اجرای طرح تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو در کیش از اول مهر ماه

رئیس پلیس راهور کیش از دستورالعمل جدید در مناطق آزاد و برنامه زمانبندی برای تعویض پلاک‌های قدیمی خودرو‌ها خبر داد.

به گزارش فرمون به نقل از ایرنا، رئیس پلیس راهور کیش گفت: در جزیره کیش بیش از ۱۹ هزار و ۲۰۰ خودرو تردد می کند و از این تعداد تاکنون تنها ۶ هزار خودرو اقدام به تعویض پلاک های خود کردند

“سرگرد بهرام ایمانی نسب” روز شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این طرح از اول مهر امسال آغاز و طبق جدول زمانبندی تا پایان سال ۹۸ اجرا می شود.

زمان بندی تعویض پلاک در جزیره کیش

وی توضیح داد: کلیه وسائط نقلیه پلاک منطقه آزاد کیش که آخرین رقم سمت راست شماره گذاری آنها به ۱-۲ و ۳ ختم می شود از مورخه ۱/ ۷/ تا ۳۰/ ۸/ ۹۸، پلاکهایی که به ۴ تا ۶ ختم می شود از مورخه ۱/ ۹ تا۳۰ / ۱۰/ ۹۸ و پلاکهایی که آخرین رقم سمت راست آنها به ۷ تا ۹ ختم می شود، از ۱/ ۱۱ تا ۲۵ /۱۲ فرصت دارند با دست داشتن مدارک لازم برای دریافت پلاک جدید به پلیس راهور مراجعه کنند.

ایمانی نسب، هویت بخشی به وسائط نقلیه سبک، سنگین و نیمه سنگین، تسهیل و تسریع در صدور کارت سوخت، بازبینی مدارک و تکمیل سند مالکیت را از مزایا و اهداف این طرح ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور در اجرای بخشنامه تعویض پلاک وسائط نقلیه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تجاری به اجرا گذاشته شده توضیح داد: مرحله اول این طرح از ۱۵/ ۲ / ۹۷ با ارائه ۶ هزار پلاک جدید به متقاضیان و خودورهای بدون پلاک آغاز شده و در مرحله دوم که از اول مهر آینده اجرا و تمامی پلاکهای قدیمی تعویض می شود.

ایمانی نسب تاکید کرد: مالکانی که در بازه های زمانی اعلام شده اقدام به تعویض پلاک نکنند، خودروهای آنها توقیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد حقیقی(شخصی) تنها تا پنج پلاک را می توانند به نام خود ثبت کنند گفت: داشتن تعداد پلاک برای خودروهای مربوط به ارگان ها و یا سازمان ها محدودیت ندارد.

 

مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک در جزیره کیش:

وی ارائه نامه رسمی از سازمان منطقه آزاد، درخواست متقاضی، ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی مالک، اصل سند مالکیت، اصل کارت شناسایی وسائط نقلیه، گواهی عدم خلافی، فیش تعرفه تعویض پلاک، بیمه نامه شخص ثالث و فیش تعرفه هوشمند سازی کارت شناساسی خودرو در مجموع به مبلغ فعلی حدود ۱۵۷ هزار تومان را از جمله مدارک لازم برای دریافت پلاک جدید ذکر کرد.

رئیس پلیس راهور کیش افزود: در صورت تکمیل بودن مدارک مورد نیاز، تنها نزدیک به یک ساعت زمان برای تعویض پلاک صرف خواهد شد.

 

مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو

ردیف

مدرک

۱ دریافت برگ اطلاعات خودرویی از واحد شماره گذاری پلیس راهور کیش
۲ گواهی عدم خلافی از پلیس +۱۰ (میدان سنایی ساختمان کیش ایر)
۳ پرداخت عوارض از ساختمان شماره ۹ بندرگاه
۴ اصل و کپی مدارک شرکت شامل اساسنامه آگهی تاسیسات آخرین روزنامه رسمی، آخرین تصمیمات شرکت، آخرین تغییرات شرکت، معرفی نامه نماینده شرکت به همراه اصل و کپی مدارک شناسایی و کپی مدارک شناسایی مدیرعامل
۵ اصل و کپی کارت شناسایی وسیله نقلیه
۶ اصل و کپی بیمه نامه شخص ثالث
۷ اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مالک وسیله نقلیه یا نماینده قانونی وی
۸ اصل و کپی معاینه فنی خودروهای ۲۰۱۷ به پایین
۹ کد پستی محل سکونت خریدار
ارائه اصل و کپی یکی از موارد احراز سکونت:
الف- سند مالکیت تک برگی به نام خریدار یا همسر یا پدر و مادر وی
ب- سند اجاره نامه معتبر به نام خریدار یا همسر وی به همراه کپی فیش آب یا برق مربوطه محل سکونت حداکثر به تاریخ دو ماه گذشته
ج- گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان با ذکر آدرس محل سکونت خریدار، صادره از آموزشگاه محل تحصیل که به تایید آموزش و پروررش منطقه مربوطه رسیده باشد
د- معرفی نامه از اداره محل خدمت (ویژه کارکنان دولت و نیروهای مسلح) با ذکر آدرس محل سکونت کارکنان مزبور
ه- گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه با ذکر آدرس خوابگاه دانشجویی
و- سند مالکیت با دفترچه منزل مسکونی به نام خریدار یا همسر وی

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments