خرید طرح زوج و فرد

خرید طرح زوج و فرد (طرح کنترل آلودگی هوا)

طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق) نوعی از محدودیت ترافیکی است که ساعات خاصی را برای رفت و آمد خودرو ها در نظر گرفته است.

طرح ترافیک سال ۹۹ تا ۲۳ فروردین ماه لغو شده است.

با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم شورای ترافیک شهر  تهران، طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، در سطح شهر تهران اجرا نخواهد شد و این عدم اجرا تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت. سردار مهماندار ضمن اعلام این خبر افزود: از شهروندان عزیز میخواهیم از تردد‌های غیر ضروری در تهران خودداری کنند تا هرچه بیشتر بتوان با این بیماری مقابله کرد.

به تبعیت از سال‌های گذشته، طرح ترافیک در ایام نوروز اجرا نشد. محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد تهران برای سال ۹۹ تغییری نخواهد کرد

ساعت طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق)  

طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد) از اول تیرماه ۹۸ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۶.۳۰ تا ۱۳ اجرا می‌شود.

آیا امکان خرید طرح کنترل آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) تهران وجود دارد؟

بله در صورت خرید طرح ترافیک می توانید در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق) نیز تردد نمایید و مشمول جریمه نمی شوید. طرح جایگزین طرح زوج و فرد از اول تیرماه اجرا می شود که برابر آن تعداد روزهای مجاز هر خودروی پلاک تهران ۸۰ روز در سال (در هر فصل ۲۰ روز) خواهد بود و در مقابل، دیگر محدودیتی از بابت زوج یا فرد بودن پلاک و روز وجود ندارد و هر خودرویی در هر روزی که نیاز داشت، می‌تواند از حق تردد خود استفاده کند، بدین ترتیب، دیگر چیزی به‌نام محدوده زوج یا فرد وجود ندارد و هرکس در طول فصل، ۲۰ روز حق تردد مجاز و رایگان خواهد داشت و برای تردد مجاز بیش از آن، نیازمند پرداخت عوارض است. تعداد روزهای مجاز برای خودروهای با پلاک غیرتهران ۱۵ روز در هر فصل خواهد بود.

اپلیکیشن فرمون، برنامه ای اندرویدی است که امکانات کاربردی زیادی را مانند استعلام و پرداخت خلافی خودرو، خرید طرح ترافیک، خرید بیمه شخص ثالث و … برای رانندگان فراهم آورده است. یکی از ویژگی های جالب توجه اپلیکیشن فرمون ابزارهایی برای جلوگیری از جریمه شدن رانندگان است. اپلیکیشن فرمون به هنگام نزدیک شدن به دوربین های طرح ترافیک و یا طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق) با آلارم به شما هشدار می دهد.

با اپلیکیشن فرمون می توانید به راحتی در طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا ثبت نام کنید و خرید طرح انجام دهید.

آخرین نسخه اپلیکیشن فرمون را از لینک زیر دانلود کنید:

اشتراک در
اطلاع از
168 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments