معاینه فنی

جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز ۲۶ آبان

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران گفت: با شروع مرحله دوم طرح کاهش در پایتخت، از روز شنبه (۲۶ آبان) خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، سیدنواب حسینی‌ منش اظهار داشت: جلسه شورای عالی ترافیک برای تصمیم گیری در خصوص آغاز مرحله دوم طرح کاهش( LEZ) برگزار و مقرر شد که این طرح از ۲۶ آبان در تهران اجرایی شود.

وی ادامه داد: طرح کاهش طبق قانون باید از اول آبان اجرا می شد که پلیس به دلیل مراجعه بی سابقه و صف های طولانی خودروها در مراکز معاینه فنی تهران خواستار به تعویق انداختن این طرح شد.

مطلب پیشنهادی  مراحل معاینه فنی خودرو ۹۹+مدارک موردنیاز

حسینی منش در ادامه به آمادگی کامل تمامی نهادهای ذیربط و فراهم شدن زیرساخت ها برای اجرای مرحله دوم طرح کاهش اشاره کرد و گفت: علاوه بر دوربین‌ها سطح شهر تهران، دوربین های ورودی و خروجی شهر نصب و بازرسی شده اند و آماده پلاک خوانی هستند.

پیشتر و در قالب اجرای مرحله نخست طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) که از مهر سال ۱۳۹۵ آغاز شده خودروهای فاقد معاینه فنی درصورت ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه می شوند.

به این مطلب امتیاز دهید :

2
دیدگاه بگذارید

1 نظرات
1 پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
2 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
عسگري

سلام؛ من در تاریخ ۱۷/۱۱۱/۹۸ جریمه نداشتن معاینه فنی به مبلغ ۵۰۰۰۰ تومان با ارسال پیامک شدم واین درحالیست که ۲ ماه به اتمام گواهی معاینه فنی ماشین من مونده . چرا همچنین اتفاقی افتاده وآیا سیستم که با دوربین نیز عمل میکند اشتباه است ویا عمدی این اتفاق افتاده. الان من باید چکار کنم؟

شماره موبایل
9126618649
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، اشتباه دوربین بوده و حتما به دفتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید با مدارک تا حذف کنن