قبض جریمه تسلیمی الصاقی

تفاوت انواع قبض جریمه تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا سرهنگ احمد کرمی‌‌ اسد در خصوص انواع قبوض جریمه رانندگی اعلام کرد: ابلاغ تخلفات و جرائم رانندگی به صورت تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا به ابلاغ تخلف به صورت تسلیمی پرداخت و تصریح کرد: در این مورد پلیس، راننده متخلف را می‌بیند و نوع تخلف مرتکب شده را به راننده تفهیم می‌کند؛ سپس با رؤیت مدارک رانندگی و ثبت مشخصاتی از جمله مشخصات وسیله نقلیه، مشخصات راننده، درج محل و نوع تخلف نسبت به صدور قبض جریمه اقدام می‌کند.

وی ابلاغ جریمه به صورت تسلیمی را اثربخش‌ترین نوع اعمال قانون دانست.
سرهنگ کرمی‌اسد در خصوص ابلاغ جرائم رانندگی به صورت الصاقی، اظهار کرد: در شرایطی قبض جریمه بدین صورت صادر می‌شود که راننده در محل حضور ندارد و پلیس با مشاهده خودرو که در محل غیرمجاز متوقف و پارک شده است برابر مقررات نسبت به صدور قبض جریمه اقدام کرده و قبض صادر شده را به بدنه خودرو الصاق می‌کند.

پلیس راهنمایی رانندگی

وی به تفاوت این قبض با قبض تسلیمی اشاره کرد و گفت: مشخصاتی از راننده در این مدل از قبض جریمه درج نمی‌شود.
این مقام ارشد اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در خصوص درج تخلفات به وسیله دوربین و سامانه هوشمند اظهار داشت: تمامی فرایند شناسایی پلاک متخلف و صدور قبض جریمه به صورت هوشمند از طریق سیستم‌های نصب شده در معابر انجام می‌شود.

مطلب پیشنهادی  پرداخت قبض جریمه تسلیمی یا دست نویس با شماره سریال

وی گفت: در این فرایند کاربران پلیس نسبت به انطباق اطلاعات دریافتی از دوربین‌ها و مشخصات پلاک و شماره‌گذاری اقدام می‌کنند.
سرهنگ کرمی‌اسد در خصوص ابلاغ دو برگی اعلام کرد: این ابلاغ برای مواردی است که پلیس راننده متخلف را مشاهده می‌کند و دستور توقف یا ایست به راننده می‌دهد تا در خصوص اعمال قانون وی اقدام شود اما به خاطر دلایل مختلفی از جمله عدم رؤیت دستور پلیس توسط راننده یا بی‌توجهی راننده به دستور پلیس و غیره، راننده متوقف نمی‌شود و به حرکت خود ادامه می‌دهد.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اعلام کرد: در این حالت پلیس به منظور اعمال قانون تخلف ارتکابی توسط راننده، مبادرت به صدور قبض جریمه با ابلاغ دوبرگی می‌کند؛ در این شرایط مشخصاتی از راننده درج نمی‌شود ولی پلیس به جهت صحت‌سنجی قبض صادره، مشخصاتی از قبیل وضعیت ظاهری خودرو و احتمالاً راننده را بر روی قبض جریمه یادداشت می‌کند تا برای رسیدگی‌های بعدی بتوان آنها را مدنظر قرار داد.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص اینکه اگر شهروندی نسبت به قبض جریمه اعتراضی داشته باشد باید چه مراحلی را طی کند، اظهار داشت: در صورتی که هموطنان نسبت به قبض جریمه صادر شده توسط دوربین اعتراضی داشتند، می‌توانند تصویر تخلف خود را از طریق مراکز اجرائیات سراسر کشور رؤیت کنند.

مطلب پیشنهادی  جریمه‌ های رانندگی ستاره ‌دار چیست؟

سرهنگ کرمی‌اسد تصریح کرد: در خصوص سایر قبوض جریمه نیز برابر اعلام ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات، رانندگان معترض می‌توانند در مرحله اول با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ نسبت به تنظیم اعتراض و گزارش اقدام کنند که ظرف ۲۴ ساعت از طریق پلیس راهور موضوع بررسی شده و پاسخ دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا ادامه داد: اگر هموطنی نسبت به پاسخ دریافتی از این مرحله نیز اعتراض داشت می‌تواند به واحد رسیدگی به تخلفات مراجعه کرده تا اعتراضش بررسی شود.
این مقام ارشد اجرائیات راهنمایی و رانندگی کشور در پاسخ به سؤال دیگر فارس در خصوص دو برابری شدن مبلغ جرائم خاطرنشان کرد: مهلت پرداخت جرائم رانندگی ۶۰ روز است که بعد از گذشت این مدت، مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد؛ بنابراین بهتر است هموطنان محترم نسبت به پرداخت مبلغ جرائم رانندگی خود در بازه زمانی مذکور اقدام کنند.

 

به این مطلب امتیاز دهید :

61
دیدگاه بگذارید

32 نظرات
29 پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
34 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
آرمین

سلام من امروز خلافی رو از توی سایت پلیس راهور نگاه کردم میبینم ۱ سال پیش برای من دوتا جریمه توقف در محل پارک ممنوع ثبت شده
هر دو جیمه هم به صورت الصاقی و با فاصله زمانی ۴۰ دقیقه ثبت شده
یکی ساعت ۱۶:۲۰ و دیگری ساعت ۱۷:۰۰ در صورتی که من اصلا اون روز موقعی که به ماشینم مراجعه کردم هیچ برگ جریمه ای ندیدم
طبیعتا چون بیشتر از ۶۰ روز هم گذشته هر دو هم دوبرابر شدن
یعنی من الان باید ۴ برابر پرداخت کنم
چطوری میتونم این رو ثابت کنم؟

شماره موبایل
9394210290
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، دو جریمه یکسان در فاصله کمتر از یک ساعت اشتباهه و حتما با اعتراض یکی از اونها حذف میشه

حسین آخوندی

سلام منو تو ازادگان جریمه کردن وجریمه دوبرابر شده ولی به خدا به دین به پیغمبر قسم اصلا به من برگ جریمه ندادن و در ضمن شیشه ماشین من سی درصد دودیه اونم جریمه کردن صدهزار تومان

شماره موبایل
9124168522
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، از طریق دفاتر پلیس+۱۰ اعتراض کنید

مجتبی

سلام برای من در ازادگان امیرکبیر تخلف اشکال فنی یا سیستمی کد ۲۰۱۵ گرفته شده که اصلا ماشین من هیچ مشکلی نداره و معاینه جدید داره ضمنا من شصت سال دارم اهل رانندگی خطرناک یا خطر ساز هم نبوده و نیستم و ۷۵۰۰۰تومان دوبرگی صادر شده ضمن اینکه ایا جرایم دوبرگی هم دوبرابر میشوند؟ و اینکه ایا امکان اعتراض به شرط توفیق دارم؟

شماره موبایل
9121499232
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، کد ۲۰۱۵ مربوط به نقص در سیستم روشنایی در شب هست و ضمنا جریمه های دو برگی دو برابر نمیشن

ناصر فلاحي

سلام: من أصل قبض الصاقی را ندیدم چون أصلاً درآن تاریخ ودر آن محل تو قف غیر مجاز نداشتم چگونه أصل قبض الصاقی را ببینم شاید ماشین دیگر بوده وشماره رااشتباه یادداشت کرده باشندمتاسفانه دوبرابر هم کردن.

شماره موبایل
9123226112
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، از طریق همین اپلیکیشن فرمون میتونید مشخصات قبض رو ببینید و اگر دوبرابر شده با اعتراض میشه همون مبلغ قبلی بشه

علی

سلام خسته نباشید برای گوشی من پیام اومده نوع جریمه را هم تسلیمی نوشته و نوع تخلف هم ۲۱۱۶ نوشته در حالیکه پلیس به من برگ جریمه نداده و چراغهای من همشون سالم هستن لطفا توضیح دهید

شماره موبایل
9145011152
کارشناس

کارشناس راهور (سرهنگ حسنوند)
سلام . کد ۲۱۱۶ یعنی داشتن یا نقص چراغهای جلو، عقب، ترمز یا راهنمای وسیله نقلیه و یا تغییر رنگ چراغ ها که حتما باید بصورت تسلیمی باشه و اگر تسلیمی بوده باید شماره گواهینامه و کد ملی قید شده باشه اگر اینچنین نیست اعتراض کنید

قاسم

سلام خسته نباشید،میخاستم بدونم جریمه های الصاقی هم دوبرابر میشه؟؟

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام، جریمه های الصاقی و تسلیمی دو برایر میشن و دوربین و دوبرگی دوبرابر نمیشن

محمد

بهتر است برای قرار گرفتن مامورین پلیس راهور در رصد متخلفین رانندگی آگاهی لازم در خصوص تخلف را توجیه باشند و مانند برخی بچه های انقلابی عمل نکنند که صرفا وقتی می دیدند شخصی محاسن دارد او را انقلابی قلمداد میکردند و……متاسفانه برخی ماموران راهور گمان میکنند آنهایی که فقط سرعت عامل تصادفات است. در صورتیکه عوامل مختلف بخصوص عدم تمرکز لازم و توجه نکردن به آینه و عدم استفاده از راهنما اصلی ترین موارد تصادفات است.. اگر علاقه به جریمه کردن دارید لطفا بر سر هر تقاطع و خروجی بزرگراهها مامور قرار دهید متوجه خواهید شد ۹۵% رانندگان از… مشاهده بیشتر »

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، فرمایشات شما کاملا درست است

محمد

متاسفانه وقتی ساختار مدیریتی یک کشور متزلزل شود و افرادی نالایق در جایگاههای مختلف حکومت قرار گیرند نه فقط اختلاس و ارتشاع بلکه ضعف مدیریتها در تشخیص و یا تنبیه و مجازاتها پدید می آید و بیگناهان گناهکار تشخیص داده میشوند. و این موضوع راهنمایی و رانندگی را نیز شامل میشود.

کارشناس

👍👍

احمد

سلام وقت بخیر. چند ماه پیش برای من جریمه ۲۰۰ هزار تومانی ثبت شده بود ولی بنده در طول عمرم از آن مسیر هیچ گونه ترددی نداشتم و خوشبختانه در همان تاریخ و همان ساعت بنده در سطح شهر تردد داشتم. با توجه به ترددها در سطح شهر ثبت میشوند به اجرائیات پلیس راهور مراجعه کردم. که مامور آنجا بنده را به پلیس +۱۰ هدایت کردند. در آنجا مبالغی از بنده برای دادن گزارش تخلفات و ثبت شکایت گرفتند. از آنجاییکه بنده ساعت ۱۴ آنجا بودم پرسیدم چقدر طول میکشد که بررسی کنید. گفتند فردا جواب داده میشود!!!!!! خندیدم و… مشاهده بیشتر »

کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ،دوست عزیز حق با شماست و متاسفانه از این موارد روزانه خیلی اتفاق میوفته که حقوق مردم نادیده گرفته میشه

فرحناز

سلام امروز توی میدان کاج سعادت آباد تهران در حالی که ماشین روشن و پشت فرمان بودم وکنار میدان منتظر و دگمه احتیاط روشن بوده و برای ۵دقیقه منتظر خواهرم ایستادم بناگاه برایم پیامک آمد که مبلغ ۴۰۰۰۰تومان جریمه شدم از نوع الصاقی . در حالیکه من رانندگی می کردم و کنار میدان توقف بودم و جریمه ایی به روی ماشین گذاشته نشده بود . چطور در حین پشت فرمان نسشتن جریمه الصاقی میشه و نه تسلیمی و وبرگه جریمه ایی روی ماشین گذاشته نشده ، حالا چکار کنم .

شماره موبایل
9128239527
کارشناس

کارشناس راهور(سرهنگ حسنوند):
سلام ، اگر دقت کرده باشید دور میدان کاج تابلوی توقف ممنوع داره و توسط دوربین های مستقر در میدان جریمه شدید