مراکز تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت

تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت ۱۴۰۲ (مدارک، نوبت دهی،هزینه)

مراحل تعویض پلاک خودرو

در حال حاضر تعویض پلاک با نوبت دهی اینترنتی انجام می شود و متقاضیان تعویض پلاک خودرو یا موتور بایستی پیش از مراجعه از طریق سامانه آنلاین nobatdehi.epolice.ir نوبت بگیرند.  با امکان اخذ نوبت اینترنتی در این سامانه با انتخاب روز و ساعت مراجعه از صف های طولانی و معطلی رهایی می یابید و با خیال آسوده در زمان رزرو شده در محل تعویض پلاک موردنظر حاضر می شوید.

ضمنا پیش از مراجعه به تعویض پلاک باید مالیات نقل و انتقال خودرو را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

پس از حضور در مرکز تعویض پلاک باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱-مراجعه به غرفه مورد نظر در ساختمان اداری طبق شماره برگه

۲-بررسی نهایی مدارک داخل پوشه توسط کارشناس حقوقی غرفه و دریافت کاغذ تایید فنی خودرو توسط افسر حاضر در تعویض پلاک

۳-دریافت کاغذ پرداخت وجه که میبایست از طریق دستگاه POS موجود در مرکز تعویض پلاک پرداخت شود. اگر خودرو یا موتورسیکلت دارای خلافی باشد، خلافی بایستی توسط فروشنده در مرکز تعویض پلاک پرداخت شود.

۴-واریز وجه تعویض پلاک برابر تعرفه به حساب خزانه در باجه بانک ملی(که در سال ۱۴۰۱ قانون‌گذار هزینه تعویض پلاک را یکسان‌سازی کرده و اکنون هزینه تعویض پلاک، نقل و انتقال و صدور کارت سند، برای کلیه خودروها یکسان و برابر ۳۷۳ هزار و ۵۰۰ تومان است. در واقع ۱۵۰ هزار تومان برای عوارض، ۱۰۰ هزار تومان بابت پلاک و ۵۰ هزار تومان بابت تعرفه کارت خودرو دریافت می‌شود. )

۵-دریافت برگه ای برای فک پلاک و تحویل پلاک قدیمی و دریافت پلاک جدید پس از تایید نقل و انتقال و سند مالکیت خودرو

۶-تحویل برگه ورودی و خارج شدن از مرکز تعویض پلاک

 

مراحل تعویض پلاک

مدارک تعویض پلاک و نقل و انتقال وسایل نقلیه

۱-اصل سند فروش کارخانه سازنده (تولید داخل)

۲-اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه

۳-اصل سند مالکیت وسیله نقلیه که توسط ناجا صادر شده است

۴-اصل شناسنامه جدید یا کارت ملی متعاملین یا نمایندگان قانونی آنها

۵-حضور فروشنده و خریدار یا نماینده قانونی آنها

۶-ارائه برگ عدم خلافی

۷-ارائه اصل فیش پرداخت بهای پلاک براساس تعرفه

۸-مدارک احراز سکونت خریدار

۹-ارائه اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر

۱۰-ارائه اصل کارت معاینه فنی ( خودروهای شخصی و دولتی که بیش از ۴ سال از مدل آن سپری شده باشد و خودروهای عمومی که بیش از یک سال از مدل آن ها سپری شده باشد.)

شرایط و مدارک احراز سکونت

هر یک از مدارک زیر برای احراز سکونت و فک پلاک کافی است:

۱. ارائه سند مالکیت منزل مسکونی بنام خریدار وسیله نقلیه (همراه با قبوض مورد اشاره در بند ۹)

۲. ارائه سند اجاره هالوگرام دار دارای کد رهگیری منزل مسکونی بنام خریدار وسیله نقلیه(همراه با قبوض مورد اشاره در بند ۹) (اجاره نامه افرادی که با مراجعه به بنگاه های معاملات ملکی متخلف اقدام به اخذ اجاره نامه صوری به روز  می نمایند پذیرفته نمی شود)

۳. ارائه جواز کسب معتبر بنام خریداروسیله نقلیه(همراه با قبوض مورد اشاره در بند ۹)

۴. ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان با ذکر آدرس محل سکونت والدین که به تائید آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد.

۵. ارائه معرفی نامه از اداره محل خدمت (ویژه کارکنان دولت و نیروی های مسلح) با ذکر آدرس محل سکونت کارکنان مزبور.

۶. در صورت ادعای سکونت خریدار در منزل والدین، ارائه سند (استیجاری- ملکی) بنام پدر یا مادر (همراه با قبوض مورد اشاره در بند ۹)

۷. ارائه سند واحد مسکونی بنام همسر خریدار وسیله نقلیه(همراه با قبوض مورد اشاره در بند ۹)

۸. در صورت عدم ارائه مدارک فوق الذکر براساس محل صدور شناسنامه اقدام می گردد (همراه با قبوض مورد اشاره در بند ۹)

۹. برای امکان احراز آدرس دقیق محل سکونت براساس مدارک ارائه شده در بندهای (۱،۲ ،۳، ۶، ۷، ۸ ) ارائه مدرک تکمیلی اصل فیش آب یا برق یا گاز به تاریخ روز برای احراز آدرس دقیق محل سکونت مالک الزامی می باشد.

۱۰. دفترچه بیمه تأمین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک (با توجه به عدم درج آدرس در دفترچه خدمات درمانی ،دفترچه خدمات درمانی پذیرفته نمی شود)

۱۱. برای ساکنین شهرها و روستاهای مرزی که در زمان جنگ تحمیلی به شهرهای دیگر نقل مکان نموده و دارای محل تولد و صدور شناسنامه مغایر با والدین خود می باشند ارائه خدمات با ارائه تأییدیه معتبر ممهور به مهر شورای محل / روستا بلامانع است.

۱۲. در صورت ارائه سایر مدارک توسط متقاضی نظیر فروشنامه منزل مسکونی مربوط به زمین های اوقافی، روستایی که به تایید شورای اسلامی محل رسیده، نامه های رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی (عشایر) و … ارائه خدمات صرفاً در صورت احراز محل سکونت با نظر مدیرفنی بلامانع خواهد بود.

۱۳. در خصوص سازمان ها ، کارخانجات، شرکت ها، اساسنامه و روزنامه رسمی که حداکثر دو سال از تاریخ ثبت در روزنامه گذشته باشد و براساس شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر آدرس دقیق محل فعالیت اقدام گردد.

۱۴. در رابطه با سازمان ها، کارخانجات، شرکت ها که دارای شعبه و یا دفتر در سایر شهرها (به غیر از شهری که سازمان، کارخانه، شرکت در آنجا به ثبت رسیده) هستند، بایستی براساس مندرجات اساسنامه و روزنامه رسمی آنها با ذکر آدرس دقیق محل شعبه و  اقدام گردد.

هموطنان دقت نمایند مدیران فنی مستقر در مراکز می بایست سکونت فرد در آدرس ادعایی را بر اساس مدارک مورد اشاره احراز نمایند تا در صورت بروز حوادث ، تصادف ، ابلاغ تخلفات رانندگی  و وارد آوردن خسارت مالی و جانی ، امکان احقاق حقوق دیگران ممکن باشد.

همچنین با توجه به الکترونیکی شدن اکثر امور در پلیس راهور و ابلاغ از طریق تلفن همراه لازم است هموطنان شماره تلفن همراه معتبر و فعال را در هنگام تکمیل فرم ها ارایه  نمایند تا امکان ابلاغ جرایم ، پیگیری خدمات و…، امکانپذیر باشد.

 

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو و موتور سیکلت

به تازگی امکان نوبت دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک از طریق سایت nobatdehi.epolice.ir آغاز شده است و مراکز تهران و سایر استانها نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک انجام می‌دهند و مراکز تا ساعت ۱۶ باز هستند. متقاضیان تعویض پلاک می‌توانند از سه روز تا یک دقیقه قبل از حضور در مرکز، نوبت خود را دریافت یا لغو کنند. دریافت نوبت اینترنتی مراکز تعویض پلاک، هیچ هزینه‌ای ندارد.

همچنین بر اساس ماده ۳۰‌ قانون مالیات بر ارزش افزوده، از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت، به استثنای ماشین‌های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، مشمول مالیات نقل و انتقال می باشد.

بر این اساس، لازم است کلیه متقاضیان نقل و انتقال وسیله نقلیه، قبل از دریافت نوبت نقل و انتقال، ابتدا از طریق “سامانه سکوی وصول دیون سازمان امور مالیاتی” نسبت به استعلام بدهی مالیاتی و پرداخت مالیات اقدام فرمایند.

برای پرداخت مالیات نقل و انتقال به آدرس https://platform.cartax.ir/toll/login مراجعه کنید.

ساعت کار مراکز تعویض پلاک تهران

ساعت پذیرش مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در تهران و سایر استانها به طور معمول از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۱۴ و پنجشنبه از ساعت ۷ تا ۱۲ خواهد بود.

بدیهی است ساعات یاد شده ، صرفا ساعت پذیرش مراکز بوده و در صورتیکه شهروندان در داخل مراکز پذیرش شده باشند تا هر ساعتی که کار آنها ادامه داشته باشد نسبت به ارائه خدمات به این افراد اقدام می شود.

 

 

ساعت کار تعویض پلاک

 

سوالات متداول تعویض پلاک

جهت دریافت پلاک تهران چگونه اقدام کنیم؟

دریافت پلاک هر استان مستلزم سکونت در همان استان است.

صدور کارت خودرو بعد از تعویض پلاک چگونه است؟

پس از انجام تعویض پلاک، ارسال کارت خودرو توسط پست انجام می شود که از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی قابل مشاهده است.

تعویض پلاک شهرستان در تهران به چه صورت است؟

اگر به تهران نقل مکان کرده اید و یا در تهران نیز دارای منزل مسکونی هستید با همراه داشتن مدارک سکونت به پلیس +۱۰ مراجعه کنید. سپس به یکی از مراکز تعویض پلاک در تهران مراجعه کنید.

آیا تعویض پلاک نیاز به داشتن برگه معاینه فنی دارد؟

بله یکی از مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک، برگه معاینه فنی است.

برای به نام زدن خودرو یا موتورسیکلت به کجا مراجعه کنیم؟

برای به نام زدن خودرو یا موتورسیکلت، احتیاجی به رفتن به دفاتر اسناد رسمی نیست . طبق مصوبه مجلس بدون نیاز به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و تنها با مراجعه به مرکز تعویض پلاک، سند ماشین بنام شما صادر می شود.

 

آدرس مراکز تعویض پلاک

 

پلاک کدام خودروها تعویض نمی‌شود؟ 

خودرویی که شماره‌گذاری نمی‌شود حتما یکی از تأییدیه‌های محیط زیست و استاندارد را ندارد.

وسایل نقلیه ای که دارای نقص به شرح ذیل باشند خدمات تعویض پلاک و شماره گذاری را دریافت نمی کنند؛ خودروهایی که اصالت نداشته باشند و یکی از ارکان اصلی از جمله شاسی، اتاق یا موتور به صورت غیرقانونی عوض شده باشد؛ خودروهای تصادفی شدید که بیش از ۶۰ درصد خسارت دیده باشند چرا که ایمنی لازم برای شماره‌گذاری را ندارند. خودروهایی که دو تکه هستند؛ خودروهایی که مدارک‌شان غیراصیل باشد. و همچنین خودروهایی که ایمنی‌شان از دست رفته و مشخصات فنی‌شان آسیب دیده باشد.

خودروهایی که در لیست توقیف قرار دارند تکلیف‌شان چه می‌شود؟

به خودروهای توقیفی و افراد ممنوع المعامله خدمت ارائه نمی‌شود. خودروهایی که ممنوعیت قضایی و توقیف داشته باشند تا زمان رفع توقیف نمی‌توانند خدمات دریافت کنند؛ همچنین خودروهایی که دستور منع خدمات از سوی مراجع قضایی و سازمان‌های ذی ‌صلاح در موردشان صادر شده باشد نیز در شمول خودروهایی هستند که نمی‌توانند تعویض پلاک انجام دهند.

مورد مهم دیگر در خصوص افراد است؛ اگر شخصی ممنوع‌المعامله باشد نیز نمی‌تواند برای تعویض پلاک اقدام کند.

مدت زمان معمول برای صدور و ارسال سند و کارت‌ وسایل نقلیه چقدر است؟

سند که در مراکز تعویض پلاک پرینت گرفته شده و در همان محل چاپ می‌شود اما کارت ماشین چون در یک کارخانه متمرکز چاپ می‌شود دو تا سه روز زمان می‌برد؛ با احتساب مدت زمان ارائه به پست و رسیدن به در منازل حداکثر یک هفته طول می‌کشد تا کارت ماشین به دست صاحبش برسد.

در صورت مفقودی چگونه افراد می‌توانند برای کارت یا سند مجدد اقدام کنند؟

افرادی که کارت خودروی شان مفقود شده باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند؛ در آن مراکز خودرو بازدید شده و متقاضی باید یکسری فرم‌های تعهد کشف عدم فساد را پر کرده تا در ادامه کارت جدید چاپ و ارسال شود.

اما برای اسناد مفقود شده چون بحث مالکیت مطرح است باید در روزنامه رسمی آگهی شود و بعد از گذشت ۱۰ روز از زمان آگهی متقاضی برای طی مراحل و دریافت سند مراجعه کند.

پس از صدور کارت خودرو به آدرس متقاضی، اگر در زمان مراجعه پستچی، متقاضی حضور نداشت تکلیف کارت خودرو چه می‌شود؟

مدارک برای خودروهای نو شماره هم شامل کارت و هم شامل سند ماشین است؛ وقتی پستچی به آدرس ثبت شده مراجعه می‌کند در صورت نبودن فرد از همسایگان پرس و جو می‌کند اگر محرز شود که فرد متقاضی اصلا در آدرس اعلامی سکونت ندارد بلافاصله مدارک به ستاد راهور بازگشت خورده و امحاء می‌شود.

در این صورت شخص باید دوباره به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و آدرس جدید و صحیح را اعلام کند تا دوباره کارت صادر و ارسال شود.

اگر آدرس صحیح بود و متقاضی حضور نداشت تکلیف چه می‌شود؟

اگر آدرس صحیح بود و فرد در آن ساعت در آدرس اعلامی حضور نداشته باشد پستچی تا سه مرحله به آدرس مراجعه می‌کند اگر باز هم حضور نداشت مدارک خودرو به مدت سه ماه در باجه معطله پست می‌ماند تا مالک خودرو مراجعه کند؛ اگر در این بازه زمانی هم مالک خودرو به پست مراجعه نکرد مدارک به پلیس راهور عودت داده می‌شود.

هزینه تعویض پلاک انواع خودرو 

در ادامه هزینه تعویض پلاک چند نمونه خودرو آمده است:

پژوپارس مدل ۱۴۰۰: یک‌میلیون و ۲۹۶ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک که در مجموع یک‌میلیون و ۶۷۱ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری می‌شود.

تیبا مدل ۱۴۰۰: ۹۲۷ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک که در مجموع یک‌میلیون و ۳۰۲ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

برلیانس h۳۳۰ اتوماتیک مدل ۹۶: یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک که در مجموع یک‌میلیون و ۷۲۵ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

سمند LX بنزینی مدل ۹۸: ۹۵۲ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک که در مجموع یک‌میلیون و ۳۲۷ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۳: ۵۲۴ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک که در مجموع ۸۹۹ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

رنو تندر ال ۹۰‌ای ۲، LP مدل ۹۵: ۹۴۰ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک که در مجموع یک‌میلیون و ۳۱۵ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

دناپلاس مدل ۹۸: یک‌میلیون و ۳۸۶ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک و در مجموع یک‌میلیون و ۷۶۱ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

رنوساندرو اتوماتیک مدل ۹۶: یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک و در مجموع یک‌میلیون و ۹۷۵ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

سوناتا LF مدل ۲۰۱۹: ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هزینه مالیات و ۳۷۵ هزار تومان هزینه پلاک و در مجموع ۹ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان به‌اضافه هزینه عوارض شهرداری است.

نوبت دهی تعویض پلاک به صورت اینترنتی

اخیرا با توجه به ازدیاد متقاضیان تعویض پلاک و به لحاظ رعایت فاصله گذاری اجتماعی نوبت دهی تعویض پلاک به صورت اینترنتی انجام می شود. برای دریافت نوبت می توانید به آدرس https://nobatdehi.epolice.ir مراجعه کنید و نوبت خود را ثبت کنید. این طرح فعلا فقط در تهران در حال اجرا است و به مرور در سایر استانها نیز اجرایی خواهد شد.

آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو در تهران

مرکز تعویض پلاک میثم

آدرس : تهران – کیلومتر۱۷ جاده مخصوص کرج خ داروپخش خ اردیبهشت یکم

تلفن تماس مرکز : تلفن: ۴۴۹۸۹۸۱۹-۰۲۱

خدمات نقل و انتقال وسایط نقلیه سبک(سواری و وانت) ، نیمه سنگین و سنگین. پذیرش خودروهای نیمه سنگین و سنگین در این مرکز تا ساعت ۱۲ می باشد. نوبتهای بعد از ساعت ۱۲ وسایط نقلیه نیمه سنگین و سنگین پذیرش نمی شوند.

مرکز تعویض پلاک اتحاد (خودروهای سبک و موتور سیکلت)

آدرس:  تهران – بزرگره شهید زین الدین- خ احسان- خ پنجم غربی اتحاد

تلفن تماس مرکز : ۷۷۳۹۳۲۳۲-۰۲۱

مشاهده روی نقشه 

مرکز تعویض پلاک چیتگر

آدرس:  تهران – کیلومتر ۱۱ بزرگراه شهید لشگری(مخصوص کرج)

تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۰۱۵۶۶-۰۲۱

در این مرکز فقط به خودروهای سبک شامل سواری و وانت خدمات ارایه می شود.

مشاهده روی نقشه

مرکز تعویض پلاک خاوران (خودروهای سبک، سنگین و موتورسیکلت)
آدرس: تهران- کیلومتر ۱۰ جاده خاوران- بعد از سه راه خاورشهر- نبش قبرستان ارامنه

تلفن تماس مرکز : ۳۵۰۴۴۰۰۰-۰۲۱

مشاهده روی نقشه 

خدمات نقل و انتقال وسایط نقلیه سبک(سواری و وانت) ، نیمه سنگین و سنگین. پذیرش خودروهای نیمه سنگین و سنگین در این مرکز تا ساعت ۱۲ می باشد. نوبتهای بعد از ساعت ۱۲ وسایط نقلیه نیمه سنگین و سنگین پذیرش نمی شوند.

مرکز تعویض پلاک الغدیر(خودروهای سبک)

آدرس: تهران- یافت آباد- بلوار الغدیر- خ شهید اکبر حسینی

تلفن تماس مرکز : ۶۶۱۳۳۸۵۷-۰۲۱

در این مرکز فقط به خودروهای سبک شامل سواری و وانت خدمات ارایه می شود.

مشاهده روی نقشه 

واحدشماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو

آدرس: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو

تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۳۴۴۴۵

واحد شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا

آدرس: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا

تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۰۶۶۱۰

واحد شماره گذاری مستقر در شرکت آسان موتور

آدرس: کیلومتر ۸جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری شرکت آسان موتور

تلفن تماس مرکز : ۴۸۶۴۵۷۴۷

مرکز تعویض پلاک قزل حصار

آدرس: جاده قزل حصار- جنب بی سیم کمال شهر

تلفن تماس مرکز : ۳۳۳۵۹۷۷۱ (۰۲۶۱)

مشاهده روی نقشه

مرکز تعویض پلاک باقرشهر

آدرس: تهران – انتهای خ شهید رجایی- میدان شهید چله دوان- خ انرژی- ابتدای روستای قمصر

تلفن تماس مرکز : ۵۶۵۲۸۶۵۶-۰۲۱

 

آدرس مراکز تعویض پلاک موتورسیکلت در تهران

 

مدارک لازم تعویض پلاک موتورسیکلت

 

مرکز تعویض پلاک یادگارامام (ره) (موتورسیکلت)

آدرس:  تهران – بزرگراه یادگار امام- خ زنجان شمالی – جنب ستاد ترخیص خودرو

تلفن تماس مرکز :  ۶۶۵۱۷۵۲۱-۰۲۱

مشاهده روی نقشه 
در این مرکز فقط به موتورسیکلت خدمات ارایه می شود.
مرکز تعویض پلاک خلیج فارس(موتورسیکلت)

آدرس: تهران – کیلومتر ۷ بزرگراه فتح(قدیم کرج) – بلوار خلیج فارس – خ رهنما

تلفن تماس مرکز : ۶۶۲۶۰۲۶۸-۰۲۱

مشاهده روی نقشه 

در این مرکز فقط به موتورسیکلت خدمات ارایه می شود.

مراکز تعویض پلاک شهرستان‌های تهران

شهریار: شهریار – میدان نماز، کیلومتر ۲بلوار پلیس، خیابان دامداری

تلفن تماس مرکز: ۶۵۲۹۰۲۶۹-۰۲۱

مشاهده روی نقشه

برابر دستورالعمل های صادره از راهور ناجا، دریافت کدپلاک تهران در این مرکز ممنوع می باشد. متقاضیان دریافت کدپلاک تهران می بایست صرفا به یکی از مراکز تعویض پلاک های میثم ، چیتگر، اتحاد، الغدیر، خاوران و باقرشهر مراجعه نمایند.

مراکز تعویض پلاک مرکز استان‌ها

اصفهان ۱: اصفهان – جاده اصفهان شیراز- بعد از شهرک سپاهان شهر- ضلع جنوبی شهرک راهنمایی ورانندگی تلفن: ۱۲۱۰۰۱-۰۳۱

مرکز شماره یک اصفهان ویژه خدمات به انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین می باشد.

اصفهان۲:  اصفهان – میدان ورزشکار- ابتدای جاده دولت آباد- جنب تاکسیرانی تلفن: ۳۴۶۲۰۸۴۱-۰۳۱  مشاهده روی نقشه

مرکز شماره ۲ اصفهان ویژه خدمات به تاکسی ها، سواری کرایه، موتورسیکلت ها و سواری شخصی می باشد. در این مرکز خودرو سبک شخصی(سواری و وانت) مورد پذیرش قرار می گیرد که صرفا دارای پلاک استان اصفهان یعنی ۱۳ و ۲۳ و ۴۳ و ۵۳ و ۶۷ باشد.

ارومیه: آذربایجان غربی / ارومیه – کیلومتر ۵ جاده سرو ابتدای ورودی جاده جهتلو تلفن: ۳۲۷۶۳۵۴۲-۰۴۴  مشاهده روی نقشه

اراک: اراک – جاده خمین- بالاتر از دانشگاه آزاد واحد فلق تلفن: ۳۴۱۳۰۱۶۱-۰۸۶  مشاهده روی نقشه

اردبیل: اردبیل – انتهای خیابان کشاورز تقاطع بزرگراه بسیج راه ملاباشی تلفن: ۳۳۷۲۴۸۵۰-۰۴۵  مشاهده روی نقشه

اهواز : اهواز – جاده اهواز اندیمشک- بعد از پلیس راه اهواز اندیمشک- جنب کانال شهید چمران سمت غرب  تلفن: ۳۳۸۳۲۰۰۱-۰۶۱  مشاهده روی نقشه

ایلام: ایلام – بلوار مهران پیچ آشوری (پلیس سابق) تلفن: ۳۳۳۷۵۰۰۲-۰۸۴ مشاهده روی نقشه

بجنورد: بجنورد – بلوار ولایت دوراهی میدان بار به سمت شهرک امام خمینی تلفن: ۳۲۳۱۷۳۱۰-۰۵۸  مشاهده روی نقشه

بیرجند: بیرجند- بلوار مسافر- جنب میدان تره بار تلفن: ۳۲۳۳۸۱۲۸-۰۵۶ مشاهده روی نقشه

بوشهر : بوشهر – جاده نیروگاه- جنب سردخانه ۲۰۰۰تنی امکان تلفن: ۳۳۵۷۷۱۶۹-۰۷۷

تبریز: آذربایجان شرقی / تبریز – اتوبان شهید کسائی، شهرک آزمایش، موسسه راهگشا تلفن:۰۴۱-۳۵۴۵۶۳۵۵  مشاهده روی نقشه

خرم آباد: خرم آباد – کیلومتر ۵ خرم آباد به بروجرد- روبروی دانشگاه آزاد اسلامی تلفن: ۳۳۱۲۰۴۱۳-۰۶۶

رشت: رشت- کیلومتر ۲ جاده انزلی- نرسیده به کارخانه پوشش- روبروی فرودگاه تلفن: ۳۳۷۰۰۷۸۹-۰۱۳  مشاهده روی نقشه

زاهدان: زاهدان – بلوار شهید طباطبایی روبروی پرسی گاز تلفن: ۳۳۵۰۸۶۶۴-۰۵۴

زنجان:  زنجان – پایین تراز اراضی پایین- جنب پارکینگ راهنمایی زنجان تلفن: ۳۳۴۵۴۰۴۶-۰۲۴  مشاهده روی نقشه

ساری:  ساری – جاده ساری جویبار- کیلومتر ۳ جنب باغ ارم تلفن: ۳۳۶۰۶۱۶۷-۰۱۱  مشاهده روی نقشه

سنندج:  سنندج – شهرک مولوی- جنب ترمینال تهران تلفن: ۳۳۵۱۳۷۱۴-۰۸۷  مشاهده روی نقشه

سمنان: سمنان – بلوار ۱۵ خرداد شهرک غرب خیابان تلاش بلوک b-e تلفن: ۳۳۳۰۰۵۸۴-۰۲۳  مشاهده روی نقشه

شیراز: شیراز – انتهای بلوار امیر کبیر- بعد از پلیس راه شیراز- کازرون جنب باغ فدک تلفن: ۳۸۳۲۴۳۷۱-۰۷۱  مشاهده روی نقشه

شیراز ۲: شیراز – بلوار ولایت- خیابان سلامی تلفن: ۳۷۴۱۸۰۷۷-۰۷۱

شهرکرد: میدان قمر بنی هاشم- کمربندی ایت الله هاشمی رفسنجانی- جنب میدان میوه و تره بار تلفن: ۳۳۳۳۳۱۷۳-۰۳۸ مشاهده روی نقشه

قم:  قم – بلوار شهید محلاتی- ابتدای جاده حاجی آباد  تلفن: ۳۷۳۰۰۳۰۲-۰۲۵  مشاهده روی نقشه

قزوین: قزوین – عوارضی اتوبان قزوین کرج پشت یگان موتوری نیروی انتظامی تلفن: ۳۳۲۹۷۳۲۸-۰۲۸

کرج: کرج – جاده قزلحصار- جنب پادگان آموزشی شهید چمران- روبروی شرکت آذین خودرو تلفن: ۳۴۰۱۰۸۱۱-۰۲۶ مشاهده روی نقشه

کرمانشاه:  کرمانشاه – کیلومتر ۱۲ جاده بیستون- بعد از پایانه باربری- جنب پتروشیمی تلفن: ۳۷۱۰۳۰۲۸-۰۸۳

کرمان: کرمان – بلوار جمهوری اسلامی- بلوار هوانیروز- جنب سنگبری دنا تلفن: ۳۲۸۱۷۵۴۰-۰۳۴  مشاهده روی نقشه

گرگان: گرگان – انجیراب غربی تلفن: ۳۲۴۵۱۲۳۳-۰۱۷

مشهد ۱:  مشهد – بلوار توس- بلوار کارگر(کارخانه قند آبکوه) تلفن: ۳۷۶۷۰۴۱۶-۰۵۱  مشاهده روی نقشه

مشهد۲: مشهد – ابتدای جاده قدیم نیشابور- رباط طرق – خ ابریشم ۵- مرکز تعویض پلاک شماره ۲ تلفن: ۳۳۸۱۰۹۳۶-۰۵۱

همدان :  همدان – بزرگراه امام- ابتدای شهرک مدنی- نرسیده به سه راهی قاسم آباد تلفن: ۳۲۵۴۴۹۴۴-۰۸۱  مشاهده روی نقشه

بندرعباس: بندرعباس – جاده قدیم میناب- روبروی دانشگاه هرمزگان تلفن: ۳۳۷۱۱۲۶۰-۰۷۶

یاسوج: یاسوج – بلوار کشاورز (شرف آباد)- بعد ازنمایندگی ایران خودرو تلفن: ۳۳۳۴۱۴۹۳-۰۷۴ مشاهده روی نقشه

یزد – بلوار جانباز شهرک رزمندگان انتهای شهرک تلفن: ۳۸۲۱۸۴۰۶-۰۳۵

۵/۵ - (۴ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
230 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
احمد
1 سال قبل

سلام من پلاک ماشین به نام دارم ، آیا میتوانم شماره پلاک را به موتور سیکلت منتقل کنم ، به عبارتی برای حفط شماره پلاکم آن را به موتور سیکلت منتقل کنم

مرضیه
1 سال قبل

این شماره های تماس که گذاشتید برای هر مرکز جهت نوبت دهی اینترنتی بوده و نوعی کلاهبرداری محسوب میشه چون فقط جهت نوبت گرفتن که همه خودشون میتونن انجام بدن ۶۰۰۰۰ تومان درخواست واریز به کارت شخصی دارند لطفا رسیدگی کنید کمتر از مردم اخاذی بشه

حسین
1 سال قبل

سلام
روز خوش
خواستم بگم تعویض پلاک موتور در تعویض پلاک اتحاد حضوری و بدون ثبت نام اینترنتی انجام میشه بدون درد سر
من همین امروز انجام دادم

احمد
2 سال قبل

شما که دریافت نوبت رو اینترنتی میکنید شعبه هاتونو اضافه کنید من سه هفته ست دارم هرروز صبح تلاش میکنم نوبت بگیرم سایت باز نمیشه وقتی باز میشه که ظرفیت تکمیل میشه متاسفم براتون با این برنامه ریزیتون جهان سومی رو چه به این کارها همونجوری بود تو سه هفته ۵تا پلاک تعویض میکردم
وقتی اینترنتی باید انجام بشه باید فکر این چیزا رو هم بکنید

مهدی زاده
2 سال قبل

سلام
تعویض پلاک تهران کلا تعطیله و شرکت سایپا از من برگه احراز سکونت میخواد.ما باید چیکار کنم؟ماشینم پلاک نمیشه بخاطر مغایرت اطلاعات تو سیستم

فرهاد
2 سال قبل

سلام قسمتی از پلاک عقب خودروی بنده در اثر مرور زمان تیره تر شده(جنس نامرغوب پلاک تحویلی) ولی شماره ها خواناست.تا بحال دو سه مرتبه غیر مستقیم جریمه شده ام آیا هر دو پلاک بایستی تعویض شود تکلیف جریمه ها چه می شود

علی اصغر
2 سال قبل

سلام موتور من پالس ۱۸۰ هست و هنوز تعویص پلاک نکردم و یه ایرادی موتورم داره که انجینش کلا ترکیده و پوسته موتور سوراخ شده میخاستم راهنمایی کنید من چطوری میتونم مراحل قانونی طی کنم و یه انجین مزایده ای بخرم و بزارم جای انجین قبلی لطفا راهنمایی کنید نمیدونم کجا باید برم و چه مراحلی انجام بدم

