استعلام خلافی خودرو با کد ملی

استعلام خلافی خودرو با کد ملی

استعلام خلافی و مشاهده جریمه رانندگی همیشه دغدغه رانندگان بوده است. از میان تمام روشهای موجود برای استعلام خلافی شاید روشهای آنلاین با توجه به آسانی این روشها، بیشتر از سایر روشها مورد استقبال رانندگان است. در ادامه روشهای مختلف استعلام خلافی را توضیح می دهیم.

آیا راهی برای استعلام خلافی خودرو با کد ملی وجود دارد؟ 

خلافی خودرو برای پلاک خودرو ثبت می شود نه برای فرد و در تمام روشهای موجود برای استعلام خلافی و مشاهده خلافی خودرو بایستی کد vin  یا شماره بارکد پستی ۸ یا ۹ رقمی خودرو را که در کارت ماشین درج شده است را داشته باشید. بنابراین راهی برای استعلام خلافی خودرو با کدملی وجود ندارد.

در تصویر بالا شماره بارکد پستی در کارت ماشین های جدید و قدیم را می بینید. کد VIN نیز شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود. در هنگام وارد کردن کد VIN دقت کنید که حتما اعداد را به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید.

به غیر از کارت ماشین در برگه سبز خودرو نیز می توانید کد VIN را پیدا کنید. بنابراین اگر کارت ماشین خود را گم کرده اید و یا در حال حاضر امکان دسترسی به آن را ندارید برای استعلام خلافی از کد VIN مندرج در برگه سبز خودرو استفاده کنید.

از چه روشهایی با استفاده از VIN می توان خلافی گرفت؟

  • از سایت راهور و کلیه اپلیکیشن های اندروید و IOS مثل برنامه فرمون و همچنین سایتهای مختلفی که امکان گرفتن خلافی را فراهم کرده اند و باتهای تلگرام استعلام خلافی ، تنها با استفاده از بارکدپستی مندرج در پشت کارت ماشین می توان خلافی گرفت.
  • از طریق ارسال پیامک به سامانه    ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ راهور تنها با کد VIN می توان خلافی گرفت.
  • از روش استعلام با کد  USSD تنها با کد VIN می توان خلافی گرفت.
  • در تماس تلفنی با سامانه راهور با شماره پلاک می توان خلافی گرفت.

در سایت فرمون ضمن اینکه تمامی روشهای استعلام خلافی را توضیح داده ایم یک ابزار برای استعلام خلافی آنلاین نیز قرار داده ایم. برای استعلام خلافی آنلاین در فرمون اینجا کلیک کنید.

اگر در سایت فرمون تنها یکبار خلافی گرفته باشید می توانید در دفعات بعدی با استفاده از شماره پلاک خود خلافی بگیرید. جهت استعلام خلافی با پلاک به این مطلب مراجعه کنید.

بهترین روش استعلام خلافی کدام است؟

از میان روشهای بالا به جرات می توان گفت بهترین راه برای استعلام خلافی برنامه فرمون است. اپلیکیشن فرمون که در دو نسخه اندروید و IOS تهیه شده است. با وارد کردن بارکد پستی و ساخت پروفایل کاربری دیگر نیازی به کارت ماشین برای استعلام مجدد خلافی خودرو نخواهید داشت چراکه کلیه اطلاعات لازم برای استعلام خلافی ذخیره می شود. ضمن اینکه امکان حفظ سوابق خلافی و سوابق پرداخت ها را دارد. مهم تر از همه اینکه فرمون امکان استعلام خلافی خودرو به صورت دوره ای و خودکار را فراهم نموده و در دوره های معین خلافی خودرو را به طور خودکار استعلام می کند و اطلاعات خلافی و جریمه های رانندگی را برای شما ارسال می کند.

۴/۵ - (۱۵ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
9 نظر
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments