فعال کردن اس ام اس خلافی

ثبت تلفن همراه برای خلافی خودرو و فعال کردن اس ام اس خلافی ماشین

برخی از رانندگان شماره تلفنی در هنگام شماره گذاری ثبت نکرده اند و یا شماره تلفن آنها عوض شده است بنابراین در صورت ارتکاب تخلف پیامکی به آنها ارسال نمی شود. از طرف معمولا رانندگان استعلام خلافی خودرو نمی گیرند و از این جریمه ها بی خبر هستند. برخی هم که خلافی می گیرند و متوجه این جریمه ها می شوند برای اعتراض به خلافی به پلیس+۱۰ و اجرائیات راهور مراجعه می کنند.

پس از مراجعه به اجرائیات و دریافت برگه خلافی با جریمه هایی روبرو می شوند که این جریمه ها ، مبالغ قابل توجهی می شود و مشکلاتی را برای رانندگان ایجاد می کند.

ثبت تلفن همراه برای خلافی خودرو

متاسفانه امکان ثبت شماره تلفن همراه به صورت اینترنتی یا پیامکی در سامانه راهور وجود ندارد و چاره ای جز مراجعه حضوری نیست. رانندگانی که شماره تلفن در پرونده شان ثبت نشده است می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ تلفن خود را اعلام کنند تا در سیستم ثبت شود زیرا پل ارتباطی بین پلیس و مردم ، همان شماره تلفن آنهاست.

رانندگان چنانچه شماره تلفن همراه خود را ثبت نکرده اند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به ثبت شماره تلفن در سامانه اقدام کنند.

دریافت پیامک تخلفات رانندگی با به روز کردن شماره تلفن

اگر شماره تلفن همراه خود را تغییر داده اید و می خواهید خلافی خودرو برای شما پیامک شود بایستی به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه و شماره جدید را اعلام کنیدو.

دریافت خلافی خودرو با اس ام اس

اگر شماره شما در سامانه راهور ثبت نیست و پیامک خلافی خودرو مانند جریمه سرعت غیرمجاز و … برای شما ارسال نمی شود، می توانید کد vin  خودرو را که در کارت ماشین درج شده است به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید و خلافی بگیرید.

همچنین می توانید با استفاده از اپلیکیشن خلافی خودرو فرمون که در دو نسخه اندروید و IOS تهیه شده است خلافی خودرو خود را استعلام کنید. برای استعلام خلافی کافیست شماره بارکد روی کارت ماشین را وارد نموده و خلافی بگیرید.

همچنین اگر مبلغ کل جریمه های شما بالای یک میلیون تومان است می توانید با استفاده از فرمون و پرداخت موردی خلافی آن را به زیر یک میلیون تومان برسانید تا از توقیف خودرو توسط راهور جلوگیری کنید.
۵/۵ - (۲ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
46 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments