مسجد سید، ‌خیابان آیت الله کاشانی، فلکه چهارسوق، چهارراه دکتر بهشتی، خیابان دکتر بهشتی، خیابان شهید مطهری، میدان انقلاب اسلامی، خیابان کمال الدین اسماعیل، میدان خواجو، چهارباغ خواجو، خیابان نشاط و خیابان هاتف است. به عبارتی قسمت‌های داخلی همه این خیابان‌ها و معابر در محدوده طرح ترافیک اصفهان هستند.

 

 

همچنین خیابان حافظ، خیابان مسجد حکیم، چهار باغ پایین، خیابان آیت الله طیب، خیابان آیت الله زاهد، خیابان میرداماد، خیابان آیت الله طالقانی، خیابان اردیبهشت، خیابان خاجا، خیابان ابوذر، خیابان عباس آباد، خیابان آیت الله شمس آبادی، خیابان شیخ بهایی، چهار راه قصر، میدان امام حسین، خیابان سپاه، خیابان باغ گلدسته، خیابان آمادگاه، خیابان سید علی خان، میدان فلسطین، خیابان فردوسی، خیابان هشت بهشت، بلوار استانداری، خیابان بهشتی خواه، خیابان فرشادی، خیابان فلسطین، خیابان شهید موحدیان، خیابان منوچهری نیز دیگر خیابان‌های طرح ترافیک اصفهان هستند.

قوانین طرح ترافیک اصفهان

۱- تردد در خیابان های مرز محدوده طرح مشمول اجرای محدودیت تردد نبوده و برای وسائل نقلیه آزاد است.

۲- تردد خودروها در روزهای تعطیل رسمی و به شرط عدم اعلام شرایط ویژه ترافیکی و زیست محیطی در محدوده طرح آزاد است.

 

 

۳- معابر ورودی و معابر میانی محدوده طرح ترافیک شهر به دوربینهای هوشمند پلاک خوان مجهز شده، این دوربین ها به طور مستمر از معبر، تصویر برداری کرده و شماره پلاک تک تک خودروهای عبوری را قرائت می نمایند، پس از پردازش اطلاعات، خودروهای فاقد مجوز و متخلف شناسائی شده و برای آنها جریمه ثبت می گردد.

شهروندان اصفهانی می توانند جهت اطلاع از تخلفات خود، به سامانه استعلام تخلفات رانندگی پلیس راهور مراجعه نموده و یا از سامانه پیامکی استعلام نمائید. جهت اطلاع از روشهای استعلام خلافی خودرو به این مطلب مراجعه کنید. 

اشتراک در
اطلاع از
10 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
احمد سعیدبخش
3 ماه قبل

با عرض سلام پاسخی که برای بنده ارسال شد، یعنی اینکه فرقی بین اینجانب که داخل محدوه ترافیک زندگی میکنم با سایرین وجود ندارد. واز خودرو شخصی ام یکروز در میان باید استفاده کنم و اگر کار ضرور داشتم با ۱۰۵ هزار تومان جریمه پرداخت کنم. آیا اگر خودتان جای من بودید این پاسخ برایتان قابل قبول است. به نظر این حقیر باید شهرداری با ارائه مستندات محل سکونت حداقل برای یک خودرو مجوز صادر کند.

احمد سعیدبخش
3 ماه قبل

با سلام
منزل اینجانب درخیابان عباس آباد است آیا باید یکروز در میان از خودرو استفاده کنم؟این جریمه ها منصفانه نیست حجم جریمه های بنده سرسام آور شده. لاقل برای ساکنین داخل محدوده مجوز صادر شود.

نسیم
8 ماه قبل

روز جمعه وارد اصفهان شدیم و سیصد و خورده ایی جریمه بابت ورود به طرح ترافیک ، بعد از معایب تهران میگن ، واقعا غریب کشن

داریوش مشفقی
11 ماه قبل

درود
من با پلاک نمره تهران فقط دو روز جهت کار اداری بانکی مهمان شما هستم چرا نباید بتوانم حداقل طرح ترافیک خریداری کنم و شهر زیبای شما را ترک کنم .
با سپاس

فریبرز
1 سال قبل

خیلی مسخره و نمونه بارز غریب کشی است.طرح ترافیک بفروشید یا اطلاع رسانی سراسری کنید، مثلا شهر توریستی است.

فاطمه حبیبی
1 سال قبل

سلام، من پلاک ماشینم زوج هست، ولی روزهای فرد هر هفته نوبت مشاوره دارم توی خیابان شمس آبادی، اگر از خیابان مطهری برم و ماشینم رو پارکینگ انقلاب بزارم، شامل طرح میشه؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید

جواداصغری
1 سال قبل

سلام وضعیت مسافران خارج ازاصفهان چگونه است. کرایه ها که دراصفهان بیداد میکند اصفهان یک شهرتوریستی است چرانمیتوان باماشین خودمان تردد کنیم?

امید
1 سال قبل

سلام.چرا مثل شهر تهران فروش طرح نمیذارین.ماهانه یا سالانه.لااقل برای تاکسی های اینترنتی این کار را کنید.ممنونم پیگیری کنید