بررسی شرایط و قیمت پژو ۲۰۰۸ در بازار آزاد

پژو ۲۰۰۸ را تقریبا همگان می‌شناسند، اخبار و حواشی ورود این خودرو به بازار کشورمان و سپس تولید آن، به قدری زیاد بود که تمامی ایرانیان با این کراس اوور فرانسوی آشنا شدند. حاشیه‌های این محصول با ورود به ایران همچنان ادامه داشتند، و در نهایت با تعلیق فعالیت‌های پژو در ایران به بهانه بازگشت تحریم‌های خودروسازی، تمامی امیدها و آرزوها در خصوص موفق بودن پژو ۲۰۰۸، نقش بر آب شد. هرچند ایران خودرو عنوان می‌کند که به دنبال داخلی سازی این خودروست، اما عرضه اندک پژو ۲۰۰۸ به بازار، که ناشی از رکود تولید است، موجب شده تا شاهد افزایش قیمت چند برابری در بازار آزاد باشیم.

پژو ۲۰۰۸ در حقیقت نسخه کمی بلندتر پژو ۲۰۸ است که از پلتفرم مشترکی با این خودرو و سیتروئن C3 بهره می‌برد. پژو ۲۰۰۸ در بازار ایران و بازار جهانی، رقیب خودروهایی نظیر سانگ یانگ تیوولی ، رنو کپچر ، و کراس اوورهای کوچک کره‌ای و ژاپنی محسوب می‌شود. با وجود این خودرو کراس اوور نامیده می‌شود و بسیاری از مشتریان ایرانی، توقع داشتند با خودرویی بلندتر از یک هاچ بک معمولی روبرو شوند، که این اتفاق پس از برخورد نزدیک با پژو ۲۰۰۸ رخ نداد.

 

 

یکی از اساسی ترین تغییراتی که در نسل جدید خودروهای پژو شاهد آن هستیم، داشبورد جدید، موسوم به i-Cockpit است که از پنل داشبورد هواپیما الهام گرفته شده و در تجربه اول رانندگی با خودروهای جدید پژو، برای راننده،‌ نوآورانه خواهد بود. برخلاف ظاهر خارجی پژو ۲۰۰۸ که چندان جادار به نظر نمی‌رسد، کابین این خودرو بسیار بزرگ بوده و فضای کافی برای مسافرت‌های خانوادگی را دارد، همچنین با توجه به اینکه پژو ۲۰۰۸ خودرویی اروپایی است، حجم زیادی از امکانات ایمنی برای آن در نظر گرفته شده و از این نظر، می‌توانید با خیال راحت در جاده‌ها تردد کنید. با این وجود، فضای بار ۴۱۰ لیتری پژو ۲۰۰۸ هرچند در سگمنتش راضی کننده به نظر می‌رسد، اما در مقایسه با برخی رقبا همچون سانگ یانگ تیوولی ، کوچکتر است.

پیشرانه پژو ۲۰۰۸ را موتور مشهور ۱.۶ لیتری توربو THP شکل می‌دهد که جوایز مختلفی را کسب کرده و در بسیاری از مدل‌های پژوسیتروئن، نظیر دی اس ۵ ، دی اس ۶ یا پژو ۵۰۸ به کار گرفته شده است. با وجود آن‌که راندمان این پیشرانه بالاست و عملکرد بسیار خوبی ارایه می‌دهد، نباید به آن فشار آورد و بهتر است تا حد امکان از این موتور خوب نگهداری کنید، چرا که پیشرانه‌های توربو نسبت به شرایط نگهداری و سرویس‌های دوره‌ای بسیار حساس هستند و البته استهلاک آنها از پیشرانه‌های تنفس طبیعی بیشتر است. همچنین با توجه به تعلیق فعالیت‌های پژو در ایران، ممکن است در آینده مشکلات نگهداری برای این پیشرانه بیشتر اتفاق افتد. نکته منفی دیگری که بازار پژو ۲۰۰۸ را تحت تاثیر قرار می‌دهد، کمبود امکانات رفاهی در این خودروست و برخی از مشتریان ایرانی نیز که عاشق آپشن‌های رفاهی هستند، گزینه‌های کره‌ای همچون سانگ یانگ تیوولی سانروف دار را به این خودرو ترجیح خواهند داد.

 

 

 

کمبود عرضه، موجب شده بود که در ماه‌های گذشته، قیمت پژو ۲۰۰۸ به مرز ۳۲۰ میلیون تومان برسد که رقمی غیرقابل باور برای این کراس اوور فرانسوی است. خوشبختانه و به دلیل رکود خرید و فروش در بازار، قیمت این خودرو کاهش داشته و اندکی قابل هضم شده است، هر چند تا رسیدن بازار به شرایط نرمال و واقعی شدن قیمت‌ها، مسیر طولانی در پیش داریم. در جدول زیر، نگاهی به قیمت پژو ۲۰۰۸ در بازار آزاد داشته‌ایم:

 

سال کارکرد رنگ وضعیت بدنه قیمت
۱۳۹۸ صفرکیلومتر سفید بدون رنگ ۳۰۸ میلیون تومان
۱۳۹۸ صفر کیلومتر خاکستری بدون رنگ ۳۱۲ میلیون تومان
۱۳۹۷ ۲۳,۰۰۰ کیلومتر سفید بدون رنگ ۲۷۰ میلیون تومان
۱۳۹۷ ۳۷,۰۰۰ کیلومتر مشکی بدون رنگ ۲۸۵ میلیون تومان
۱۳۹۷ ۱۹,۰۰۰ کیلومتر سفید بدون رنگ ۲۸۰ میلیون تومان

 

 

 

امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments