آمار جان باختگان حوادث رانندگی سال ۹۷

آمار جان باختگان حوادث رانندگی سال ۹۷

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال ۱۴هزار و ۶۸۵ نفر در حوادث رانندگی فوت کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (با ۱۴ هزار و ۵۷۰ نفر)، هشت دهم درصد افزایش یافته است.
به گفته این سازمان از مجموع ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر که در حوادث رانندگی ۱۰ ماهه امسال جان خود را از دست داده اند، ۱۱ هزار و ۵۱۲ نفر مرد و ۳ هزار و ۱۷۳ نفر زن بودند.

 

بیشتر مرگ‌ها، در جاده‌های برون شهری

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، جاده‌های برون شهری با ۹ هزار و ۴۰۷ کشته، جاده‌های درون‌شهری با سه هزار و ۵۷۹ نفر و جاده‌های روستایی با ۹۷۸ نفر، به ترتیب نقاطی بودند که بیشترین فوتی‌ها در آنها رخ داده است.
همچنین ۱۶۵ نفر از جانباختگان حوادث رانندگی در جاده‌های اختصاصی و ۵۵۶ مورد نیز در دسته بندی سایر، قرار گرفته است.

 

استان فارس، دارای بالاترین آمار جان باختگان حوادث رانندگی

استان فارس با هزار و ۱۷۹ کشته در حوادث رانندگی ۱۰ ماهه امسال، بالاترین میزان تلفات را ثبت کرده است و پس از فارس، استان تهران با هزار و ۱۰۰ و خراسان رضوی با ۹۷۲ کشته قرار دارند.

 

 

استان ایلام، دارای کمترین فوتی

در گزارش پزشکی قانونی آمده است، استان ایلام با ۱۲۵ کشته در ۱۰ ماهه امسال، کمترین میزان فوتی‌های حوادث رانندگی را ثبت کرده است و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۴ و اردبیل با ۱۹۱ کشته در همین مدت زمان، استان‌هایی هستند که کمترین این آمار را داشتند.

 

افزایش ۹.۸ درصدی مصدومان حوادث رانندگی

در این گزارش آمده است: در ۱۰ ماهه امسال، ۳۱۵ هزار و ۹۲ مصدوم حادثه رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، (۲۸۷ هزار و ۸۶ مورد) ۹.۸ درصد افزایش دارد.

 

افزایش ۳.۱ درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی در دی ماه امسال

بر اساس گزارش پزشکی قانونی، در دی ماه امسال، هزار و ۱۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (هزار و ۱۲۵ نفر) ۳.۱ درصد رشد را نشان می‌دهد. از مجموع هزار و ۱۶۰ کشته تصادفات دی ماه، ۹۳۶ مرد و ۲۲۴ زن بودند.

رشد ۱۹.۸ درصدی مصدومان در دی ماه

همچنین آمار مراجعان مصدومیت‌های ناشی از حوادث رانندگی در دی ماه امسال، ۲۸ هزار و ۵۱۴ مورد بود که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (۲۳ هزار و ۷۹۲ مورد) ۱۹.۸ درصد رشد داشته است.

 

مطلب پیشنهادی  بیشترین دلیل تصادفات موتورسیکلت سواران در تهران چیست؟

 

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments