معاینه فنی برتر چیست؟

اخذ معاینه فنی برتر جهت تخفیف طرح ترافیک

( آخرین به روزرسانی : ۹۸/۰۳/۰۷ )

خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروی تهران گفت: خودروهای نو(صفر کیلومتر) برای بهره مندی از تخفیف ۲۰ درصدی عوارض طرح جدید ترافیک پایتخت، نیازمند اخذ برگه معاینه فنی برتر هستند.

نواب حسینی منش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه خودروهای نو تا چهار سال از اخذ معاینه فنی معاف هستند، افزود: این معافیت به منزله داشتن معاینه فنی برتر(براساس ضوابط طرح ترافیک کاهش) نیست.

وی اظهار کرد: مالکان خودروهای نو برای بهره مندی از ۲۰ درصد تخفیف عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تهران، باید نسبت به اخذ معاینه فنی برتر خودرو اقدام کنند.

به گفته وی، از سوی دیگر، سال آینده خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند در صورت تردد در سطح شهر تهران، پلاک آنها از طریق دوربین های مکانیزه ثبت و اعمال قانون (۵۰ هزار تومان جریمه) می شوند.

حسینی منش همچنین به مالکان خودروهای صفر توصیه کرد که برای اطمینان از سلامت خودروی خود و همچنین اخذ برگه معاینه فنی برتر به یکی از مراکز ۱۳ گانه ثابت شهر تهران مراجعه کنند.

مطلب پیشنهادی  لیست آدرس و ساعت کار مراکز معاینه فنی خودرو تهران

وی در مورد تفاوت بین آزمون معاینه فنی معمولی و برتر گفت که آزمون های معاینه فنی برتر به ویژه در بخش تست های آلایندگی هوا سختگیرانه تر است.

به گزارش ایرنا، براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، درحال حاضر ۲ طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران از ۱۵ فروردین سال ۹۷ اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروها می باشد.

براساس طرح ترافیک ۹۷، زمان اجرایی این ۲ طرح از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ خواهد بود ضمن اینکه روزهای پنجشنبه و جمعه این طرح ها اجرا نخواهد شد.

مطلب پیشنهادی  خرید طرح ترافیک 98 (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)

ساعت تردد خودروها در طرح جدید ترافیک در ۳ محدوده زمانی ۶:۳۰ دقیقه تا ۱۰، ۱۰ تا ۱۶ و از ۱۶ تا ۱۹ تقسیم‌بندی شده است.

نرخ ورود به محدوده طرح جدید ترافیک نیز از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز و سقف آن ۳۶ هزار تومان در روز است.

در طرح جدید ضرایب و تخفیف هایی برای تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک شامل داشتن معاینه فنی برتر(۲۰ درصد تخفیف) و همچنین زمان تردد در محدوده در نظر گرفته شده است.

براساس ضوابط طرح جدید، عوارض ورود به محدوده طرح برای جانبازان و معلولان به صورت کلی با ۵۰ درصد تخفیف دریافت می شود و عوارض طرح برای جانبازان بیش از ۷۰ درصد و همین‌طور جانبازان اعصاب و روان بیش از ۲۵ درصد به صورت رایگان است.

مطلب پیشنهادی  نحوه خرید طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق)

همچنین ۳ درصد مجموع سهمیه طرح جدید ترافیک تهران با ضریب نیم درصد(۵۰ درصد تخفیف) به گروه های خاص از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص داده شده است.

عوارض تردد وسایل نقلیه پلاک تهران از جمله آژانس ها، موسسات اتومبیل کرایه و حمل و بار نظیر وانت بارها و سرویس مدارس که دارای مجوز یا پروانه فعالیت از شهرداری تهران باشند، در سقف مجوزهای ورودی در سال با اعمال ضریب نیم درصد تعیین و محاسبه خواهد شد.

همچنین تاکسی های اینترنتی باید مجوز از شهرداری بگیرند تا به درخواست طرح ترافیک آنها رسیدگی شود

براساس اعلام شهرداری تهران، ورود به محدوده ترافیکی زوج و فرد نیز در سال ۹۸ با ادغام در طرح ترافیکی اصلی منوط به پرداخت عوارض خواهد شد.

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
خلاصه
اخذ معاینه فنی برتر جهت تخفیف طرح ترافیک
عنوان مقاله
اخذ معاینه فنی برتر جهت تخفیف طرح ترافیک
توضیحات
خودروهای نو(صفر کیلومتر) برای بهره مندی از تخفیف 20 درصدی عوارض طرح جدید ترافیک پایتخت، نیازمند اخذ برگه معاینه فنی برتر هستند.
نویسنده
نام پابلیشر
فرمون
لوگو پابلیشر