فعال کردن اس ام اس خلافی

ثبت تلفن همراه برای خلافی خودرو و فعال کردن اس ام اس خلافی ماشین

برخی از رانندگان شماره تلفنی در هنگام شماره گذاری ثبت نکرده اند و یا شماره تلفن آنها عوض شده است بنابراین در صورت ارتکاب تخلف پیامکی به آنها ارسال نمی شود. از طرف معمولا رانندگان استعلام خلافی خودرو نمی گیرند و از این جریمه ها بی خبر هستند. برخی هم که خلافی می گیرند و متوجه این جریمه ها می شوند برای اعتراض به خلافی به پلیس+۱۰ و اجرائیات راهور مراجعه می کنند.

پس از مراجعه به اجرائیات و دریافت برگه خلافی با جریمه هایی روبرو می شوند که این جریمه ها ، مبالغ قابل توجهی می شود و مشکلاتی را برای رانندگان ایجاد می کند.

ثبت تلفن همراه برای خلافی خودرو

متاسفانه امکان ثبت شماره تلفن همراه به صورت اینترنتی یا پیامکی در سامانه راهور وجود ندارد و چاره ای جز مراجعه حضوری نیست. رانندگانی که شماره تلفن در پرونده شان ثبت نشده است می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ تلفن خود را اعلام کنند تا در سیستم ثبت شود زیرا پل ارتباطی بین پلیس و مردم ، همان شماره تلفن آنهاست.

رانندگان چنانچه شماره تلفن همراه خود را ثبت نکرده اند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به ثبت شماره تلفن در سامانه اقدام کنند.

در صورت لزوم برای ثبت شماره تلفن همراه و یا اصلاح و تغییر مشخصات باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. اخذ نوبت برای مراجعه به مراکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی است و باید پیش از مراجعه حتما اقدام به اخذ نوبت تعویض پلاک برای اصلاح مشخصات کنید.

دریافت پیامک تخلفات رانندگی با به روز کردن شماره تلفن

اگر شماره تلفن همراه خود را تغییر داده اید و می خواهید خلافی خودرو برای شما پیامک شود بایستی به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه و شماره جدید را اعلام کنید.

دریافت خلافی خودرو با اس ام اس

اگر شماره شما در سامانه راهور ثبت نیست و پیامک خلافی خودرو مانند جریمه سرعت غیرمجاز و … برای شما ارسال نمی شود، می توانید کد vin  خودرو را که در کارت ماشین درج شده است به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید و خلافی بگیرید.

همچنین می توانید با استفاده از اپلیکیشن خلافی خودرو فرمون که در دو نسخه اندروید و IOS تهیه شده است خلافی خودرو خود را استعلام کنید. برای استعلام خلافی کافیست شماره بارکد روی کارت ماشین را وارد نموده و خلافی بگیرید.

همچنین اگر مبلغ کل جریمه های شما بالای سه میلیون تومان است می توانید با استفاده از فرمون و پرداخت موردی خلافی آن را به زیر یک میلیون تومان برسانید تا از توقیف خودرو توسط راهور جلوگیری کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
116 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان
2 ماه قبل

چرای برای من با اینکه شمارم ثبت شده اما پیامک خلافی دریافت نمیکنم
چرا؟؟

حامد
3 ماه قبل

آقا پلیس+۱۰تغییر شماره برا پیامک جریمه و…
را انجام نمیده ،نرید وقتتون را ازبین ببرید،من رفتم گفت کاری به ما نداره باید برید شماره گذاری

ناصر
3 ماه قبل

سلام من یه روز صبح زود تومیدان بسیج زنجان مامور راهنمایی دیدم پلاک ماشینمو برداشت دورزدم رفتم گفتم چرا جریمه کردی گفت کمربند نبسته بودی منم بسته بودم اعتراض کردم گفت شیشه هات دودیه گفتم اکه شیشه هام دودیه شما چجور دیدین من کمر بند نبستم به خاطر اینکه من اعتراض کردم برداشت ۱۵۰ هزار تومان جریمه نوشت این است قانون مملکت ما

امیر رضا
3 ماه قبل

عالیه

مجید
4 ماه قبل

من شماره تلفن خودمو دادم موقع تعویض پلاک یک بار اس ام اس خلافی اومد دیگه نیومد الان رفتم میبینم سال گذشته آخر سال نهم برج دوازده برام خلافی زده در صورتی که من اون روز تو اون ساعت سر کار بودم و ماشین هم تو پارکینگ شرکت بوده، مهلت اعتراضم که ۶۰ روز بیشتر نیست تاریخش گذشته اس ام اس هم نیومده

محمد
5 ماه قبل

پلیس + ۱۰ شماره تغییر نمیده گفت کار ما نیست

حامد
پاسخ به :   محمد
3 ماه قبل

بله کاملا درسته منم رفتم انجام ندادن

حسين علیپور
5 ماه قبل

سلام بنده در دفتر خدمات پلیس +ده جهت ترخیص خودرو اقدام کرده‌ام ولی پیامک هزینه پارکینگ نیومده الانم تعطیل شده

عباس
6 ماه قبل

پیامک یه بنده خدایی برای خط من میاد چیکار کنم به نظرتون؟

مجید
پاسخ به :   عباس
5 ماه قبل

خودت زحمت پرداختشو بکش دستت درد نکنه خیر بینی

سعید
6 ماه قبل

سلام من ماشینم و سه ساله فروختم ولی برام پیامک پرداخت جریمه طرح ترافیک میاد لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم این قضیه رو حل کنم

محمد
7 ماه قبل

برای بنده در این اواخر سال ۱۴۰۱ در طی شبانه روز چند مرتبه جریمه مربوط به سه چهار ماه گذشته داره میاد اگر مستحق جریمه بودم چرا مطابق قوانین ظرف دو سه روز بعد پیامک ارسال نشده حالا جرایمی داره میاد که مربوط به چهار ماه قبل است آیا می‌شود این موضوع رو به جایی انتقال داد.

محمود رشیدی
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر خودروی من در پارکینگ خونه است بار سومه برام پیامک جریمه الصاقی اومده بنده کارمند فرودگاه مهرآباد هستم الان هم سر کارم مشغولم بخدا راههای دیگه ای برای درآمدزایی وجود داره

داود
7 ماه قبل

سلام
برای من یکی دو بار پیامک ثبت تخلف اومده ولی خلافی گرفتم دیدم حداقل ده مورد پیامک برام نیومده ، چجوری میشه ؟!
مثلا مدل ماشینم ۹۶ بوده اولین پیامک ثبت تخلف معاینه فنی میومد میرفتم درست کردم پیام نیومده حالا میبینم ۶ تا جریمه برام ثبت شده خیلی زور

صابری
8 ماه قبل

ماشین من یکساله خوابیده ،بعدش چه جوری رفته بیرون جریمه شده برام پیامک آمده

بخشنده
پاسخ به :   صابری
7 ماه قبل

کسی پلاکش و دستکاری کرده شبیه پلاک شما شده پلیس جریمه کرده به نام شما اومده سریع برید پیگیری کنید وگرنه احتمال هر دردسری براتون هست

علی صادقی
پاسخ به :   بخشنده
4 ماه قبل

باید همان زمان که پیامک جریمه آمد شما به ۱۱۰ زنگ می‌زدند و پلیس می‌آمد خودرو شمارا در داخل پارکینگ کنترل میکرد و صورتجلسه تنظیم میکرد و آن را همراه با شکایت به نیروی انتظامی تحویل می دادید،،مطمعنا قانون از شما حمایت می‌کرد و قاطی جریمه‌های شما را لغو و به دنبال آن آدم متخلف و خودروی او را توقیف و تمام جریمهای پلاک شما و شمارهای نزدیک که همین احتمال را داشته که جریمه برایشان منصور شده را از متخلف خواهند گرفت ،،اره عزیز دل برادر هر کاری راهی دارد و من این را از نزدیک دیده ام چون… مشاهده بیشتر »

پرواز
8 ماه قبل

سلام من شماره موبایلم تغییر کرده برام اس ام اس نمیاد چون پلاکم مال خوزستانه خودم ساکن تبریزم رفتم تعویض پلاک گفتم شمارمو تغییر بدید میگن باید بری خوزستان تغییر بدی اخه بخاطر یه شماره این همه راه باید برم؟؟

سید مسعود مرتضوی میلانی
8 ماه قبل

من الان جمعه ۲۳ دی ۱۴۰۱ از صبح توی خونه نشستم و ماشین هم توی پارکینگ خونه س. برام پیام ارتکاب خلاف اومده که در محور دماوند سرعتت ۳۰ کیلومتر بیش از حد مجاز بوده. آدم اینو به کدوم مرجع باید بگه آخه؟

علی صادقی
پاسخ به :   سید مسعود مرتضوی میلانی
4 ماه قبل

در موقع پیامک جریمه زنگ بزنید ۱۱۰ تا پلیس پیاده صورتجلسه کنه و برگ کپی صورتجلسه را همراه شکایت نامه ببرید انتظامی مشکلت رفع میشه ولی باید بلافاصله بعد از پیامک اقدام به درخواست از ۱۱۰ برای رویت خودرو در محل و بازدید پلیس و صورتجلسه باشد،،لطفا شما هم اطلاع رسانی کنید تا اینگونه از ظلم‌ها که یک عده خدانشناس در حق مردم میکنند نیز کم و برچیده شود. ممنون علی صادقی از شهر شاهرود