امیر
2 سال قبل

سلام . بعد از تعویض پلاک موتوری که خریدم کارت موتوری برایم ارسال شده که پاکت ان به نام بنده اما کارت شخص دیگری است . چه کار کنم ؟

رمضان مرادیان
2 سال قبل

آیا برای احراز سکونت وبروز رسانی ادرس محل سکونت برای ماشینهای ثبت نامی سه ماهه که موعد تحویلش رسیده با توجه به اینکه دوسال قبل فک پلاک کردم وتغییر ادرس دادم که ادرس جدید زمان ثبت نام ثبت کردم بروز رسانی لازمه چون ادرس قبلیم زمان فک پلاک تغییر کرده وضمنا باز واریز فیش بانک ملی وفیش پلاک الزامی هست

عبدالحلیم اللهی
2 سال قبل

با عرض سلام. بنده یه موتورسیکلت نو خریده بودم، بعد رفتم یکساله بیمه کردم. کارت سوخت اومد ولی کارت موتورسیکلت نیومد یعنی اصلاً دست مامور پست محله مون نیومده، از اون موقع سه گذشته میخواستم بدونم چیکار باید بکنم و کجا برم؟ در ضمن موتورسیکلت رو شهرستان گرفتم، ولی الان تهران هستم. ممنون

علیرضا زارع
2 سال قبل

سلام برای تعویض پلاک و اخذ وکالت‌نامه به دفاتر ثبت مراجعه کردم ولی هیچ اقدامی نکردند و گفتند برگ سبز سند محسوب نمیشود لطفاً راهنمایی بفرمایید متشکرم

مسعود
2 سال قبل

سلام
برای تعویض پلاک موتور معاینه فنی لازم هست؟

سارا
2 سال قبل

سلام ما یک ماشین از شهرستان خریداری کردیم ولی الان در تهران زندگی میکنیم و میخوایم تعویض پلاک کنیم ولی در خانه برادر همسرم زندگی می‌کنیم و مدارک برای اهراز سکونت نداریم اما دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارم حالا من می‌توانم پلاک تهران بگیرم؟

مصطفی قدوسی
3 سال قبل

سلام وقت بخیر
من موتورسیکلتی خریداری کردم که به گفته فروشنده کارت موتور گم شده آیا با برگه سبز و سند کمپانی و وکالت فروش از فروشنده میتونم تعویض پلاک کنم و کارت موتور جدید به اسم خودم بگیرم؟
و اینکه من در منزل پدرم ساکن هستم با سند قطعی به اسم ایشون و یه قبض برق محل سکونت احراز میشه دیگه؟

مهران
3 سال قبل

سلام وقت بخیر من ماشینو ۱۰ سال پیش فروختم الان میخوام ماشین بخرم به نظرتون همون شماره ۱۰ سال پیشو میدن باتشکر

تنهایی
3 سال قبل

سلام خسته نباشید پلاک خودروی من گمشده البته فقط پلاک جلو میخواستم ببینم همون شماره پلاک دوباره به من داده میشه یا باید کلا پلاک رو عوض کنم

رامین
3 سال قبل

سلام خسته نباشین من الان تهرانم ایا میتونم پلاک شهرستان بگیرم تو تهران
پلاک موتور نه ماشین

حبیب خانه زادان
3 سال قبل

سلام من میخوام استعلام بگیرم برای اینکه ببینم موتورهای که فروختم الان تعویض پلاک نشده از قبلاً الان میخوام ببینم چه موتورهای پلاکش به نام من هستش و چکار باید کنم که مشکلی برام پیش نیاد

محمد
3 سال قبل

سلام یه ماشین از شهرستان خریدم خودم ساکن تهرانم می خوام پلاک تهران بگیرم سند خونه هم دارم برای گرفتن پلاک باید به تعویض پلاک برم یا اول به پلیس ۱۰

پیمان
3 سال قبل

با سلام. موتور سیکلتی خریداری کردم از میدان گمرک اما نمیدونستم پلاک شهرستانه. تمامی مدارکش به مشهد فرستاده شده و الان که سه ماه گذشته از طرف پست مشهد برگشت خورده به راهور ناجا. آیا امکانش هست بتونم کارت رو جایی گیر بیارم یا باید برم تعویض پلاک؟ دومین سوالم اینه میخواستم پلاک رو تهران کنم اما هیچ کدوم از مدارکی که مبنی بر احراز سکونت باشه رو ندارم. مستاجر هستیم و قولنامه معمولی داریم. من چه کاری می تونم انجام بدم که کارت موتور رو بدست بیارم و یا تعویض پلاک کنم؟